Undun

Undun

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-12-28 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 29)
Jest wiele zespołów, które po nagraniu trzech wspólnych albumów wyczerpują swoją formułę. Niewiele jest kapel i solistów na Świecie, którzy mogą poszczycić się tak równo utrzymaną na najwyższym poziomie dyskografią jak The Roots. Filladelfijska maszyna do produkowania klasyków. Od "Do You Want More?!!!??!" aż do dziś ich krążki to kopalnia genialnych rozwiązań, które składają się na wspaniałe, wciągające, głębokie, tworzące spójną całość albumy.

Na nowym "undun" zespół funkcjonuje w składzie rap - Black Thought i krąg raperów kojarzonych już z płyt Rootsów jak Dice Raw, P.O.R.N., Truck North, ale też Phonte czy Big K.R.I.T., produkcja i drumy: Questlove, klawisze: Kamal Gray i James Poyser, perkusja: F. Knuckles, gitara: Captain Kirk, saksofon: Damon Bryson, bas: Mark Kelly. Warto tych panów zapamiętać, bo na jedenastym albumie filadelfijskiej legendy słuchaczom zaserwowali po prostu soczysty knockout.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Soul
dodano: 2011-07-28 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)
The Roots... Nazwa, która mówi sama za siebie. Zna ją większość osób, które mają choćby mgliste pojęcie o black music. Albumy zespołu z Philly prawdopodobnie również w tej chwili kręcą się w setkach odtwarzaczy fanów dobrej muzyki na całym Świecie. Goście, którzy zmienili hip-hop i całą muzykę współczesną dostarczając nam zarazem tyle kapitalnej muzyki, że znudzenie się nią stało się niemożliwe. Kiedy zmęczysz się jednym albumem (o co niełatwo) sięgasz po prostu po inny, i tak dalej, i tak dalej... Do tej pory Rootsi mają na koncie dwanaście albumów z których ostatni jest chyba jednym z najlepszych w ich karierze co dowodzi, że w żadnym razie nie stoją w miejscu.

?uestlove, Black Thought, Captain Kirk, Kamal Gray i cała reszta wesołej brygady nie spoczęła na laurach... Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się kolejnego albumu od zespołu.