Monika Borzym "My Place" - złota płyta

kategorie: Jazz, News, Nowe twarze, Pop
dodano: 2013-10-24 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 6)

Przy okazji naszego wywiadu z Mesem mieliśmy okazję porozmawiać chwilę o Monice Borzym, która pojawiła się na "Lepszych Żbikach". Znakomita wokalistka, która miała okazję występować w wielku zakątkach Świata u boku muzyków dla których przymiotnik "legendarny" jest jak najbardziej stosownym opisem, niedawno wydała drugi album studyjny zatytułowany "My Place". W niespełna tydzień po premierze płyta pokryła się złotem. Obsada albumu mówi zresztą sama za siebie.

W zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norą Jones i Johnem Scofieldem) i basista Tony Scherr (również znany fanom Nory Jones, The Lounge Lizards czy Johna Scofielda). Scofield pojawił się zresztą na płycie gościnnie podobnie jak Romero Lumbao czy Chris Potter. Płyta dostępna jest w sklepach muzycznych w całej Polsce.

Tagi: 

Wojciech raw
Nie znam, może dobre polskie r'n'b na miarę Sistars skoro pojawia się na stronce o hip hopie?
kalafior
to nie jest polskie r'n'b to polski zajebisty Jazz ! a płyta muzycznie i to czego dokonała Monika Mistrzostwo ! Brawo oby wiecej takich płyt i wokalistek
ŁOooo
Spokojnie to tylko JAZZ
edward
Proponuje żebyście do takich newsow dawali zawsze link do jakiejs piosenki z youtuba, to zachęca do przesłuchania :)
wess
@Ł0ooo w zasadzie to od Jazzu wszystko się zaczęło, większość sampli ze złotej ery rapu pochodzi z funkowych i jazzowych produkcji.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>