A-Plus

A-Plus

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-10-16 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Wszyscy fani Souls Of Mischief z pewnością czekają na nowe informacje dotyczące ich konceptualnej współpracy z Adrianem Youngiem. Powoli przebijają się ciekawostki z pracy nad krążkiem - tak jak narratorem na płycie Younge'a z Ghostface'm był RZA, tak na krążku z SOM ma być nim ponoć Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest. Wiadomo też niestety, że album nie ukaże się w pierwotnie założonym terminie, bo był nim wrzesień 2013. Bieżący rok dla Souls Of Mischief jest wyjątkowy, bo obchodzą 20 rocznicę klasycznego debiutu "93 Til' Infinity". Okazuje się, że oprócz albumu panowie planują jeszcze jedną inicjatywę z okazji rocznicy.

Na redakcyjnym mailu znaleźliśmy mail od pomysłodawców filmu dokumentalnego na temat zespołu. Póki co, są w trakcie zbierania funduszy, ale już ich dotychczasowe działania będą dla fanów Hiero łakomym kąskiem.

dodano: 2013-09-01 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Kiedy pada nazwa Souls Of Mischief większość odbiorców rapu automatycznie widzi przed oczami dwie cyfry - 93. Dwadzieścia lat po premierze swojego klasycznego debiutu Tajai, Opio, A-Plus i Phesto pracują nad nowym materiałem z Adrianem Youngiem, który zamienia ostatnio w złoto wszystko czego się dotknie. Choć ostatecznie kalifornijska grupa nie wystąpiła na festiwalu z atmosferą w Hradcu, postanowiliśmy przypomnieć, że w przypadku SOM nie warto patrzeć powierzchownie. Każdy kolejny album grupy odbijał się mniejszym echem, co nie znaczy wcale, że można na tej podstawie stawiać sądy o ich poziomie muzyznym i lirycznym. Tak też jest z ostatnim jak dotąd LP zespołu - "Montezuma's Revenge" z 2009 roku.

Za chwilę kwartet usłyszymy w muzycznej oprawie artysty Wax Poetics, ale nie zapomnijmy, że cztery lata temu mieli oni okazję współpracować z producentem absolutnie wybitnym dla historii hip-hopu - Prince Paulem. Autor podkładów dla Big Daddy Kane'a, De La Soul, Queen Latifah, Boogie Down Productions czy Slick Ricka, członek Stetsasonic, Gravediggaz i Handsome Boy Modeling School to jeden z moich ulubionych producentów wszechczasów i to on stał się głównym powodem, że po czasie sprawdziłem "Montezuma's Revenge". To był bardzo dobry trop.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-17 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Stało się. Fani grupy sygnowanej trzyokim logiem czekali na ten moment 10 lat i wczoraj w Świat poszło 17 premierowych kompozycji. Opio, Phesto, A-Plus, Tajai, Del, Casual, Pep Love, Domino i DJ Toure wydali "The Kitchen", trzeci krążek w dorobku kolektywu z Sacramento. Materiał oprócz samych członków zespołu wyprodukowali m.in. Sleepnockers, Gully Duckets i Unjust. W rozwinięciu znajdziecie back cover z pełną tracklistą i producenckimi creditsami oraz link do odsłuchu całego materiału.

dodano: 2012-08-12 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)
http://i1.sndcdn.com/artworks-000024126976-l837vw-original.jpg?12d1f45Jakiś czas temu ukazał się debiutancki album reprezentującego Zachodnie Wybrzeże duetu Ariginal (MC) i Sylence (producent). Ksywy te będą zapewne dla was anonimowe, za to lista gości, których zgromadzili obaj panowie na tym krążku, każe zwrócić na niego uwagę.

Znajdziemy tu bowiem m.in. dwóch członków klasycznej grupy Souls of Mischief (A-Plus, Opio), kolejnego reprezentanta Hieroglyphics - Pep Love'a, oraz takich artystów jak Gift of Gab (z Blackalicious), Co$$, J.Nolan czy Sene.