26 października w stołecznym klubie PROXIMA reprezentanci polskiej sceny hip-hopowej łączą siły w szczytnym celu, by wspólnymi siłami zebrać pieniądze na rzecz warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, który od wielu lat dba o zdrowie młodych pacjentów. Zyski z imprezy przeznaczone będą na remont Kliniki Audiolandu (w skład której wchodzą: poradnia logopedyczna, laryngologiczna, audiologiczna oraz foniatryczna).
Dzień przed koncertem organizatorzy i nasza popkillerowa ekipa razem z Te-Trisem odwiedzą małych pacjentów CZD, a wszystko po to, by naładować dzieci pozytywną energią i dodać otuchy w zwalczaniu zdrowotnych problemów. Poniżej również specjalny dokument o głównym organizatorze imprezy, byłym pacjencie Centrum Zdrowia Dziecka, który po latach postanowił zrewanżować się za opiekę i leczenie.
Na scenie Proximy zaprezentują się zarówno ikony, jak i nowe twarze polskiej sceny. Wystąpią...
News
News
Sprawdźcie najnowszy kawałek Sztigara Bonko (DJ Eprom) tym razem z gościnnym udziałem Sensiego (Tabasko Nagrania). Chłopaki ruszają wkrótce w trasę koncertową:
Przy okazji naszego wywiadu z Mesem mieliśmy okazję porozmawiać chwilę o Monice Borzym, która pojawiła się na "Lepszych Żbikach". Znakomita wokalistka, która miała okazję występować w wielku zakątkach Świata u boku muzyków dla których przymiotnik "legendarny" jest jak najbardziej stosownym opisem, niedawno wydała drugi album studyjny zatytułowany "My Place". W niespełna tydzień po premierze płyta pokryła się złotem. Obsada albumu mówi zresztą sama za siebie.
"ProPejn" to trzeci oficjalny album VNM-a. Zawiera 13 nowych nagrań, z których 3 są już znane publiczności jako single: "Hajs się zgadza", "Szempejn papyn" oraz teledyskowy "Obiecaj mi" z goścnnym udziałem Tomsona z Afromental. Pozostałymi gośćmi na albumie jest dwójka innych elbląskich przyjaciół rapera: Kamila Bagnowska, która śpiewa w jednym z numerów, oraz raper Flojd. Jedynym "ojcem" muzycznej warstwy płyty jest SoDrumatic, który odpowiada za brzmienie całości. Jakiego albumu możecie się spodziewać? Jak mówi sam VNM, "Zamiast pisać o mojej płycie, wolę poczekać na moment, w którym sami wrzucicie ją na słuchawki, przesłuchacie od początku do końca i podzielicie się ze mną wrażeniami".
Dlaczego: W sieci pojawił się nowy klip Reda z gościnnym udziałem Kajmana oraz J-RO z legendarnego zespołu Tha Alkaholiks. Utwór „Bodypainting” promuje nadchodzący producencki album Reda pt. „Jestem hip-hopem” oraz zapowiadaną na przełom stycznia i lutego 2014 roku składankę Step Records „Rap Najlepszej Marki”.
Po słabiutkiej taśmie "Something To Speak About", która bardzo rozczarowała swoją zawartością, Clyde Carson powraca z nowym numerem, tym razem biorąc do pomocy innego młodego gniewnego Kalifornii i reprezentanta TDE - Jay Rocka, z którym połączył siły na wyprodukowanym przez League Of Starz najnowszym singlu "In The Hood", promującym ich mixtape "LOS.FM" Sprawdźcie ten kawałek w rozwinięciu.
Shade Sheist to jeden z najważniejszych obecnie graczy na rynku amerykańskim, którzy wciąż starają się utrzymywać ducha G-Funku przy życiu. Dodam, że wychodzi mu to całkiem nieźle, o czym świadczyć może chociażby wakacyjne "Blackops EP", przesiąknięte soczystymi piszczałami i laidbackowym, kalifornijskim klimatem.
Ohmega Watts to gość, którego kojarzą pewnie głównie zajawkowicze śledzący uważnie podziemie Wschodniego Wybrzeża w poprzedniej dekadzie. Wszechstronnie utalentowany MC/producent rodem z nowojorskiego Brooklynu, członek ekipy The Lightheaded w 2005 r. wypuścił bardzo dobrze przyjęty debiutancki solowy album "The Find", dwa lata później LP "Watts Happening", a potem?
