polskie

polskie

kategorie:
dodano: 2024-03-01 18:22 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

TONFA to duet, w którego skład wchodzą: kaserolaaa oraz kierat. Jest to kolejne pokolenie reprezentujące ideę drugoobiegowej sceny rapowej. Jednak przez szerokie inspiracje zaczerpnięte z punka, hardcoru, jungle, czy grime'u są zauważalni w szerszym kontekście polskiej muzyki niezależnej. Mimo tak specyficznego backgroundu potrafią dotrzeć i wzbudzić zainteresowanie artystów takich jak Włodi czy Brodka, którzy zaprosili ich do współpracy przy swoich projektach.

kategorie:
dodano: 2024-02-23 17:52 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Na „Phantasma EP”DJ Blik zaprosił najciekawsze według niego polskie wokalistki – Dominikę Płonkę, z którą stworzył utwory „Utopia” oraz letni hit „H2O” oraz nath („K-Bar”).Przy produkcjach utworów brał udział Szatt, znany między innymi z zespołu Kroki. Gitary dograł Wuja HZG (EABS, Błoto). Z kolei okładkę EP z napisem DJ BLIK IS A GIRL stworzył Mateusz Holak.

kategorie:
dodano: 2024-02-23 17:44 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Nosi wiele imion. Karaibscy czarodzieje mówią o nim: Melodiambré, Melodia Bursztynu. Przy syberyjskich ogniskach można usłyszeć historię o Zvukatayu, Strażniku Dźwięku. Polskie szeptuchy mówią po prostu Skórysyn, żelaznoręki niebohater Drugostronia. Czym jest Drugostronie? Wyobraź sobie Polskę, którą ktoś wywinął na drugą stronę, lustrzane odbicie, które jest przyklejone do naszego świata. Mistyczny wymiar, gdzie ludzie, zwierzęta i przedmioty z naszej codzienności posiadają swoje alternatywne manifestacje, przesiąknięte nadmiarem i skrajnością.

kategorie:
dodano: 2024-02-23 17:04 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

OSQAR prezentuje swój pierwszy mixtape w Def Jam Recordings Poland, będący zwiastunem przed debiutem w legendarnej wytwórni.Na LAST CALL MIXTAPE znajdziemy kilkanaście świeżych utworów, nagranych na przełomie ostatniego roku, nieoczywiste połączenia, przekrój emocji i różnorodność stylistyczna, spajającą się w jedną, zaskakującą całość, ukazująca różne wizję młodego artysty. Od nowych brzmień, po energetyczne trapowe hity czy bardziej odskulowe inspiracje aż po lovesongi.

kategorie:
dodano: 2024-02-18 03:09 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Wrocławski zespół PEPE SKUAD zaprezentował swój najnowszy projekt zatytułowany "17 Południk". To piąta płyta ekipy, którą od 2003 roku tworzą Haju, Rekord i Roxon. Album jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych oraz na YouTube od 17 lutego 2024 roku.

"17 południk" składa się z 10 tracków bez udziału gości, wyprodukowanych przez 9 różnych producentów, dlatego na płycie znajdziemy kawałki zarówno na klasycznych bitach boom bap, ale także afro trap czy drill. Przy okazji premiery na kanale YouTube zespołu pojawił się teledysk do kawałka "Mur" zrealizowany przez OGfilms, a dodatkowo pod dwa numery zostały podłożone mash-up videos zawierające migawki z bliższej i dalszej przeszłości raperów. 

Nazwa "17 Południk" nawiązuje bezpośrednio do geograficznego południka 17°00'00.0"E, który przebiega dokładnie wzdłuż wrocławskiego osiedla Popowice i wytycza umowną granicę Zachodniego Wrocławia, z którym szczególnie utożsamiają się członkowie grupy PEPE. O premierze albumu sami autorzy napisali krótko: "Bez patosu, bez napinki, po prostu. Wracamy z zupełnie nowym materiałem - dla starych i nowych ziomali."

