Goodie Mob

Goodie Mob

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, Trap
dodano: 2020-01-07 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dziś "Soul Food" Goodie Mob jest przywoływane obok debiutu OutKast jako kultowy album, który przedstawił światu brzmienie dirty south (a także wprowadził sam termin). Jak jednak przyznaje Khujo Goodie - gdy pojawili się na scenie w połowie lat '90 to przez wielu byli dyskryminowani i marginalizowani podobnie jak dziś dzieje się z mumble rapem.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-08-16 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Chociaż Goodie Mob dla sceny Atlanty jest nie mniej ważnym zespołem niż np. zaprzyjaźniony Outkast, w Polsce zaczęto o nim mówić szerzej dopiero kiedy sukcesy zaczął święcić album "St. Elsewhere" Cee-Lo Greena i DangerMouse'a. Każdy kto choć raz spróbował zagłębić się w gęsty klimat albumu "Soul Food" z pewnością nie zapomni o Goodie Mob na długo, o ile nie na zawsze. Powrót ekipy w pełnym składzie ogłaszaliśmy wam już dawno temu, wszystko wskazuje, że tym razem to naprawdę nie są żarty. Nowy singiel z gościnnym udziałem rozchwytywanej Janelle Monae jest już dostępny. Możecie go obejrzeć w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Drive By, Hip-Hop/Rap, R&B
dodano: 2013-06-19 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Kolejny odcinek Drive By'a, kolejny magazynek na pięć pocisków, kolejne pięć łusek na asfalcie. Jak zwykle przekrój gatunkowy dosyć spory, a poziom wysoki. W rozwinięciu znajdziecie zarówno nowy numer Masta Ace'a nagrany na potrzeby producenckiego materiału Kida Tsunami, jak i solowy track rapera, który z płyt Ace'a uczył się rapować - Eminema. Usłyszycie nową, bardzo dobrą zwrotkę Kendricka, singiel z nadchodzącego krążka Goodie Mob z Janelle Monae i niepublikowany numer z sesji nagraniowych do pierwszego krążka Ugly Heroes. Zapraszamy!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-23 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 4)

Po niemal 10 latach ciszy wraca formacja Goodie Mob! I co najlepsze - wraca w pełnym składzie. Konflikt pomiędzy Cee-Lo a resztą grupy został na dobre zażegnany, dlatego na zbliżającym się albumie reprezentantów Atlanty - tytuł: "Age Against The Machine", premiera: 27. sierpnia - usłyszymy CeeLo, Khujo, T-Mo, a także Big Gippa. Pierwszy singiel z krążka, doprawiony industrialnym podkładem i świetnym refrenem od nieomylnej Janelle Monáe "Special Education", pokazuje, że jest na co czekać. To jak - czekacie?

dodano: 2013-01-07 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 79)

Podsumowania, podsumowania, wszyscy rozpoczynają rok 2013 patrząc wstecz... a my za to zajmiemy się także tym, by nie tracić z oczu również tego, co przed nami. A zapowiedzi na 2013 było multum, ciekawe albumy zaczną pojawiać się już w styczniu (często te pierwsze przegapiane są właśnie przed nadrabianie zeszłych 12 miesięcy, uważajcie by nie popełnić tego błędu), postaraliśmy się wybrać więc 15 nadchodzących za Oceanem płyt, na które z różnych powodów warto zwrócić uwagę i pilnować premier. Są tu i wyczekiwane debiuty, i głośne powroty, w końcu materiały mające potwierdzić klasę lub wnieść ich autorów na wyższy level. Lista 15 płyt z różnych rapowych rejonów i trafiających w różne gusta. Ograniczenie przy wyborze przyjęliśmy jedno - mówimy tylko o produkcjach mających już określony tytuł, bo mglistymi zapowiedziami w stylu "a może Jay-Z czy Eminem coś niedługo wydadzą?" nie chcieliśmy wam nawet zawracać głowy. Aha - i oczywiście nie są to wszystkie ciekawe płyty, które szykują nam najbliższe miesiące, ale po burzy mózgów zawężyliśmy naszą listę do piętnasteczki. Gotowi? No to jazda.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-01-05 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Trochę już zdążyłem nabrać dystansu do zapowiedzi nowego albumu Goodie Mob, ale przy okazji premiery ostatniego numer (KLIK) moje nadzieje odżyły, tym bardziej, że numer był naprawdę nie lada kozakiem. Pamiętam jak w 2010 Goodie Mob miało być priorytetem każdego z raperów. Pamiętam jak w kwietniu Łukasz pisał, że album już jest w drodze i już lada chwila... Mamy 2013, a "Age Against The Machine" jak nie było tak nie ma. W ostatnim wywiadzie na temat nadchodzącego projektu wypowiedział się najbardziej rozpoznawalny reprezentant legendarnego składu z Atlanty - Cee Lo. No i znowu rozbudził nasze nadzieje.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-12-19 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 0)

Goodie Mob, to ekipa, którą wymienia się jednym tchem wraz z Outkastem mówiąc o najlepszych czasach rapu z Atlanty. Autorzy "Soul Food", jednego z najlepszych albumów z southside jakie dane mi było słyszeć, to czwórka reprezentantów sceny z których każdy dysponuje megawyrazistym i niepodrabialnym stylem - jak wiele znacie takich kolektywów? Zespół w pewnym momencie zaczął chyba odczuwać silną presję sukcesu swoich kolegów z Dungeon Family i w pewnym momencie wszystko zaczęło się komplikować, popełniono parę błędów zarówno muzycznych jak i promocyjnych, doszło do konfliktów wewnątrz Mob, a w końcu nawet ukazały się albumy Goodie Mob w niepełnym składzie, a zainteresowanie nimi spadło do minimum.

Jeszcze w 2010 roku Cee-Lo Green w wywiadzie mówił, że chłopaki zaczęli nagrywać nowy materiał w czwórkę, że mają około 15 numerów, ale wspomniał też, że często bywa tak, że wiele numerów na płytę nie wchodzi, co komentatorzy często odbierali jako niezadowolenie z poziomu materiału. Dzisiaj mamy dla was udostępniony niedawno przez LA Leakers nowy numer grupy zatytułowany "I'm Set".

dodano: 2011-11-28 15:00 przez: KamykPL (komentarze: 4)

Amerykanie chyba lubią pożegnania, bo co chwilę pojawiają się nowe tribute'y, dla niedawno zmarłego rapera, którego znacie pod pseudonimem Heavy D. Jednym z ciekawszych, jest poniższe video, które stanowi zapis z gali Soul Train Awards, na której 20 lat temu odebrał nagrodę, nasz bohater. Na ostatniej edycji tej imprezy, zagrały dla niego takie osoby i składy jak: Doug E. Fresh, Goodie Mob, Naughty By Nature, Big Daddy Kane czy Kurtis Blow.


O ile ten wyborny zestaw, nie jest zaskoczeniem, o tyle dziwić mogą kondolencje od... prezydenta Baracka Obamy, które na pogrzebie przeczytała córka rapera. Relacja z tej uroczystości, także poniżej. Jedna rzecz jest tu niezwykle intrygująca - czemu Guru nie doczekał się tylu ciepłych słów?