Utopia

Utopia

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2015-03-09 13:15 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Ten dzień musiał nadejść. Jak możemy przeczytać na fanpage'u Pawbeatsa, "Utopia" pokryła się Złotem:

Od jakiegoś czasu wiedziałem, że ten moment nastąpi, a mimo to nie oswoiłem się z tym. To jest jakiś kosmos. W sferze zawodowej los mnie ostatnio rozpieszcza i trochę mi się marzy, żeby tak już zostało. Wręczenie złotych płyt odbędzie się 17 kwietnia w Bydgoszczy podczas naszego koncertu. Dziękuję, że jesteście. Mam dla kogo tworzyć. 

Tagi:
dodano: 2014-11-26 11:00 przez: Step Records (komentarze: 0)

Pawbeats udostępnia oficjalny odsłuch instrumentalnej wersji "Utopii". Muzyka bydgoskiego artysty w wersji bez udziału gości pojawiła się w limitowanej wersji albumu 3CD. Odsłuch udostępniony został z myślą o tych, którzy nie zdążyli nabyć rozszerzonej wersji płyty.

Tagi:
video
dodano: 2014-11-04 15:00 przez: Step Records (komentarze: 1)

Pawbeats ft. Oxon - Weź się nie obraź

"Weź się nie obraź" to kolejny utwór z "Utopii" Pawbeatsa, który doczekał się klipu. W numerze gościnnie udzielił się Oxon. Za produkcję teledysku odpowiedzialna jest ekipa M.L. Filmz.

Klip do utworu został nakręcony podczas happeningu w Bydgoszczy. Artysta spotkał się ze słuchaczami pod Rondem Jagiellonów, gdzie wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami i rapującym przez megafon Oxonem wykonali w przejściu podziemnym "Weź się nie obraź". Utwór zagrany na żywo obejrzała ponad setka ludzi.

- Bardzo się cieszymy, że na tej spontanicznie zorganizowanej akcji pojawiło się tak wielu zajawkowych ludzi. Z optymizmem patrzę na przyszłoroczny koncert Utopii, który mam zamiar zorganizować – mówi Pawbeats.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-10-16 17:00 przez: Marcin Półtorak (komentarze: 1)

"Utopia" to unikalny projekt, więc zasłużyła na unikalną recenzję. Dlatego - wraz z Krystianem - zamiast pisać dwa osobne teksty o tym projekcie, po prostu porozmawialiśmy o nim, skacząc z tematu na temat i przyglądając się jego jasnym i ciemnym stronom. Mamy nadzieję, że wyszło ciekawie i co najmniej znośnie - dajcie znać co o tym sądzicie, a może powstanie więcej tego typu recenzji.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-09-24 14:30 przez: Step Records (komentarze: 4)

Niespełna dwa tygodnie po premierze "Utopii", pierwszy nakład albumu Pawbeatsa został wyprzedany. Projekt mocno eksperymentalny, przełamujący schematy w polskim rapie, który z założenia miał być skierowany do dojrzałych odbiorców, został świetnie przyjęty przez szerokie grono słuchaczy. Płyta zadebiutowała na 2 miejscu w zestawieniu OliS.

Tagi:
dodano: 2014-09-12 16:00 przez: Step Records (komentarze: 0)

Dzisiaj swoją premierę ma płyta producencka Pawbeatsa. Z tej okazji, bydgoski artysta udostępnia oficjalny odsłuch "Utopii". Płyta dostępna jest na preorder.pl, a od dziś w dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju.

W ramach odsłuchu w sieci pojawi się 9 dotychczas nigdzie nie publikowanych utworów. Codziennie, od dzisiaj począwszy do niedzieli wieczorem, będą pojawiać się po trzy utwory. Poniżej lista numerów, które pojawią się w oficjalnym odsłuchu:

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-09-11 11:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Pawbeats to 22-letni multiinstrumentalista z Bydgoszczy, który na początku 2013 roku zasilił szeregi opolskiej wytwórni Step Records.

Album "Utopia" oparta jest w całości na instrumentach akustycznych (głównie fortepian, gitara, skrzypce).

Tagi:
video
dodano: 2014-09-10 15:00 przez: Step Records (komentarze: 3)

Na miarę to kolejny klip promujący Utopię. Gościnnie udzielił się poznański raper Paluch. W utworze oprócz brzmień fortepianu można usłyszeć mały afrykański instrument - karimbę oraz trąbkę zagraną przez Mikiego Kubickiego. Płyta Utopia dostępna jest na preorder.pl i w Empikach.

