Ha5

Ha5

dodano: 2018-09-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Ekipa Projekt: WEST postanowiła zakończyć tegoroczne wakacje mocnym akcentem, prezentując nam oficjalne video do singla "WLKP Funk", które właśnie miało swoją premierę. Teledysk jest efektem jednego bardzo intensywnego sierpniowego weekendu, spędzonego kolejno w Koninie i Poznaniu na kręceniu klipu wspólnie z duetem Ha5 (Atro, Mah) w wyselekcjonowanych miejscówkach, najlepiej oddających ducha obu wielkopolskich miast.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-06-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

"WLKP Funk" to pierwszy singiel, promujący długo zapowiadany album Projekt: WEST "Wolumin Drugi", spinający klamrą koncepcję powstania całego materiału. Gościnnie w kawałku pojawili się g-funkowi reprezentanci Konina - Atro i Mah, tworzący razem ekipę Ha5. Smukły refren jest zasługą utalentowanej wokalistki Pauliny Trojan, działającej już jakiś czas na lokalnym poznańskim rynku, zaś za talkbox odpowiada młody adept sztuki opanowanej do perfekcji przez śp. Rogera Troutmana - TimeOn. Bujający bit wypełniony po brzegi ciepłym kalifornijskim vibem wyprodukował Dope Boy, który dostarczył prawie połowę produkcji na wydany przez pięcioma laty przez RPS Enterteyment krążek Projekt: WEST "Wolumin Pierwszy".

dodano: 2013-08-11 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopem i chęcią wyrwania się choćby na moment z internetowych macek, powracamy z kolejną porcją wakacyjnych numerów. Afrykańskie upały nad Wisłą ostatnio nieco odpuściły, dając nam chwile wytchnienia, więc to dobra okazja, aby wziąć na warsztat tzw. "Polski West Coast" lub "Polski G-Funk" (w zależności od tego kto jakiej terminologii używa), jak często określa się rodzimą odmianę rapu, czerpiącego pełnymi garściami ze sprawdzonych kalifornijskich wzorców. Dla jednych twór nie mający prawa bytu, dla drugich jedyna skuteczna recepta na odmulenie polskiego rynku hip-hopowego, przesiąkniętego smutnym, prawilnym rapem do granic możliwości.
Zrobimy zatem szybki przelot po najważniejszych ośrodkach G-Funku w Polsce, gdzie muzyka rodem z zachodniego wybrzeża zadomowiła się w twórczości tutejszych reprezentantów sceny hip-hopowej już ładnych parę lat temu... lecimy!

recenzja
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-03-06 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

West Coast w Polsce rośnie w siłę. To stwierdzenie ciśnie mi się na usta za każdym razem, kiedy sprawdzam ilość wypuszczonego w ubiegłym roku na rodzimy rynek materiału w klimacie zachodniego wybrzeża. Od debiuty nowych graczy, wchodzących z impetem na scenę (Roach) po zupełnie niszowe produkty, nagrywane głównie dla najbliższych ziomków. Swoją cegiełkę w budowie polskiego frontu westcoastowców postanowili również dorzucić nieznani wcześniej na szeroką skalę reprezentanci wielkopolskiej sceny.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-06-03 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)


Atro
i Mah, reprezentujący scenę konińską przygotowali nie lada niespodziankę dla wszystkich miłośników słonecznego, kalifornijskiego brzmienia. Tworząc razem ekipę Ha5, raperzy opublikowali właśnie pierwszy singiel, promujący ich nadchodzący album "Zdarzyć Przed Zachodem", którego premiera zapowiadana jest na początek sierpnia.

W utworze "Ori'G'inal" gościnnie udzielił się sam Shade Sheist! Sympatycy G-Funk'owego nurtu na pewno kojarzą tego artystę z genialnego numeru "Where I Wanna Be", który stał się na przestrzeni lat jednym z największych wakacyjnych hymnów, jakie kiedykolwiek powstały na zachodnim wybrzeżu. Ponadto w trakcie swojej kariery współpracował on również z takimi zasłużonymi dla Kalifornii postaciami jak Kurupt, DJ Quik czy ś.p. Nate Dogg i Johnny 'J'.
Singiel "Ori'G'inal" dopieścił odpowiednio Donatan a swoje 3 grosze w postaci refrenu dorzucił także Danny.