Konstruktor

Konstruktor

dodano: 2016-01-12 17:00 przez: Jacek Adamiec (komentarze: 4)

Nie będę ukrywał, że tekst ten jest inspirowany nie tylko własnymi spostrzeżeniami, ale też stosunkowo niedawno opublikowanym felietonem Michała "Puocia" Płocińskiego. Jego artykuł to jedna z najbardziej rzetelnych wypowiedzi na temat bitewnego freestyle'u, a z pewnością ta najlepiej skonstruowana. Samo w sobie stwierdzenie to nie jest niestety żadnym wyróżnieniem, bo konkurencja praktycznie nie istnieje. Niemniej Puoć w przystępny sposób opisał współczesne starcie freestyle'owych pokoleń, które ja przyrównuję do dziewiętnastowiecznego sporu klasyków z romantykami. Tyle że tym razem to reprezentowani przez pokolenie Puocia klasycyści apelują o różnorodność i odbicie się od obowiązujących form, a romantycy chcą ujednolicenia, czyli po prostu wepchnięcia całego freestyle'u do szufladki z napisem panczlajn.

dodano: 2014-05-26 21:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 7)

W kolejnym krótkim strzale mamy dla Was m.in. kooperację Planeta ANM i Rovera, najnowszy klip Gospela, nowości z Radomia od Pajaca i Żołnierza, video od Konstruktora i Jeżozwierza czy wspólny numer Roniego, Junesa i Choka. Pojawił się także najnowszy numer z serii projektu Zbyla "Ladies Rap", oraz specjalnie na Dzień Mamy nowy track od JaśkaMBH.

video
dodano: 2013-12-20 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Jeżeli stołeczne podziemie śledzicie dłużej niż dekadę to na pewno znacie lub choćby kojarzycie takie nazwy jak Układ Warszawski czy ksywki jak Konstruktor czy Rico. Teraz weterani warszawskiego undergroundu łączą się w projekcie Podziemny Front, zapowiadając swój album na 2014 rok. Coś dla tych, którzy w rapie cenią podziemny klimat i brudne, klasyczne brzmienie, nie silące się na szerszą ekspozycję czy medialną bytność.

dodano: 2011-10-16 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)


Militarny rap to podgatunek, którego ostatnio u nas mało. Warto dlatego sprawdzić najnowszy singiel Konstruktora z Układu Warszawskiego, z gościnnym udziałem Joanny Solarskiej. "Ciężkie bębny, sample i brudne wersy. Najnowsza płyta Konstruktora to powrót do ruin i schronów. Walka na ulicach, bezdrożach i w okopach . To dym i ogień. Kurz na mundurach i hełmach." - mówi nam info prasowe. Premiera całości 11.11.11., poniżej tracklista.