Po medialnym sukcesie ostatnich singli, czas na kolejny klip promujący Utopię. Klip do utworu Na miarę nakręcono w Bydgoszczy. Teledysk został zrealizowany przez ekipę M.L. FILMZ. W klipie obecne są ujęcia z dotychczasowych teledysków promujących Utopię (M.L. FILMZ), a także z filmu dokumentalnego Utopia (TEGONIEZNOSISZ).

- Cieszę się, że to kolejny obrazek, który powstał w moim rodzinnym mieście i już staramy się o to, by nie był to z naszej strony koniec - mówi Pawbeats.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Patronaty
dodano: 2014-09-02 15:00 przez: Step Records (komentarze: 0)

Premiera "Utopii" zbliża się wielkimi krokami. Album pojawi się 12 września, tymczasem Pawbeats udostępnia słuchaczom kolejny singiel z jego nadchodzącej płyty producenckiej. Po świetnym odbiorze ostatnich klipów promujących album, czas na singiel audio utworu "Nie szukaj mnie". Gościnnie udziela się świetnie współgrający ze sobą duet z dwóch różnych światów muzycznych: Marcelina i VNM.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-08-27 17:00 przez: Step Records (komentarze: 0)

Utopia - jak powstawał album - relacja ze studia

Do premiery Utopii pozostały ponad dwa tygodnie, a tymczasem, w oczekiwaniu na album Pawbeatsa, artysta udostępnia video-dokument z prac nad Utopią. Premiera albumu 12 września.

Tagi:
video dnia
dodano: 2014-08-14 14:00 przez: Step Records (komentarze: 7)

Pawbeats ft. Zeus - Widnokrąg

Dlaczego: "Widnokrąg" to czwarty teledysk promujący nadchodzący producencki album Pawbeatsa pt. "Utopia". W numerze gościnnie udzielił się ZEUS. Premierę płyty zaplanowano na 12 września. Na www.preorder.pl trwa przedsprzedaż krążka. Gościnnie m.in. Paluch, Zeus, Pih, Quebonafide, VNM, Miuosh, Onar, Bonson, Tede, Kękę, Rover, Haju oraz Rahim.

video dnia
dodano: 2014-05-06 17:00 przez: Step Records (komentarze: 8)

Pawbeats ft. Tede - To tylko muzyka

Dlaczego: W sieci pojawił się drugi teledysk promujuący nadchodzący album "Utopia", autorstwa producenta, multiinstrumentalisty, Marcina "Pawbeatsa" Pawłowskiego. W numerze "To tylko muzyka" gościnnie udzielił się Tede. Po raz pierwszy w polskim hip-hopie podjęto próbę nagrania singla wraz z teledyskiem na tzw. "setkę". Jest to stosowany dawniej sposób studyjnej rejestracji utworów polegający na nagrywaniu wszystkich muzyków wraz z wokalistą w czasie rzeczywistym. Kawałek "To tylko muzyka" utrzymany jest w klimacie jazzowym i odbiega od klasycznego hip-hopu i twórczości Tedego. Wersja teledyskowa będzie się różnić od wersji albumowej. - Specjalnie na potrzeby klipu zdecydowaliśmy się na tę formę nagrania, ponieważ podczas wykonu na żywo wyzwala się pewna energia i emocje, które w tej 'sterylnej' formie nie mają racji bytu. Mamy nadzieję, że słuchacze podzielą nasz entuzjazm - wyjaśnia Pawbeats. Video zarejestrowano 17 marca w Warszawie w studiu Sound And More. Za klip odpowiada ekipa M.L. Filmz.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-17 22:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o tym, że kolejnym singlem z "Utopii" Pawbeatsa będzie nagranie z Tede i Sir Michem, występującym w niecodziennej roli. Producent ujawnił więcej szczegółów i rzeczywiście zapowiada się ciekawie.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-11 19:23 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wrzesień - to termin premiery producenckiej płyty Pawbeatsa „Utopia”, która ukaże się nakładem Step Records. Dziś w sieci pojawiła się okładka promująca to wydawnictwo. Zdjęcia Natalia Kuligowska, grafika Seba300. Jednak to nie wszystkie elementy, które w tym tygodniu poznamy...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-13 13:10 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

2014 będzie chyba należał do producentów... "Utopia" Pawbeatsa wg przesłanek miała mieć premierę pod koniec 2013, jednak jak wiadomo "obsuwa to 5 element hip-hopu", zatem szykujmy się na kolejny tegoroczny producencki krążek. Twórca podkładów dla m.in. Bisza i Piha zapowiedział właśnie pierwszy singiel, w którym gościnnie udzieli się KęKę.