Ks. Jakub Bartczak

Ks. Jakub Bartczak

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2020-07-05 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ekipa youtubowego kanału Pograne Pogadane odwiedziła księdza Jakuba Bartczaka w jego parafii w Sulistrowiczkach na Dolnym Śląsku, by w trakcie meczu w Fifę porozmawiać z nim o codziennym życiu, pasji czy pracy. W wywiadzie usłyszycie o wierze i codzienności, scenie rapowej i zajawce obecnym brzmieniem francuskiego hip-hopu oraz rapowych początkach księdza, które sięgają już 20 lat. Ks. Kuba wspomniał też występ przed milionem osób na Światowych Dniach Młodzieży oraz odniósł się do porównań do KęKę oraz zarzutów części słuchaczy, że "ksiądz nie powinien rapować".

dodano: 2020-06-14 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Na początku akcji Hot16Challenge2 zastanawialiśmy się, czy Ks. Jakub Bartczak znów zostanie jej czarnym koniem, tak jak w 1 edycji, gdy jego zwrotka znalazła się w top 5 najpopularniejszych. Tym razem aż tak wysoko nie było, jednak i tak 16-tka Księdza Kuby w rankingach wyświetleń idzie łeb w łeb z Borixonem, Kayah, Tede, KęKę czy Beatą Kozidrak - ciężko nie nazwać tego dużym sukcesem.

video
dodano: 2020-05-31 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po entuzjastycznie przyjętej zwrotce w Hot16Challenge2 Ks. Jakub Bartczak pozostaje w afrotrapowych klimatach, serwując nam słoneczny i energetyczny singiel "Odchodzę", zachęcający do łapania chwili i dobrego życia. Utwór zapowiada album "#Siemodle", który ukaże się we wrześniu.

dodano: 2020-05-14 18:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 6)
Hans, Vito Bambino, ks Jakub Bartczak

#Hot16Challenge2 to temat obecnie przodujący w Internecie. Świadczą o tym wyświetlenia i setki nagranych zwrotek. Niedawno informowaliśmy Was, że polski hip-hop zebrał 1 000 000zł na walkę z koronawirusem. Mimo uzbierania tak wysokiej kwoty, na stronie zbiórki regularnie pojawiają się nowe wpłaty... a dziś pękły już nawet 2 000 000. Skoro beef możemy uznać za wygrany a w ostatnich dniach zalały nas wersy z każdej strony sceny, czas przyjrzeć się dokładniej zaprezentowanym gorącym szesnastkom. Na początek skupmy się na pozytywnych i oryginalnych zwrotkach.

dodano: 2020-05-10 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

6 lat temu Ks. Jakub Bartczak okazał się chyba największą sensacją akcji Hot16Challenge - wjeżdżając za mikrofon z Listem do Hebrajczyków porwał słuchaczy pozytywnym przesłaniem i klimatem, zbierając mnóstwo pochlebnych komentarzy i notując... 4 najlepszy wynik odsłonowy, wśród samej czołówki sceny! Jego Hot16 do tej pory ma na liczniku blisko 4 000 000 odsłon. Czy tym razem będzie podobnie?

kategorie:
dodano: 2020-04-28 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ks. Jakub Bartczak - #Hot16Challenge

4. Ks. Jakub Bartczak

video
dodano: 2018-12-28 22:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Turysta - IDZIE NOWE (feat. Augustyn, Ks Bartczak)(beat. Damian Def)

"IDZIE NOWE" to zapowiedź nowego rozdziału w mojej twórczości. Już wkrótce kolejny utwór pt. Czego chcesz, a chwilę po nim następny teledysk do tracku "POKÓJ". Dziękuję, że jesteście. Nie będę pisał tu pięknych opisów typu "Turysta wleciał z nowym numerem, który (...)" :D Nieprofesjonalny opis, ale wolę być bezpośredni z Tobą - Odbiorco :) Wolę być sobą :) POZDRO ! Turysta

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-10-14 11:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny singiel promujący najnowszy album Ks. Bartczaka pt "Bóg Jest Działa". Jak czytamy w opisie "Na podstawie biblijnej historii o Zacheuszu piosenka opowiada o ludziach wierzących w czasach współczesnych. By dziś spotkać Chrystusa 3eba być pozytywnie szalonym."

video
dodano: 2018-10-09 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Gorąca dyskusja wokół filmu "Kler" spolaryzowała opinie i stała się punktem wyjścia do szerzenia skrajnych postaw - od banowania filmu po ataki na cały Kościół. Swoje zdanie w temacie wygłosił także Ks. Kuba Bartczak, publikując teledysk do utworu "Przypowieść o faryzeuszu i celniku" - teledysk, który rozpoczyna także fragment filmu.

kategorie:
dodano: 2018-10-09 01:51 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

„Bóg jest działa” to trzeci solowy album Ks. Jakuba Bartczaka, który pochodzi z Wrocławia. Od małego wyrastał w środowisku blokowisk i hip-hopu. Kilka lat temu podjął decyzję o pójściu do seminarium i tak stał się pierwszym rapującym księdzem. Jednak jak deklaruje: – Nie zamierzam robić muzycznej kariery, chcę być zwykłym księdzem na parafii. Kariera dzieje się jednak mimo wszystko – na Youtube jego teledyski wyświetlane są setki tysięcy razy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Komentarze, News
dodano: 2018-06-12 12:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

18 maja w opolskiej świątyni odbyła się msza pożegnalna za śp. Tomasza Chadę. Odprawił ją Jakub Bartczak - ksiądz, ściśle związany ze sceną hip-hopową. Kilka tygodni temu zostałem poproszony przez wytwórnię Step Records o odprawienie mszy św. dla środowiska hip-hopowego. Była to msza sprawowana w intencji Tomasza Chady – rapera, który zmarł w marcu tego roku. Tomek szukał szczęścia i Boga. Był kontrowersyjnym raperem, ale był przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. To on przyprowadził Was dziś do świątyni. Pamiętajcie o tym! - wspomina artysta. 

video
dodano: 2018-04-13 17:01 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 4)

Ksiądz Jakub Bartczak opublikował kolejny teledysk promujący nowy album. Możemy obejrzeć klip do piosenki "Jeśli nie Bóg". Po dwóch pierwszych płytach księdza,  które odbiły się bardzo szerokim echem, wykraczającym poza środowiska muzyki chrześcijańskiej czy hiphopowej, ksiądz-raper prezentuje trzecią płytę „Bóg jest działa”. 

video
dodano: 2018-04-05 14:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 16)

Po dwóch pierwszych płytach księdza Jakub Bartczaka, które odbiły się bardzo szerokim echem wykraczającym poza środowiska muzyki chrześcijańskiej czy hiphopowej, ksiądz-raper prezentuje trzecią płytę „Bóg jest działa”.  

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-11-15 20:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Kolejny track z nowej płyty księdza, której premiera odbędzie się 17 listopada. Hip hop jest narzędziem w głoszeniu Słowa Bożego a różna stylistyka na płycie która dotyczy jednego tematu: Bóg, wiara, miłość. Preorder płyty "Po prostu wierzę" dostępny pod adresem: http://kskubabartczak.pl

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-14 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Ks. Jakub Bartczak wywołał swoją twórczością spore medialne zamieszanie, a temat "rapującego księdza" podchwyciły nawet mainstreamowe media. Okazuje się, że Ksiądz-raper, znany wcześniej jako Mane, zaproszony został do jednego z talent show...

Strony