Def Jam

Def Jam

recenzja
dodano: 2023-10-13 20:00 przez: Bartłomiej Woynicz (komentarze: 0)

Po ponad dwóch dekadach w końcu doszło do tego, że Łona nagrał cały krążek bez Webbera. Nie jest to jednak zwyczajny, kolejny longplay w dyskografii. Cechuje go wyraźny koncept sprowokowany zaproszeniem do projektu społeczno-artystycznego w ramach 6. edycji OFF Opera, w czerwcu 2020. Szczecinianin stworzył wówczas wespół z nieodżałowanym Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem trzy utwory opierając się w nich o historie zasłyszane od taksówkarzy, a nawet zebrane bezpośrednio poprzez wcielenie się w kierowcę taksówki. Zresztą fragmenty reportersko zebranych wypowiedzi kierwoców/kierowczyń są gdzieniegdzie wplecione w materiał, co częstokroć podpowiada interpretację danego utworu. Z czasem jednorazowy projekt rozbudował się do pomysłu na pełnoprawny album zasilony ostatecznie jedynastoma trackami, a kluczowymi postaciami w jego realizacji okazało się dwóch muzyków jazz-elektronicznego kwartetu Siema Ziemia - Andrzej Konieczny (perkusja) i Kacper Krupa (saksofony, flet poprzeczny).

Płyta dziś się ukazała, a my osłuchiwaliśmy się z nią przez ostatnie dni. Jak wyszło?

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2021-10-15 18:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Snoop Dogg nagrał kawałek z Eminemem. To zaskakująca informacja, bo panowie ostatnio nie darzyli się sympatią. Zaczęło się od listy ulubionych MC's, jaką swego czasu podał Snoop. Eminem poczuł się urażony tym, że zabrakło go na niej. Reprezentant Detroit puścił nawet parę linijek w stronę Kalifornijczyka w kawałku "Zeus". Więcej o tej sprzeczce pisaliśmy np. tutaj. Jednak dzisiaj można chyba bezpiecznie powiedzieć, że konflikt został zażegnany.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-11-25 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Legenda Molesty w zeszłym roku wydała EP "Osad" nakładem Universal Music Poland. Jak się okazało, współpraca między artystą, a wytwórnią będzie kontynuowana.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2017-12-06 15:30 przez: Marek Adamski (komentarze: 5)

Weteran południowej sceny uraczy nas swoim albumem tuż przed Świętami, a na nim znajdziemy takich gości jak Kendrick Lamar, J. Cole, Puff Daddy czy 2 Chainz. Premiera płyty 15 grudnia. Tracklista w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-06 18:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

W poprzedni weekend podczas koncertu na festiwalu w Filadelfii, Pusha ujawnił, że wspólnie z Kanye Westem stworzyli trzy wersje albumu "King Push". Z tego wynika, że to Yeezy wyprodukował większość podkładów na płycie, co zapewne jest nie lada gratką dla fanów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Soul
dodano: 2011-07-28 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
The Roots... Nazwa, która mówi sama za siebie. Zna ją większość osób, które mają choćby mgliste pojęcie o black music. Albumy zespołu z Philly prawdopodobnie również w tej chwili kręcą się w setkach odtwarzaczy fanów dobrej muzyki na całym Świecie. Goście, którzy zmienili hip-hop i całą muzykę współczesną dostarczając nam zarazem tyle kapitalnej muzyki, że znudzenie się nią stało się niemożliwe. Kiedy zmęczysz się jednym albumem (o co niełatwo) sięgasz po prostu po inny, i tak dalej, i tak dalej... Do tej pory Rootsi mają na koncie dwanaście albumów z których ostatni jest chyba jednym z najlepszych w ich karierze co dowodzi, że w żadnym razie nie stoją w miejscu.

?uestlove, Black Thought, Captain Kirk, Kamal Gray i cała reszta wesołej brygady nie spoczęła na laurach... Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kolejnego albumu od zespołu.