JFK

JFK

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-08-28 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Statik Selektah od końcówki zeszłej dekady jest jednym z najważniejszych producentów wschodniego wybrzeża. Pochlebnie wyrażają się o nim praktycznie wszyscy, a współpracujący z nim MC's to zarówno gwiazdy wielkiego formatu jak i goście, którzy korzystają z okazji, żeby się pokazać. Zatytułowany przewrotnie "Extended Play" to już piąty producencki album pochodzącego z Bostonu DJ'a, tym razem pojawiają się na nim m.in. Raekwon, Flatbush Zombies, Talib Kweli, Mac Miller, Sean Price, Action Bronson czy Pro Era i Joey Bada$$ solowo.

Ledwie trzy lata dostaliśmy bardzo udany "100 Proof: The Hangover", ale od tamtego czasu muzyka Statika zdążyła wielu spowszednieć, żeby nie powiedzieć, że się znudzić. Przy takim ogromie muzyki można gdzieś zgubić jej świeżość. Przypomnijmy, że od "Hangovera" światło dzienne ujrzały płyty w ramach 1982 z Termem oraz we współpracy z Freewayem, Slainem, Freddie Foxxxem, Freddie Gibbsem, Action Bronsonem, Strong Arm Steady i Reksem. W większości są to pełne albumy.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-10-28 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

JFK w obozie ShowOff działa już od dłuższej chwili, ale wydaje się, że ostatnie miesiące są momentem, w którym pojawia się przed nim szansa powiększenia swojego grona odbiorców. 30 października światło dzienne ujrzy jego nowy projekt zrealizowany do spóły ze Statik Selektah zatytułowany "All Green Everything: Open Season", którego okładkę widzicie obok. Mamy dla was pierwszy track promujący to wydawnictwo w którym gościnnie pojawiają się... A któżby inny? Termanology i Reks.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-05-02 17:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 1)


Na "Straight, No Chaser" dość mocno czekałem, jednocześnie obawiając się, że Statik znów podrzuci Reksowi bity, w mojej opinii, nieumożliwiające mu w pełni rozłożenia skrzydeł. Pomijając kilka perełek, moje obawy stały się rzeczywistością. Nie ujmując Statikowi, życzę na przyszłość Reksowi trafniejszego doboru producentów na kolejnych krążkach. Na "Such a Showoff" (który jest dla mnie jedną z niewielu ww. "perełek") gościnnie z pomocą przyszli Kali Raps, JFK oraz Term. Reżyserią klipu zajął się niezawodny Myster DL.