Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki

Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki

video dnia
dodano: 2014-01-14 18:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki - Dzień zgody (Niedziela) + Monika Borzym, Kuba Knap

Dlaczego: Piąty klip Tego Typa Mesa promujący album nagrany wraz z „Lepszymi Żbikami" to spokojna, refleksyjna podróż po szlakach sumienia. Teledysk (niestety bez udziału wokalistki, która nie mogła pojawić się na zdjęciach) kręcono głównie we wnętrzach jednego z najważniejszych warszawskich kościołów. Scenariusz powstał w oparciu o pomysł rapującego w utworze Kuby Knapa.

video dnia
dodano: 2013-11-21 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki - Tam mnie nie znajdą + LJ Karwel

Dlaczego: Dziś wilko-żbiczy dzień... Dopiero co poznaliście szóstego Młodego Wilka 2013, którym jest Kuba Knap a teraz czas na premierę teledysku do numeru z udziałem naszego ubiegłorocznego Wilka - LJ'a Karwela z albumu "Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki". "To pierwszy cmentarno-halucynogenny klip Mesa, jednocześnie czwarta produkcja promująca album „Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki". "Po ostatnim, solowym teledysku Typa do Patrzę w rachunek artysta wraca do prezentowania czarnych koni ze swojej stajni - tym razem LJ Karwel zaprasza na wycieczkę po duszy kandydata na szaleńca. Muzykę i refren dostarczył mu Mes, całość zaaranżował mocno związany z Alko' producent Szogun. Klip nakręcił młody reżyser i operator Tarniu, który mroczne wersy raperów przełożył na język filmu." - pisze Alkopoligamia.com

video dnia
dodano: 2013-10-14 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki - Patrzę w rachunek

Dlaczego: Kolejnym video promującym album Mesa ze Żbikami jest klip do jednego z lepiej przyjętych, pozbawionego rapujących gości, numeru. Refleksja podana prosto na eleganckiej tacy.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-08-21 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Raper z ugruntowaną pozycją w środowisku, przez wielu uznawany za numer 1 w grze, dopiero co przekroczył trzydziestkę. Na koncie ma złoto i własną, stworzoną od podstaw wytwórnię z nazwą stricte kojarzącą się z jego twórczością. Każdym dotychczasowym albumem namieszał w danym roku konkretnie, a debiut zgodnie uznawany jest za klasyk i nijak się nie starzeje. Po czterech płytach w dorobku postanowił odejść na chwilę od solowych albumów i odstąpić trochę pola swojej ekipie - efektem jest materiał typu "collabo album" z wieloma gośćmi, jednak tylko tymi, z którymi gospodarz blisko trzyma się na stopie koleżeńskiej. O kim mowa? Wielu z Was powie pewnie, że ten opis wypisz-wymaluj pasuje do Jaya-Z i jego "Dynasty". A no racja. Ale nie tylko - wszystkie powyższe elementy układanki zgadzają się również w odniesieniu do płyty Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki.

video
dodano: 2013-08-20 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Dziś czas na drugą część videowywiadu przeprowadzonego z Mesem po premierze "Lepszych Żbików" na dachu, który możecie kojarzyć z okładki płyty. O czym dowiecie się w drugiej połowie?

video
dodano: 2013-08-19 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Z Tym Typem Mesem spotkaliśmy się w słonecznej, wakacyjnej scenerii, na dachu jednego z mokotowskich bloków (kojarzycie ten krajobraz?), by w spokoju (przeszkadzał nam jedynie wiatr, stąd przepraszamy za to, że dźwięk momentami nie jest perfekcyjny) porozmawiać o albumie z Lepszymi Żbikami - ale nie tylko o nim. Wielokrotnie pytaliście czy przy najbliższej okazji też przemaglujemy wspólnie Mesa przez godzinę, jak przy premierze "Kandydatów Na Szaleńców" - teraz możemy odpowiedzieć, że zrobiliśmy to, dziś pierwsza połowa rozmowy, jutro druga - a pojutrze recenzja płyty.

dodano: 2013-07-16 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)

Jak się dysponuje takim potencjałem, muzyczną smykałką i flow jak Mes, nie dziwne, że każda płyta staje się wydarzeniem. Tym razem wydarzenie było odmienne, bo Mes postanowił szerzej zaprezentować nie tylko swoje egocentryczne przekminki, ale również, a może nawet przede wszystkim swoją (wcale niezłą jak na indywidualistę) ekipę. Album "Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki" stał się okazją do zaprezentowania talentu Młodej Alkopoligamii, ale również wieloletnich reprezentantów wytwórni oraz przyjaciół rapera niezwiązanych z Alko'. Ten tydzień z kolei będzie okazją, żebyśmy my wzięli pod lupę dokonania, zarówno Mesa, jak i Żbików. A deserem będzie bardzo obszerny i bardzo ciekawy wywiad z Piotrem Szmidtem. Zapraszamy na alkopoligamiczny tydzień na Popkillerze!

dodano: 2013-06-21 14:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Dziś do sklepów trafia siódmy album Tego Typa Mesa wspartego tym razem przez Lepsze Żbiki, czyli wielu utalentowanych muzyków – od 2cztery7, przez Młodą Alkopoligamię po Monikę Borzym. Płyta jest kombinacją dwóch wizji; Mesa (większość bitów, wszystkie pomysły na utwory, refreny i dobór gości) oraz Szoguna (pięć bitów i wszystkie aranżacje). Całość możecie już odsłuchać za darmo.

dodano: 2013-06-07 13:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Kolejnym numerem zapowiadającym nadchodzący album Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki jest solowy utwór gospodarza, wyprodukowany przez niego i zaaranżowany przez Szoguna. O czym opowiada?

Wsamplowane przez Szoguna słowa "W Warszawie" oraz "Daleko" determinują dwa punkty widzenia na stolicę Polski, o której opowiada Mes w taktownie zatytułowanym utworze "Zje*ane miasto". Jak Warszawę widzi wychowany w niej raper, a jak może opisywać ją przyjezdny z prowincji?

dodano: 2013-05-28 12:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Tuż przed wakacjami 2013 ukaże się siódmy album Tego Typa Mesa wspartego tym razem przez Lepsze Żbiki, czyli wielu utalentowanych muzyków – od 2cztery7, przez Młodą Alkopoligamię po Monikę Borzym. Płyta jest kombinacją dwóch wizji; Mesa (większość bitów, wszystkie pomysły na utwory, refreny i dobór gości) oraz Szoguna (pięć bitów i wszystkie aranżacje). Dziś poznaliśmy tracklistę oraz ruszył preorder!

video dnia
dodano: 2013-05-15 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki - Alkopoligamia 2013

Dlaczego: "Jak ja lubię na sportowo", nawijał nie tak dawno Borixon a panowie z Alkopoligamii wprowadzają ów sport w rapie na next level. Pierwszy singiel promujący album Ten Typ Mes i Lepsze Żbiki to zrealizowany z gracją i rozmachem przelot przez całą alkopoligamiczną familię. Sprawdźcie więc co do powiedzenia ma Typ i czekajcie na album, bo będzie się działo. A na razie - ubrania, nagrania, sport. Klip co za Mes!