Ten Typ Mes "Klimat tego albumu siedział mi w głowie od startu" - videowywiad cz.1

Z Tym Typem Mesem spotkaliśmy się w słonecznej, wakacyjnej scenerii, na dachu jednego z mokotowskich bloków (kojarzycie ten krajobraz?), by w spokoju (przeszkadzał nam jedynie wiatr, stąd przepraszamy za to, że dźwięk momentami nie jest perfekcyjny) porozmawiać o albumie z Lepszymi Żbikami - ale nie tylko o nim. Wielokrotnie pytaliście czy przy najbliższej okazji też przemaglujemy wspólnie Mesa przez godzinę, jak przy premierze "Kandydatów Na Szaleńców" - teraz możemy odpowiedzieć, że zrobiliśmy to, dziś pierwsza połowa rozmowy, jutro druga - a pojutrze recenzja płyty.

Jak Mes ocenia obecny stan i skład Alkopoligamii? Skąd pomysł na taki "rodzinny" album? Jakie były etapy powstawania tej płyty? Który gość w trakcie nagrywania zrobił największe wrażenie? Czy Mes czuł się przy tej płycie bardziej raperem-gospodarzem czy producentem wykonawczym całości? Jak wyglądała współpraca z Szogunem? Długo zajęło Mesowi wyszukanie talentów przemienionych w Żbiki spośród masy demówek, które sprawdzał? Z czego wynika fakt, że album jest tak mocno nasączony nowojorskim klimatem, od którego do tej pory Ten Typ trzymał się raczej z dala?

Co Mes powie na porównanie "Lepszych Żbików" do "Dynasty" Jaya-Z? Czy wszystkie Żbiki będą najpierw wydawać nielegal a dopiero potem legal, czy przykładu Kuby Knapa nie można odnieść do przyszłych przypadków? Czy w trakcie producenckiej pracy nad Żbikami Typ odkładał też jakieś solowe numery na kolejny w pełni własny album? Jak Mes porównałby sesje nagraniowe "My" i "Wy"? O tym i o innych kwestiach w pierwszej połowie rozmowy poniżej.

Rozmawiali: Mateusz Natali i Daniel Wardziński

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Ten Typ Mes wyw cz1

Wojciech
Teraz to ja oglądam wywiad z Mesiwem w cgm'ie, wypad :P
Anonim
Ten stanowczo lepszy, polecam.
pati
Piotrkowi coś się przytyło :D
Ja
ja pierdziele, ludzie. żaden wywiad opierający się na formie "pytanie - odpowiedź" nie będzie dobry. rozmawiajcie, a nie pytacie jak na komisariacie... #CGM
ikiki
jak chuyyowo sklejony ten wywiad pożal się panie NIE POLECAM
FF
Cóż, wywiad średni ale martwi niewiedza Mesa na temat firmy Apple i mimo niej tak odważnie formułowane zarzuty. To mimo całej niechęci do korporacji, którą po części podzielam, jednak znacząco inna firma niż wszystkie. Zachęcam do lektury biografii Jobsa choćby. http://vimeo.com/55078939
A$AP ELDOKY
Komentarz został usunięty przez moderatora.
P
Ubrał się jak kiedyś

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>