Trójmiejski Funk

Trójmiejski Funk

video
dodano: 2012-11-25 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 9)

"Trójmiejski Funk" okazał się albumem, który narobił w tym roku sporo szumu na polskiej scenie. W przeprowadzonym jakiś czas temu wywiadzie z gdyńskim Mc, Roach podsumował dla nas swój debiut i podzielił się wrażeniami, jakie towarzyszyły mu przy wydaniu płyty.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-28 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)
Kim jest Roach? To pytanie od jesieni ubiegłego roku zadaje sobie spora cześć hip-hopowej polski. Reprezentujący Gdynię 25-letni mc wkroczył na rodzimą scenę z głośnym hukiem a wielu słuchaczy, odpalając single "L.A. 2 Tricity" i "Gangsta Funk" przecierało oczy ze zdumienia, widząc ksywy widniejące na "ficzuringach". Jako koneser kalifornijskich klimatów również byłem bardzo mile zaskoczony współpracą młodego rapera z legendami zachodniego wybrzeża, jako że zawsze propsowałem wszelkie próby promocji West Coast'u na naszym krajowym podwórku.
Efekt końcowy w postaci płyty "Trójmiejski Funk" wzbudzał moją ciekawość i kiedy przed kilkoma dniami dostałem wreszcie materiał do sprawdzenia, w moich myślach kłębiło się tylko jedno pytanie:

Czy nieznany debiutant jest w stanie przebić się do świadomości polskiego słuchacza z czymś innym ale oryginalnym?
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-11-18 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)


Jako fan kalifornijskich brzmień bardzo, ale to bardzo cieszę się, że mam okazję pisać o takich numerach. W nowym singlu młodego MC o pseudonimie Roach, promującym jego album "Trójmiejski Funk" na westcoastowym, mocno g-funkującym bicie SherlOcka gospodarzowi udało się zgromadzić dwie bezsprzeczne legendy Cali.

King Tee (znany także jako King T), pionier tamtejszej sceny, człowiek, który pomógł wypromować m.in. Tha Alkaholiks czy Xzibita i zarazem podobno ulubiony raper Notoriousa B.I.G. A do tego Kokane, niepodrabialny spec od refrenów...
Dwóch zawodników, którzy nie są dziś kojarzeni przez masy polskich fanów, ale których dorobek i klasa są w żaden sposób nie do podważenia. Sprawdźcie "LA 2 Tricity"!