Domino

Domino

dodano: 2019-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Z Rutranem "RTN" poznaliśmy się jakieś 10 lat temu, kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłem na polską stronę G-Funk.eu i jej forum (pozdrawiam Marcina i resztę załogi). Automatycznie zacząłem sprawdzać wrzucane tam przez niego pierwsze autorskie bity. Wtedy jeszcze brzmiące miejscami nieco surowo i trącające momentami lekką amatorską, ale zwiastujące już spory potencjał drzemiący w pochodzącym z Lublina młodym producencie. Od tamtego czasu minęła dekada, a Rutran przez ten okres mocno się rozwinął - szlifując skillsy, nawiązując współpracę z coraz to nowymi raperami (zarówno polskimi jak i zagranicznymi), oraz dłubiąc przez ostatnie 2 lata nad własnym autorskim projektem. Efekt finalny w postaci debiutanckiego albumu "Funktion" wylądował w końcu 27 marca w moim odtwarzaczu. Jak przekonuje autor, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, łączące w sobie dwie strony g-funkowego świata - Polskę i USA, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden miłośnik rapu z zachodniego wybrzeża. Co zatem na nim znajdziemy?

dodano: 2019-03-24 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Już 27 marca odbędzie się premiera albumu "Funktion" - debiutanckiej płyty producenckiej, której autorem jest pochodzący z Lublina RTN: specjalista od klepania g-funkowych bitów w klimacie słonecznej Kaliforni. Krążek przepełniony brzmieniem rodem ze złotej ery zachodniego wybrzeża będzie można zakupić bezpośrednio u artysty, m.in. za pośrednictwem jego oficjalnego Facebooka. My na zachętę prezentujemy Wam kolejny singiel promujący to wydawnictwo, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden west coast'owy słuchacz.

dodano: 2019-02-19 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

"Funktion" to debiutancki album producencki RTN'a, który pierwotnie miał się pojawić na rynku w minione wakacje. Jak to często bywa, wdarła nam się obsuwa i po pierwszym singlu "I Know", który otrzymaliśmy wiosną ubiegłego roku, o materiale zrobiło się cicho. Teraz wiemy, że była to cisza przed burzą, a płytę wrzucimy na odsłuch już w następnym miesiącu!

video
dodano: 2014-03-12 15:27 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wytwórnia UrbanRec prezentuje teledysk do utworu 'Boeing', czyli drugiego singla z nadchodzącego albumu Emena 'Domino'. Gościnnie w numerze rapuje Duchu, a teledysk ten jest równoległą zapowiedzią projektu Duchu/PTK 'Linie Lotnicze', który ujrzy światło dzienne w tym roku nakładem Vibe2NES.

Tagi:
video
dodano: 2014-02-10 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"'Poznasz mnie' to numer opisujący niektóre sytuacje, które wydarzyły się od wypuszczenia mojej poprzedniej płyty a wpłynęły na mnie w dużym stopniu. W klipie jest dużo nawiązań do „Przedmieść" a krótkie historie zawarte w tym obrazku to flashbacki które zainspirowały mnie to napisania tego numeru." - pisze Emen, zarazem zapowiadając swój nadchodzący, pierwszy w pełni oficjalny album - "Domino".

Tagi:
dodano: 2013-09-01 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Kiedy pada nazwa Souls Of Mischief większość odbiorców rapu automatycznie widzi przed oczami dwie cyfry - 93. Dwadzieścia lat po premierze swojego klasycznego debiutu Tajai, Opio, A-Plus i Phesto pracują nad nowym materiałem z Adrianem Youngiem, który zamienia ostatnio w złoto wszystko czego się dotknie. Choć ostatecznie kalifornijska grupa nie wystąpiła na festiwalu z atmosferą w Hradcu, postanowiliśmy przypomnieć, że w przypadku SOM nie warto patrzeć powierzchownie. Każdy kolejny album grupy odbijał się mniejszym echem, co nie znaczy wcale, że można na tej podstawie stawiać sądy o ich poziomie muzyznym i lirycznym. Tak też jest z ostatnim jak dotąd LP zespołu - "Montezuma's Revenge" z 2009 roku.

Za chwilę kwartet usłyszymy w muzycznej oprawie artysty Wax Poetics, ale nie zapomnijmy, że cztery lata temu mieli oni okazję współpracować z producentem absolutnie wybitnym dla historii hip-hopu - Prince Paulem. Autor podkładów dla Big Daddy Kane'a, De La Soul, Queen Latifah, Boogie Down Productions czy Slick Ricka, członek Stetsasonic, Gravediggaz i Handsome Boy Modeling School to jeden z moich ulubionych producentów wszechczasów i to on stał się głównym powodem, że po czasie sprawdziłem "Montezuma's Revenge". To był bardzo dobry trop.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-17 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Stało się. Fani grupy sygnowanej trzyokim logiem czekali na ten moment 10 lat i wczoraj w Świat poszło 17 premierowych kompozycji. Opio, Phesto, A-Plus, Tajai, Del, Casual, Pep Love, Domino i DJ Toure wydali "The Kitchen", trzeci krążek w dorobku kolektywu z Sacramento. Materiał oprócz samych członków zespołu wyprodukowali m.in. Sleepnockers, Gully Duckets i Unjust. W rozwinięciu znajdziecie back cover z pełną tracklistą i producenckimi creditsami oraz link do odsłuchu całego materiału.