Foesum

Foesum

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2024-01-12 07:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 5)

Smutne wieści z Long Beach w Kalifornii. Zmarł T-Dubb, członek legendarnego składu Foesum.

Tagi:
dodano: 2019-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Z Rutranem "RTN" poznaliśmy się jakieś 10 lat temu, kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłem na polską stronę G-Funk.eu i jej forum (pozdrawiam Marcina i resztę załogi). Automatycznie zacząłem sprawdzać wrzucane tam przez niego pierwsze autorskie bity. Wtedy jeszcze brzmiące miejscami nieco surowo i trącające momentami lekką amatorską, ale zwiastujące już spory potencjał drzemiący w pochodzącym z Lublina młodym producencie. Od tamtego czasu minęła dekada, a Rutran przez ten okres mocno się rozwinął - szlifując skillsy, nawiązując współpracę z coraz to nowymi raperami (zarówno polskimi jak i zagranicznymi), oraz dłubiąc przez ostatnie 2 lata nad własnym autorskim projektem. Efekt finalny w postaci debiutanckiego albumu "Funktion" wylądował w końcu 27 marca w moim odtwarzaczu. Jak przekonuje autor, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, łączące w sobie dwie strony g-funkowego świata - Polskę i USA, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden miłośnik rapu z zachodniego wybrzeża. Co zatem na nim znajdziemy?

dodano: 2019-05-21 21:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Lato zbliża się wielkimi krokami, a któryż nurt lepiej pasuje do odsłuchu wakacyjną porą niż G-Funk. Właśnie w tym klimacie swój debiutancki album producencki przygotował pochodzący z Lublina RTN. "Funktion" miał swoją premierę pod koniec marca, a my otrzymaliśmy właśnie kolejny singiel promujący to niezależna wydawnictwo.

dodano: 2019-03-24 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Już 27 marca odbędzie się premiera albumu "Funktion" - debiutanckiej płyty producenckiej, której autorem jest pochodzący z Lublina RTN: specjalista od klepania g-funkowych bitów w klimacie słonecznej Kaliforni. Krążek przepełniony brzmieniem rodem ze złotej ery zachodniego wybrzeża będzie można zakupić bezpośrednio u artysty, m.in. za pośrednictwem jego oficjalnego Facebooka. My na zachętę prezentujemy Wam kolejny singiel promujący to wydawnictwo, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden west coast'owy słuchacz.

dodano: 2019-02-19 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

"Funktion" to debiutancki album producencki RTN'a, który pierwotnie miał się pojawić na rynku w minione wakacje. Jak to często bywa, wdarła nam się obsuwa i po pierwszym singlu "I Know", który otrzymaliśmy wiosną ubiegłego roku, o materiale zrobiło się cicho. Teraz wiemy, że była to cisza przed burzą, a płytę wrzucimy na odsłuch już w następnym miesiącu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2014-08-08 14:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Jesteśmy świeżo po premierze nowego krążka Foesum - "G-Funk Shun", która miała miejsce we wtorek a tu okazuje się że za niecały miesiąc dostaniemy w swoje ręce kolejny materiał od chłopaków z Long Beach. Tym razem będzie to płyta "Cali Life", której wydanie zapowiedziano na 3 września.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-29 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)

Dokładnie za tydzień - 4 sierpnia, swoją premierę będzie mieć nowy album kalifornijskiej ekipy Foesum! Zapowiadany już w zeszłym roku krążek "G Funk Shun" ukaże się nakładem labelu Gangsta Zone Records, której założycielem jest znany francuski producent DJ Ak.

kategorie:
dodano: 2014-01-04 18:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

G-funkowy strzał prosto z Włoch, album producencki z takimi gośćmi jak: Dazzie Dee, Shade Sheist, Foesum, MC Eiht, Kokane, Roscoe.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-30 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Autorzy klasycznego "Perfection", g-funkowcy z Foesum szykują nowy album, wyprodukowany przez cenionego francuskiego beatmakera DJ'a AK. Produkcja ukaże się o dziwo w styczniu, daleko od pogody idealnej na taką muzykę - może przynajmniej rozgrzeje nam trochę zimę. Poniżej świeżutki singiel.

Tagi:
dodano: 2013-07-21 21:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 16)

Kolejny tydzień i kolejna porcja klimatycznych numerów o wakacyjnym zabarwieniu, które tym razem poświęcimy utworom sprzyjającym słodkiemu lenistwu i klasycznemu nic nie robieniu. W końcu wakacje to czas zasłużonego wypoczynku a lejący się z nieba żar tym bardziej sprzyja typowemu obijaniu się od rana do wieczora... Zatem rozwalcie się wygodnie na siedzeniu, miejcie w gotowości jakiś dobrze schłodzony, orzeźwiający napój i startujemy!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-06 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 8)

W g-funkowych kręgach, Foesum uznawani są często za jeden z najważniejszych składów w historii tego nurtu. Faktycznie, trio z Long Beach w składzie T-Dubb, MNMsta i DJ Glaze ma na swoim koncie jeden z dziesięciu najważniejszych albumów w historii G-Funku. Mowa oczywiście o wydanym w 1996 roku krążku "Perfection", któremu rzeczywiście do tytułowej "perfekcji" jest bardzo blisko...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2011-12-26 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 3)


Długo oczekiwany projekt czołowego francuskiego producenta DJ Ak został ukończony i fani mogą już zamawiać kompilację "Gangsta Zone Party" na oficjalnej stronie artysty (www.gangstazonerecordz.com).