Jędrzej Cebulski
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-05-06 18:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 8)

Ponad 10 lat przyszło nam czekać na drugą solówkę Małolata. Sporo się przez tę dekadę pozmieniało – nie ma już rapu z boiska, nie ma podrywania dziewczyn, nie ma przestępczych myśli. Są za to mieszkanie na kredyt, żona z córką i dążenie do stabilizacji, a do tego lubujący w brytyjskich brzmieniach producenci zamiast stawiającego na klasykę Ajrona. Na złe to nie wyszło.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-04-18 15:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 0)

„Relację 2012”, czyli pierwszy legal związanego z Ciemną Strefą duetu Małach/Rufuz, bezsprzecznie należy zaliczyć do najlepszych płyt z ulicznym rapem w ostatnich latach. Panowie w zeszłym roku przypomnieli się kolejnym krążkiem już pod egidą szanowanej wytwórni PROSTO, a całkiem niedawno ukazał się pierwszy producencki album pierwszego z wymienionych. Jak wypada „Tempo Mixtape”?


Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-25 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 0)

Od dłuższego już czasu PROSTO werbuje do swoich szeregów coraz to nowe twarze – często z zupełnie różnych bajek. Z jednej strony Małach/Rufuz czy Official Vandal, z drugiej – Kaen i HuczuHucz. Niedawno do warszawskiej wytwórni dołączył duet producencki Noize From Dust, tworzony przez Siódmego i WorstCase’a. Pomimo tego, że nie są to może ksywki specjalnie rozpoznawalne, ich „Ultraakustyka” to kawał porządnego grania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-01-13 13:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 7)

"Raz 2 3 Q-rwy Psy" to pierwszy solowy album Badochy z warszawskiej grupy Esperal. Płyta powstawała między 2012 a 2014 rokiem i - jak mówi sam autor - "jest to płyta dla dojrzalszych sympatyków rapu, używek, oraz walorów płci przeciwnej". Zapraszamy do odsłuchu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-23 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 3)

W czasach, gdy klasycznie pojmowane graffiti mylone jest z błyszczącymi się muralami robionymi na zamówienie urzędników i gdy jego związki ze szczycącą się etosem czterech elementów kulturą hip-hopową są coraz mniejsze, znienacka pojawił się projekt Official Vandal. Kokot i Mixo, którzy na malowaniu zjedli zęby, przy producenckiej pomocy Szczura i pod egidą PROSTO nagrali album „Innocent”. Album, który dosadnie i stylowo przypomina, o co właściwie chodzi w całej tej zabawie.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-21 18:30 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 0)

Płytę „Browka Szpinak”, jak można przeczytać we wkładce, należy bardziej utożsamiać z ziomalską kompilacją niż z solowym albumem. Trzeba przyznać, że w takiej konwencji Łysonżi, podopieczny Aloha Entertainment i członek Szybkiego Szmalu, odnajduje się całkiem fajnie. Konwencja ta bowiem zakłada, że nie trzeba być przesadnie wybitnym raperem, żeby stworzyć przyjemny materiał.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-12-12 18:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 3)

Przez lata bez większego szumu szlifował swój styl w rodzinnej Częstochowie, by w zeszłym roku trafić w szeregi Asfalt Records i wydać debiutancką płytę „Blisko Leży Obraz Końca”. Fakt, że zainteresowała się nim tak zasłużona wytwórnia, już o czymś świadczył. To, że cały album wyprodukował mu sam DJ Eprom, kazało przyjrzeć się Sariusowi jeszcze uważniej. Po kilkunastu miesiącach młody raper wraca z nowym materiałem „Daleko Jeszcze?”, tym razem na bitach O.S.T.R.-a.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-29 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 2)

Przez lata kojarzony z trójmiejskim podziemiem  i sceną freestyle’ową, dopiero w 2011 roku miał okazję pokazać się szerszej publiczności. Najpierw wyszła „Płyta z Czarnych Płyt” macierzystego zespołu Dwa Zera, kilka miesięcy później – EP-ka z Hadesem. Mimo wysokiego poziomu obu wydawnictw, przeszły one trochę bez echa. Niezbyt dużym zainteresowaniem cieszy się jak na razie również pierwsze legalne solo RakRaczeja „System Crack”, które – nakładem Asfalt Records – lada chwila ujrzy światło dzienne. A umówmy się – polskiego rapu zwyczajnie nie stać na przeoczenie takiego albumu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-25 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 2)