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-16 13:18 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Jakoś tu ponuro" to album młodego, podziemnego rapera BLX'a. Jak wskazuje nazwa, krążek zachowany jest w bardzo ponurym klimacie.

kategorie:
dodano: 2024-02-16 12:57 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Róże z betonu” to porcja solidnego rapu wyprodukowana w całości przez Tytuza w P1 Studio.

kategorie:
dodano: 2024-02-16 12:52 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Bajorson znany z wyjątkowego stylu rapowania i szczerości zawieranej w tekstach powraca z niespodzianką na koniec roku. Raper prezentuje swój nowy album „Artystycznie”, na którym będzie można posłuchać dobrze już znanych utworów artysty. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych kawałków jest „Zapomnijmy” Ft Vin Vinci, który na YouTube ma prawie 4 mln wyświetleń. Raper na swoim koncie ma wiele ciekawych kolaboracji takich jak utwór "Nie mów mi" z Gosią Andrzejewicz i Robertem Wiewióra. Płyta zawiera 12 utworów.

kategorie:
dodano: 2024-02-16 12:49 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

„PERFUMY EP” to projekt dwóch młodych, ambitnych raperów, którzy tworzą muzykę w Gdańsku. W tej krótkiej muzycznej przygodzie, artyści pachną raz ambicją i determinacją a raz nostalgią i refleksją. Każdy utwór jest jak kolejny zapach perfum, który rozsiewa wokół słuchacza nową aurę i zaprasza go do wejścia i rozsmakowania się w bogactwie emocji serwowanych przez artystów.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-16 12:44 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 2)

Człowiek jest istotą będącą integralną częścią świata naturalnego, jest częścią ekosystemu i podlega jego prawom. Pomimo tego, "Organic Human" opowiada o tym, że ludzie są istotami zdolnymi do doświadczania różnorodnych emocji i zachowań. To opowieść o ludzkiej naturze, pełnej sprzeczności i złożoności, przedstawiona w dźwiękach i słowach.

kategorie:
dodano: 2024-02-09 20:19 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Jest to mistyczna podróż przez labirynt ludzkich uczuć, gdzie miłość po stracie staje się nieuchwytnym celem. W świecie przesyconym melancholią i nostalgią, artysta ubiera muzykę w teksty, które tworzą poetycką opowieść o rozstaniu i utraconej miłości. Każdy z utworów staje się językiem emocji, które przenikają przez zimną rzeczywistość. Album emanuje tęsknotą i pragnieniem bliskości, jakby był dźwiękowym lustrzanym odbiciem ludzkiej samotności poprzez eksplorację ludzkich emocji w ich najczystszej formie. Muzyka łączy ze sobą elementy trapu oraz trap noir.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-09 19:28 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Destylat, czyli Segi, Grze i Chemol Chemps stworzyli 13-kawałkowy longplay.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-09 17:16 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Jest to album w 100% solowy i jednocześnie najcięższy, jaki dotychczas nagrałem (dosłownie i w przenośni). Pożarł on ostatnie 3,5 roku mojego życia, powstawał w szczęściu i bólu, górach i dołach, najlepszych i najgorszych chwilach mojego życia. Nie wiem jak go przyjmiecie i jakie zrobi liczby, ale mam nadzieje, że odda przynajmniej cześć emocji które w niego włożyłem. Mam nadzieje, że zrozumiecie. Dawno się tak nie bałem i jednocześnie nie byłem tak zdeterminowany, żeby wygrać. To moje wszystko albo nic. To jest PSYCHOMACHIA."

 

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-09 17:04 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

"Po odejściu z wytwórni wpadłem w bardzo głęboki dołek w którym całkowicie zwątpiłem w swoje umiejętności i postanowiłem całkowicie skończyć z muzyką. Na szczęście na mojej drodze pojawił się człowiek który wyciągną do mnie rękę w tym ciężkim okresie i głupim pytaniem „ej stary, możemy zrobimy coś razem?” Postawił mnie do pionu. Mowa tutaj o moim producencie, znanym jako KBBEATZ. Nasza współpraca zaowocowała wyjazdem razem z moim wieloletnim przyjacielem i klipmakerem MAkO na działkę pod Koninem.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2024-02-09 15:47 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Długo wyczekiwana EP'ka od duetu Miły ATZ i Phunk'ill. To ŚWIĘTY BASS.

Strony