Projekt West

Projekt West

dodano: 2018-09-29 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Na zakończenie tegorocznych wakacji ekipa Projekt: WEST postanowiła zaprezentować nam trzeci singiel, zapowiadający zbliżający się album "Wolumin Drugi". Utwór "Tamte Chwile [Back 2 Da 90's]" to kolejny kawałek utrzymany w typowo letniej konwencji, tym razem połączony także z reminiscencyjnymi wspomnieniami okresu dzieciństwa i dorastania w magicznych latach 90-tych.

dodano: 2018-09-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Ekipa Projekt: WEST postanowiła zakończyć tegoroczne wakacje mocnym akcentem, prezentując nam oficjalne video do singla "WLKP Funk", które właśnie miało swoją premierę. Teledysk jest efektem jednego bardzo intensywnego sierpniowego weekendu, spędzonego kolejno w Koninie i Poznaniu na kręceniu klipu wspólnie z duetem Ha5 (Atro, Mah) w wyselekcjonowanych miejscówkach, najlepiej oddających ducha obu wielkopolskich miast.

dodano: 2018-08-28 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Wakacje trwają w najlepsze, więc aby umilić wszystkim czas oczekiwania na album Projekt: WEST "Wolumin Drugi", poznański skład postanowił wypuścić specjalne letnie collabo, które powstało jakiś czas temu na linii P-ń 2 L.A. Jest nim g-funkowy remix kawałka "West Coast State Of Mind", który przed kilkoma laty nagrał reprezentant South Central Los Angeles i rezydent Pueblos Housing Projects (znanymi też jako Low Bottomz) - Parlay Starr.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-08-08 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

"Grillout" to kolejny singiel promujący nadchodzący album "Wolumin Drugi" poznańskiej ekipy Projekt: WEST. Po dobrym przyjęciu kawałka "WLKP Funk" kolektyw pozostawia nas dalej w g-funkowym klimacie prezentując numer, przy którym bez problemu będziemy mogli zrelaksować się podczas plenerowego barbecue wśród znajomych, w przerwie między łykiem schłodzonego browara a przewracaniem mięsistego steku na grillu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-06-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

"WLKP Funk" to pierwszy singiel, promujący długo zapowiadany album Projekt: WEST "Wolumin Drugi", spinający klamrą koncepcję powstania całego materiału. Gościnnie w kawałku pojawili się g-funkowi reprezentanci Konina - Atro i Mah, tworzący razem ekipę Ha5. Smukły refren jest zasługą utalentowanej wokalistki Pauliny Trojan, działającej już jakiś czas na lokalnym poznańskim rynku, zaś za talkbox odpowiada młody adept sztuki opanowanej do perfekcji przez śp. Rogera Troutmana - TimeOn. Bujający bit wypełniony po brzegi ciepłym kalifornijskim vibem wyprodukował Dope Boy, który dostarczył prawie połowę produkcji na wydany przez pięcioma laty przez RPS Enterteyment krążek Projekt: WEST "Wolumin Pierwszy".

dodano: 2016-08-08 22:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Chociaż płyta Projekt: WEST "Wolumin Drugi" miała się pierwotnie ukazać wiosną zeszłego roku, materiał zaliczył sporą obsuwę a prace nad albumem znacząco się przeciągnęły. Krążek nadal jest w fazie produkcji i wciąż nie ujawniono dokładnej daty premiery, jednak ekipa z Poznania postanowiła umilić wszystkim zainteresowanym czas oczekiwania, publikując mini sampler nadchodzącego projektu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-10 15:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

W miniony piątek swoją premierę miał album "Po Zachodniej Stronie" duetu Suchy/PeleTrzyMózgi na bitach toruńskiego producenta Funk Monstera. Krążek w wersji fizycznej można już nabyć online, m.in. za pośrednictwem Allegro.

dodano: 2014-12-02 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Suchy & PeleTrzyMózgi & Funk Monster - Stara Szkoła ft. Dj Orzeł

Suchy i PeleTrzyMózgi (WdoPdoS) z ekipy Projekt WEST wypuścili właśnie swój pierwszy singiel, promujący nadchodzący wspólny album pt. "Po Zachodniej Stronie". Za teledysk do numeru "Stara Szkoła", który wyprodukował Funk Monster odpowiedzialna jest ekipa Video Junkies, zaś swoje trzy grosze w postaci cutów wtrącił również DJ Orzeł.