U Procenta zawsze coś się dzieje. Jak akurat nie nagrywa kolejnego mixtape’u albo nie pisze setnej gościnnej zwrotki, to wydaje następną płytę pod szyldem Aloha Entertainment lub prowadzi jakąś imprezę. Faktem jednak jest, że na jego pełnoprawny długogrający album musieliśmy czekać dobre pięć lat. I choć „Zupynalefkisplify” nie są niczym przełomowym, to całkiem przyjemny krążek.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-18 19:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 6)

Aż dziewięć lat musieliśmy czekać na nową solówkę Włodiego. Od czasu świetnego „W…” raper nagrał jeszcze dwie płyty z Molestą i jedną z Projektem Parias, które też trzeba zaliczyć do udanych, ale… Tak jak Vienio, Pelson czy Eldo radzą sobie w pojedynkę, tak Włodi również – i to do tego stopnia, że zaryzykuję stwierdzenie, że jego solo to jedna z lepszych rzeczy, jakie mogły spotkać polski rap AD 2014. I już na wstępie należy rozwiać wątpliwości – rzeczywiście mało co w tym roku będzie mogło się równać z „Wszystko z dymem”.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-08-29 15:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 3)

Ładna była, ja o bar oparty, jakby to był, k**wa, bilardowy stół / chciałem jej wbić bile tam, gdzie piękna dupka dzieli się na pół – takimi oto wersami Żyto rozpoczyna swoją pierwszą oficjalną płytę, wydaną nakładem PROSTO. Fakt, na ekranie nie wygląda to nazbyt korzystnie, jednak wystarczy wrzucić „Wiry” na dobry sprzęt i dać częstochowskiemu raperowi niecałe pięćdziesiąt minut, by przekonać się, że to cholernie stylowy zawodnik, u którego bezczelność jest tylko jedną z kilku… zalet.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-07-17 17:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 11)

A clown is a comic performer who employs slapstick or similar types of physical humour, often in a mime style – tako rzecze angielska wikipedia. Link do tego hasła wyskoczył mi na pierwszej stronie w Google’ach po wpisaniu wykonawcy i tytułu recenzowanej w tym miejscu płyty. Coś tu nie gra – zainteresowanie żadne, a przecież to powinno hulać po podwórkach w tę i nazad.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-07-04 16:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 3)

Jeśli miałbym wskazać jedną rzecz, za którą cenię rap polski, wskazałbym chyba kategorię: pewnie nawinięte szczere, życiowe historie (jakkolwiek to nie brzmi). Kategoria ta jest jednak na tyle obszerna, że z tego roku mieszczą się w niej i Kuba Knap, i Małach z Rufuzem – konkretnie chodzi mi jednak o typów pokroju Dejana. Nasz Młody Wilk z poprzedniej edycji nagrał niedawno płytę (demo? mixtape?), która – w czasach, gdy ten rap polski ograniczyłem do sprawdzenia pięciu albumów rocznie na krzyż – warstwą tekstową kupiła mnie w stu procentach.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-03 12:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 0)

NPS - Na pełnym słońcu

Sprawdźcie nowy letniak prosto ze słonecznego Ursynowa, czyli numer "Na pełnym słońcu" składu NPS. Na mikrofonach Ładzik, Grudo i Wiciu, bit autorstwa Chlebsona.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-04-16 12:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 0)

Official Vandal - Szlajana prod. NWS

Kilka dni temu w Sieci pojawił się pierwszy teledysk promujący nadchodzący album "Innocent" składu Official Vandal. Na mikrofonach Mixo, którego ostatnio mieliście okazję usłyszeć na niedawnym posse-cut'cie White House, oraz Kokot, wcześniej udzielający się w Razem Ponad Kilo. Autorem bitu jest NWS, za skrecze odpowiada DJ Dzino.

Strony