Aloha

Aloha

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2018-03-09 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Niewątpliwym zwiastunem "Kolei podziemnej" - kooperacji muzycznej Procenta, weterana polskiej sceny rapowej i Metro, jednego z kilku najlepszych producentów jakich wydała polska ziemia, był bonus track 'Detox", który znalazł się na ostatnim albumie artysty - "Asamblażu". Osobiście tę swego rodzaju wycieczkę w nieco bardziej nowoczesne rejony rapera odebrałem jako formę sprawdzenia się w nieco innej konwencji aniżeli macierzysta. Dobrze, ba - nawet bardzo dobrze się stało, że Proceente wrócił tam, gdzie czuje się najlepiej - do niczym niewymuszonej, luźnej artykulacji słów zachowując wciąż trzeźwe i zdystansowane spojrzenie na otaczającą rzeczywistość położonej na z wolna płynących podkładach. "Kolej podziemna" towarzyszyła mi przez ostatnie dwa tygodnie pozwalając na wyrobienie następującego zdania - jest to zdecydowanie najlepsza płyta Michała, jaką dotychczas nagrał.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-06-06 16:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Muflon - bodaj ostatni reprezentant starej szkoły wolnego stylu nie posiadający w swoim muzycznym portfolio nagranego materiału studyjnego. Po wielu latach okraszonych nieskrywanym lenistwem, samokrytycyzmem i masą innych aktywności wykraczających poza sferę rapu, otrzymujemy "Napisy Końcowe EP" - zbiór utworów, które miały wejść na LP warszawiaka. Swego czasu przesadą nie byłoby sparafrazowane zawołanie "Muflon, kiedy płyta?". No właśnie, otrzymaliśmy sześć premierowych numerów, gdzie nagromadzenie odwołań do otaczającej rzeczywistości pod postacią zgrabnie wplecionych w linijki komentarzy, a także follow-upów jest przynajmniej spore. Wiecie co? Warto posłuchać rapera, który ma coś prawdziwie do powiedzenia.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-09-28 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Proceente, najbardziej aktywny członek legendarnego Szybkiego Szmalu, wypuszcza kolejny materiał w Polskę. "Asamblaż" - tajemniczo brzmiący tytuł, ale tylko na pozór. Sam musiałem początkowo sprawdzić w słowniku, co dokładnie oznacza ten wyraz, by móc przygotować się na to, co raper będzie miał do powiedzenia na bitach Wrotasa. No właśnie, krążek to producenckie dzieło jednego człowieka, nie licząc mistrzowskiego bonus tracku autorstwa Metro (o tym będzie nieco później). Czy miałem oczekiwania wobec płyty po singlach? Jasne, szczególnie w kontekście świetnego "Christo", gdzie słychać odejście gospodarza od klasycznego sznytu w muzyce na rzecz bardziej nowoczesnych brzmień. Luźny przekaz Procenta, niezmienny od lat, wprowadza w odpowiedni nastrój i ja to kupuję za każdym razem. Nie inaczej jest i w przypadku tego materiału.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-07-11 13:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Proceente x Klemens x Tomaj x DJ Te - Zgrupowanie

Zgrupowania artystów Aloha Entertainment to każdorazowo doskonały pretekst do wymiany tworczej energii. W połowie czerwca Klemens i Tomaj, czyli  autorzy projektu "Multiplayer EP", bumelowali przez weekend w Warszawie u Proceente.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2014-04-23 14:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Mufon & Łysonżi Dżonson - Palnik - EREM Studio making of (Zupynalefkisplify)

Prezentujemy studyjny making of kawałka Proceente "Palnik", w którym gościnnie pojawiają się Muflon i Łysonżi Dżonson. Szalony bit wyprodukował DJ Wojak, utwór został zrealizowany przez Staszka Koźlika w EREM Studio

"Palnik" to kolejny po kawałku "Strzelba" singiel zapowiadający album Proceente "Zupynalefkisplify". Premiera teledysku "Palnik" już w najbliższy czwartek!

kategorie:
dodano: 2014-02-24 22:08 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

W piątek 4 kwietnia wydawnictwo Aloha Entertainment świętuje swoje 7. Urodziny! Podobnie jak przed rokiem, będziemy bawić się i koncertować w warszawskim klubie 55. 

Data: piątek: 04-04-2014
Miejsce: klub 55, ul. Żurawia 32/34
start imprezy: 21:00, start koncertów: 22:00

Wystąpią:

Proceente & Łysonżi Dżonson
Mały Esz
Green
Na Pół Etatu
Kfiat
Czarny Porzecz & Doktor Fatalny
Maxim/Blaze

+ goście specjalni

kategorie: Funk, Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Rock
dodano: 2012-12-04 15:00 przez: Aloha Entertainment (komentarze: 0)

Cztery miasta, cztery koncerty, czterech kumpli i cztery nowe piosenki, czyli 4 x 4 w najlepszym wykonaniu. 
Mama Selita pracowity rok 2012 zamknie czterema koncertami, na których będzie można posłuchać nie tylko utworów z albumu „3,2,1,,,!”, ale także zupełnie nowych piosenek, które mają znaleźć się na kolejnej płycie zespołu. Czy powtórzą popularność singla "Brudne Bomby"?

dodano: 2011-11-10 16:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 9)
Tego, że "ALOHA 40%" - mająca swoją premierę 26 listopada - będzie wydawnictwem wyjątkowym, można było się spodziewać od jakiegoś czasu. Jednak po tym newsie powinniście nabrać co do tego pewności. Nie przedłużając, bo informacji jest naprawdę sporo, zapraszam do lektury.