dodano: 2014-11-21 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

W oczekiwaniu na pierwszy śnieg i zbiliżającą się zimę dwóch członków ekipy Projekt WEST - Suchy oraz PeleTrzyMózgi (WdoPdoS) postanowili dostarczyć nam jeszcze w tym roku do domu trochę kalifornijskiego klimatu. Wspólny album chłopaków pt. "Po Zachodniej Stronie" ukaże się jeszcze przed świętami i będzie stanowił niejako rozgrzewkę przed płytą Projekt WEST "Wolumin Drugi", którego premiera przewidziana jest na wiosnę.

dodano: 2013-08-11 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopem i chęcią wyrwania się choćby na moment z internetowych macek, powracamy z kolejną porcją wakacyjnych numerów. Afrykańskie upały nad Wisłą ostatnio nieco odpuściły, dając nam chwile wytchnienia, więc to dobra okazja, aby wziąć na warsztat tzw. "Polski West Coast" lub "Polski G-Funk" (w zależności od tego kto jakiej terminologii używa), jak często określa się rodzimą odmianę rapu, czerpiącego pełnymi garściami ze sprawdzonych kalifornijskich wzorców. Dla jednych twór nie mający prawa bytu, dla drugich jedyna skuteczna recepta na odmulenie polskiego rynku hip-hopowego, przesiąkniętego smutnym, prawilnym rapem do granic możliwości.
Zrobimy zatem szybki przelot po najważniejszych ośrodkach G-Funku w Polsce, gdzie muzyka rodem z zachodniego wybrzeża zadomowiła się w twórczości tutejszych reprezentantów sceny hip-hopowej już ładnych parę lat temu... lecimy!

dodano: 2013-07-03 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Projekt: WEST feat. DJ Decks - "WEST Wita" (Prod. RTN) (Official Video)

"West Wita" to drugi singiel z wydanej 18 maja przez RPS Enterteyment płyty "Projekt West - Wolumin Pierwszy". Gościnnie w utworze udzielił się DJ Decks a produkcją numeru zajął się RTN. Jak mówią autorzy krążka:

"West Wita to w naszym odczuciu wizytówka płyty Projekt West i był dla nas murowanym singlem praktycznie od początku rejestrowania kawałków na album. Chcieliśmy, aby był to swoisty "hymn" naszego osiedla, na którym spędziliśmy całe swoje życie i gdzie połączyła nas wszystkich miłość do muzyki. Dlatego też zdecydowaliśmy się zrealizować do niego teledysk, a grupa Bassmedia oraz RPS Enterteyment umożliwiły nam przygotowanie oprawy odpowiedniej jakości na poziomie cechującej dzisiejsze produkcje rodzimego hip-hopu.

dodano: 2013-06-29 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Oto wydarzenie dla wszystkich miłośników West Coastu w Polsce! Już 6 lipca w poznańskim klubie "u Bazyla" odbędzie się koncertowo-imprezowy event "West Fest", którym rozpoczniemy okres wakacyjny w iście kalifornijskim klimacie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-27 18:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Kolejnym po "Introdukcji" singlem z wydanej w maju przez RPS Enterteyment płyty Projekt West "Wolumin Pierwszy", który doczeka się oprawy audio-wizualnej będzie numer "West Wita". Mocny, kalifornijski bangier, który wyprodukował młody adept sztuki G-Funku - RTN, a do którego swoje trzy grosze wtrącił też DJ Decks, z pewnością spodobał się wszystkim słuchaczom, ceniącym sobie brzmienie zachodniego wybrzeża także i na polskiej scenie hip-hopowej.

dodano: 2013-05-18 19:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Dzisiaj swoją premierę ma Projekt West - wspólny album reprezentantów poznańskiego podziemia. Płyta "Wolumin Pierwszy" ukazała się nakładem wytwórni RPS Enterteyment.

dodano: 2013-05-15 19:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Ruszył właśnie pre-order albumu Projekt West - Wolumin Pierwszy, który ukaże się już 18 maja nakładem wytwórni RPS Enterteyment. Przypominamy, że na krążek składa się 12 premierowych utworów, zabarwionych prawdziwym kalifornijskim brzmieniem.