Potem praktycznie zniknął na 6 lat z radaru, aby powrócić świeżo wydanym trzecim krążkiem "Pieces of A Dream", ukazującym dalszą ewolucję jego stylu i obfitującym w ciepłe, przyjemnie bujające utwory skutecznie potrafiące poprawić nam humor w te ponure jesienne dni. Odsłuch stanowczo zalecany!
Oto kolejny klip do znakomitego "Legends Never Die". Na warsztat poszedł utwór gdzie obok gospodarza, nawijają Vinnie Paz i Sadat X. Na bicie C-Lance. Co do samego klipu to "jest tak ostry, że nie można pokazywać go w wypożyczalni video". Sprawdźcie, to dowiecie się dlaczego.
Właśnie zakończyły się zdjęcia do najnowszego klipu GrubSona z gościnnym udziałem Jareckiego. Wideo promować będzie wspólną trasę GrubSona i Jamala, Rudeboy tour. Pierwszy koncert z cyklu już w najbliższą sobotę, 26.10., w warszawskim klubie Stodoła
GrubSon, człowiek działający w barwach MaxFloRec, którego przedstawiać chyba nikomu nie trzeba, wyrusza w trasę razem z Jamalem. Rudeboy tour to projekt koncertowy łączący występy bandów obu artystów. Zawitają oni do największych miast w Polsce. Pierwsza w kolejności będzie Warszawa - 26.10, następnie: Wrocław - 7.11., Kraków - 8.11., Rzeszów - 9.11., Łódź - 15.11. i Katowice - 6.12.
22 listopada nakładem Step Records ukaże się solowy album Kobry „Golden Era”. Poznański raper na swoim profilu FB zdradził listę gości oraz informację o ekskluzywnym maxisinglu dodawanym do preorderów. Wkrótce start przedsprzedaży oraz kolejne single. Druga, solowa płyta w dorobku Kobry składa się z 17 premierowych utworów. Kto pojawi się gościnnie? Gościnnie pojawią się Sobota, Zeus, Gedz, Blejk, Kroolik Underwood, DJ Decks, Bob One, Oldas, Roks One, Jodsen, Te-Tris oraz Diox. Za warstwę muzyczną w głównej mierze odpowiada SoDrumatic. Oprócz niego pojawią się jeszcze tacy producenci jak PSR, Świerzba i Sherlock. Co jeszcze wiemy?
W sieci ukazał się niedawno kolejny, po "Nice & Slow", numer promujący nadchodzący mixtape chłopaków z Tha Dogg Pound. Tym razem do Daza i Kurupta dołączył ich wieloletni współpracownik, czyli Soopafly, który udzielił się gościnnie w kawałku "I'm On It". Utwór sprawdzicie w rozwinięciu a na premierę "Dogg Bagg" przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać... DPG!
Wytwórnia Lucky Dice Music ma zaszczyt przedstawić ostatni teledysk promujący płytę Temate "Tematycznie" pt."Trzęsiemy Miastem". W kawałku gościnnie pojawia się Onar oraz Buszu, który również jest producentem nagrania. Płytę "Tematycznie" wciąż można nabyć na www.ldshop.pl oraz w dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju.
Album ZARAZY, duetu producenckiego tworzonego przez DJ-a B i Szczura, ukaże się 1 listopada. W sieci pojawił się kolejny klip promujący ten projekt. W numerze „Chore miasto” gościnnie udzielił się Hades. Za klip odpowiada ekipa Evil Eye Studio. Na Zarazie gościnnie usłyszymy: Pezeta, Jurasa, Sokoła, Małpę, Hadesa, Hukosa, Cirę, Dioxa, Wigora, Mesa, Te Trisa, Pono, Medium, VNM-a, W.E.N.Ę, Praktisa, obcokrajowców: Lvinoye Serdce, Ligalize oraz DJ-ów: Kebsa i Eproma. Wytwórnia Step Records zapowiada, że "Zaraza" będzie jednym z najlepszych koncept albumów w polskim rapie. Starannie wyselekcjonowane bity, mimo swej różnorodności, idealnie składają się w jedną całość. Na albumie lirycznie udzielają się zarówno pionierzy polskiej sceny hip-hopowej, jak i młodsi stażem, ambitni raperzy. Przedsprzedaż krążka trwa na www.preorder.pl
Dizzee Rascal upodobał sobie Polskę... albo odwrotnie. Po wizycie na Openerze zagra u nas bowiem kolejny raz w tym roku, tym razem w wersji klubowej. Gdzie i kiedy?
































