currensy

currensy

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Profile
dodano: 2020-04-21 12:00 przez: Adrian Kukawski (komentarze: 12)

Wiz Khalifa & Curren$y – ponad 10 lat przyjaźni i wspólnych nagrywek. 5 lutego 2019 raperzy zapowiedzieli na swoich Twitterach, że za 3 dni wypuszczą swój nowy wspólny mixtape „2009”,  który będzie nawiązywał do ich wspólnego wydawnictwa sprzed dekady  „How Fly”. Jak zapowiedzieli, tak zrobili – materiał pojawił się na platformach streamingowych wraz z udostępnionym tam pierwszy raz mixtapem „How Fly”. Kilka dni temu natomiast swoje 10-lecie świętowało "Kush & O.J." - mixtape, który na dobre przedstawił światu Wiza Khalifę i wypchnął szerzej brzmienie, które w kolejnych latach opanowało glob. A za moment 10-tka wpadnie "Pilot Talkowi", najważniejszemu projektowi Curren$y'ego.

To dobra okazja by przybliżyć szerszemu gronu kulisy tej współpracy oraz przyjrzeć się bliżej ich wspólnym dokonaniom muzycznym z ostatniej dekady. To jeden z bardziej charakterystycznych i dopasowanych duetów, jakie obecnie tworzą rap w USA. Ale jak to się wszystko zaczęło? W jaki sposób ich drogi przecięły się po raz pierwszy? By zrozumieć teraźniejszość, trzeba zrozumieć przeszłość, zatem cofnijmy się do 2009.

dodano: 2019-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Z Rutranem "RTN" poznaliśmy się jakieś 10 lat temu, kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłem na polską stronę G-Funk.eu i jej forum (pozdrawiam Marcina i resztę załogi). Automatycznie zacząłem sprawdzać wrzucane tam przez niego pierwsze autorskie bity. Wtedy jeszcze brzmiące miejscami nieco surowo i trącające momentami lekką amatorską, ale zwiastujące już spory potencjał drzemiący w pochodzącym z Lublina młodym producencie. Od tamtego czasu minęła dekada, a Rutran przez ten okres mocno się rozwinął - szlifując skillsy, nawiązując współpracę z coraz to nowymi raperami (zarówno polskimi jak i zagranicznymi), oraz dłubiąc przez ostatnie 2 lata nad własnym autorskim projektem. Efekt finalny w postaci debiutanckiego albumu "Funktion" wylądował w końcu 27 marca w moim odtwarzaczu. Jak przekonuje autor, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, łączące w sobie dwie strony g-funkowego świata - Polskę i USA, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden miłośnik rapu z zachodniego wybrzeża. Co zatem na nim znajdziemy?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-03-08 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Curren$y - "$ Migraine" ft Le$ (Official Video)

Spitta zaprezentował właśnie klip promujący jego najnowszy mixtape zatytułowany "The Drive In Theatre". Projekt ten miał swoją premierę w Walentynki. Oprócz gospodarza usłyszeć możemy na nim wersy m.in. Action Bronsona, Smoke DZA czy B-Reala. Jeśli "$ Migraine" wpadnie Wam w ucho, zapoznajcie się z całością materiału, bo Curren$y - dosłownie i w przenośni - nie obniżył tu lotów.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-02-28 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 2)

Hip-hop miał już w swojej historii postacie, było ich całe mnóstwo, które zdawały się nigdy nie opuszczać studia nagranowiego, raz po raz zasypując słuchaczy wydawniczymi nowościami. Problem polegał na tym, że na każdy dobry album przypadało co najmniej kilka rażących bylejakością, co najwyżej poprawnych, a oddzielanie ziaren od plew na dłuższą metę po prostu męczyło. 

 

Curren$y, 31-latek z Nowego Orleanu, to również pracuś nad pracusiami. Jak głosi legenda, tworzenie muzyki zastępuje mu jedzenie i picie, a zielsko - sen. Nowymi albumami raczy nas co chwilę, liczby wydanych przez niego teledysków nie potrafią oszacować najtęższe głowy. Co go wyróżnia od innych? A no to, że wspomnianej przed chwilą bylejakości się u niego po prostu nie znajdzie. Wszystko, co podpisane jest ksywą Spitty, posiada stempel jakości, mniej lub bardziej wyraźny, ale co ważne - zawsze widoczny. I "New Jet City" nie jest tu żadnym wyjątkiem. 

video
dodano: 2012-09-16 13:06 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)

Curren$y & Harry Fraud - Leaving The Dock (Official Video)

Ten, kto słyszał "Cigarette Boats" wie, że między Curren$y'm a Harrym Fraudem już teraz istnieje świetna chemia. Dla mnie to krótkie wydawnictwo jest jednym z lepszych wydanych w tym roku i z pewnością pełnoprawny album tego duetu byłby czymś, po co sięgnąłbym z wielką chęcią. Dostaliśmy właśnie pierwszy teledysk promujący "Cigarette Boats". Obraz do "Leaving The Dock" to typowy dla Spitty klip. Nie muszę dodawać chyba czego możemy spodziewać się najwięcej?