Roach

Roach

dodano: 2013-08-11 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopem i chęcią wyrwania się choćby na moment z internetowych macek, powracamy z kolejną porcją wakacyjnych numerów. Afrykańskie upały nad Wisłą ostatnio nieco odpuściły, dając nam chwile wytchnienia, więc to dobra okazja, aby wziąć na warsztat tzw. "Polski West Coast" lub "Polski G-Funk" (w zależności od tego kto jakiej terminologii używa), jak często określa się rodzimą odmianę rapu, czerpiącego pełnymi garściami ze sprawdzonych kalifornijskich wzorców. Dla jednych twór nie mający prawa bytu, dla drugich jedyna skuteczna recepta na odmulenie polskiego rynku hip-hopowego, przesiąkniętego smutnym, prawilnym rapem do granic możliwości.
Zrobimy zatem szybki przelot po najważniejszych ośrodkach G-Funku w Polsce, gdzie muzyka rodem z zachodniego wybrzeża zadomowiła się w twórczości tutejszych reprezentantów sceny hip-hopowej już ładnych parę lat temu... lecimy!

dodano: 2013-06-29 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 5)

Oto wydarzenie dla wszystkich miłośników West Coastu w Polsce! Już 6 lipca w poznańskim klubie "u Bazyla" odbędzie się koncertowo-imprezowy event "West Fest", którym rozpoczniemy okres wakacyjny w iście kalifornijskim klimacie.

video
dodano: 2012-12-25 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Roach/SherlOck - Ogień [oficjalny teledysk]

"Prezentujemy teledysk do premierowego utworu "Ogień", zwiastującego nadchodzący, niezatytułowany jeszcze album duetu Roach/SherlOck! Więcej na temat nowego materiału zdradzimy krótko po Nowym Roku. Klip nagraliśmy na pół-spontanie w dwa jesienne wieczory, ciesząc się ostatnimi chwilami tegorocznego czarnego asfaltu, pełnym bakiem benzyny, oraz zmieniarką CD wypełnioną dobrą muzyką." - pisze Roach a my zapraszamy do sprawdzenia.

Tagi:
video
dodano: 2012-11-25 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 9)

"Trójmiejski Funk" okazał się albumem, który narobił w tym roku sporo szumu na polskiej scenie. W przeprowadzonym jakiś czas temu wywiadzie z gdyńskim Mc, Roach podsumował dla nas swój debiut i podzielił się wrażeniami, jakie towarzyszyły mu przy wydaniu płyty.

video
dodano: 2012-07-14 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)
W ostatniej części mojej pogawędki z reprezentantami trójmiasta wyczerpiemy do końca temat kontrowersji, jakie wywołał numer "Mission Impossible" - oprócz tego dowiecie się również, których wykonawców Roach lubi słuchać na co dzień oraz jacy producenci wywarli największy wpływ na twórczość SherlOck'a. Na sam koniec chłopaki opowiedzą także o ich następnym wspólnym krążku a SherlOck uchyli rąbka tajemnicy odnośnie przygotowywanej przez niego autorskiej płyty producenckiej!

Zapraszam i nie zapomnijcie o jutrzejszej premierze klipu "Na Stu Szprychach" - tylko na łamach Popkillera!
Tagi:
video
dodano: 2012-07-13 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)
Nie wyczerpawszy do końca tematu poprzednim wywiadem, umówiliśmy się razem z Roach'em na 45-minutową "dogrywkę", tym razem w poszerzonym składzie. Dołączył do nas również SherlOck a cała akcja miała miejsce 14 kwietnia w mieście stołecznym Warszawa, gdzie chłopaki zaczęli zdjęcia do drugiego teledysku, promującego płytę "Trójmiejski Funk".
Jako, że klip "Na Stu Szprychach" jest już gotowy i jego ekskluzywna premiera odbędzie się w niedzielę na łamach popkillera, dajemy wam dzisiaj jako teaser zapis pierwszej części naszej rozmowy.
Tagi:
video
dodano: 2012-04-08 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)
"Popkiller vs. Roach" to luźna konfrontacja, którą miałem możliwość przeprowadzić z gdyńskim MC przy okazji mojego weekendowego pobytu w Trójmieście. Niestety, z przyczyn czasowych i technicznych w naszej półgodzinnej wymianie poglądów nie zdołaliśmy do końca wyczerpać tematu, dlatego czeka nas obu swoista "dogrywka" ale to już w innym miejscu i czasie...
Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-28 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)
Kim jest Roach? To pytanie od jesieni ubiegłego roku zadaje sobie spora cześć hip-hopowej polski. Reprezentujący Gdynię 25-letni mc wkroczył na rodzimą scenę z głośnym hukiem a wielu słuchaczy, odpalając single "L.A. 2 Tricity" i "Gangsta Funk" przecierało oczy ze zdumienia, widząc ksywy widniejące na "ficzuringach". Jako koneser kalifornijskich klimatów również byłem bardzo mile zaskoczony współpracą młodego rapera z legendami zachodniego wybrzeża, jako że zawsze propsowałem wszelkie próby promocji West Coast'u na naszym krajowym podwórku.
Efekt końcowy w postaci płyty "Trójmiejski Funk" wzbudzał moją ciekawość i kiedy przed kilkoma dniami dostałem wreszcie materiał do sprawdzenia, w moich myślach kłębiło się tylko jedno pytanie:

Czy nieznany debiutant jest w stanie przebić się do świadomości polskiego słuchacza z czymś innym ale oryginalnym?
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)


Jako fan kalifornijskich brzmień bardzo, ale to bardzo cieszę się, że mam okazję pisać o takich numerach. W nowym singlu młodego MC o pseudonimie Roach, promującym jego album "Trójmiejski Funk" na westcoastowym, mocno g-funkującym bicie SherlOcka gospodarzowi udało się zgromadzić dwie bezsprzeczne legendy Cali.

King Tee (znany także jako King T), pionier tamtejszej sceny, człowiek, który pomógł wypromować m.in. Tha Alkaholiks czy Xzibita i zarazem podobno ulubiony raper Notoriousa B.I.G. A do tego Kokane, niepodrabialny spec od refrenów...
Dwóch zawodników, którzy nie są dziś kojarzeni przez masy polskich fanów, ale których dorobek i klasa są w żaden sposób nie do podważenia. Sprawdźcie "LA 2 Tricity"!