Boi-1da

Boi-1da

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-12 20:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej płyty Freddie'ego Gibbsa "Soul Sold Separately". Raper podał w środę listę producentów, których bity na niej usłyszymy. Trzeba przyznać, że wygląda ona imponująco.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-06 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Niedawno opublikowaliśmy informacje o zbliżającym się albumie kultowego duetu Mobb Deep, a dziś mamy okazję zapowiedzieć Wam, że w produkcji na "The Infamous Mobb Deep" maczać palce będzie Boi-1da. Podkłady beatmakera z Toronto mają być koprodukowane przez Havoca. Takiego połączenia zapewne niewielu się spodziewało...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-07-29 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 16)

Różnie wyglądały spotkania Jaya-Z z zastanym w danym czasie stanem rapu. Nie jestem w stanie zapomnieć mu druzgocącej porażki jaką dla mnie wciąż pozostaje "Blueprint 3", a daleki też byłem od zachwytów nad "Watch The Throne". Wszystko co ukazywało się jako zapowiedź "Magna Carta Holy Grail" robiło apetyt na nową jakość, na zwrotki Jaya w najwyższej dyspozycji, na lepszy dobór produkcji i ciekawszą konstrukcję całego krążka. Muzycznie pierwsze skrzypce mieli zagrać Timbaland i J-Roc, ale nie zabrakło miejsca zarówno dla starych znajomych jak Pharrell czy No ID, ale też świeżych postaci pokroju Hit-Boya, Travisa $cotta czy Mike Will Made It.

Mój pierwszy kontakt z tym materiałem był o dziwo dosyć uciążliwy. Coś mi w tym nie grało, miałem wrażenie, że nie wszystko skrojono na odpowiednią miarę, że flow nie zawsze brzmi tak jak mogłoby przy takich możliwościach... Czasem jednak jest tak, że do pewnych rzeczy trzeba się przyzwyczaić, żeby móc je w pełny sposób docenić. Udało się. Koniec końców trzeba przyznać, że "Magna Carta Holy Grail" spełnia przynajmniej większość pokładanych w niej nadziei. Próba zrobienia płyty, która jednocześnie zaspokoi oczekiwanie publiki niemalże popowej i rapowych wieloletnich sympatyków to bardzo ambitne wyzwanie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2013-06-05 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Video: Rick Ross Ft. Jadakiss -Oil Money Gang

Premiera "Self Made Vol. 3" będzie miała miejsce dopiero 6 sierpnia, ale promocja ruszyła na dobre już teraz. Wczoraj prezentowaliśmy wam dwa numery ze składanki autorstwa Wale'a i Rockie Fresha. Dziś dostajemy teledysk od szefa MMG z gościnnym udziałem Jadakissa na bicie J.U.S.T.I.C.E. League. Wszystko zobrazowane 8-minutowym klipem z fabularnym wstępem. Potem już tylko "throwin' money" w sensie dosłownym i zaskakująco dobre zwrotki. W rozwinięciu znajdziecie też nowy teledysk, który ukazał się parę godzin po premierze "God Is Great" - singla Rockie Fresha na bicie Boi-1da i Maven Boys. Co ciekawe na kanale MMG pojawił się też teledysk do numeru Wale'a "Poor Decisions", ale po kilku godzinach został zdjęty z profilu. Trzy klipy w jeden dzień? Do płyty, która ukaże się za dwa miesiące? Mają rozmach...

video
dodano: 2013-05-20 18:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Pomimo, że Boi-1da może w tym przemyśle pracować z każdym i robić z tego spory hajs, zdecydował się wyprodukować płytę kompletnie nieznanego christian-raperowi o ksywie Bizzle. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że głos rozsądku nie jest w dzisiejszym hip-hopie zbytnio słyszalny, a niektórzy czasem chcieliby zrobić trochę więcej niż pieniądze. Ich wspólny album "The Good Fight" jest już dostępny, a my dostajemy teledysk do kawałka "You Know", który wyjaśni wam o co mi chodzi, a liczba odsłon pokaże jak mało obchodzi to Amerykanów. Bizzle to bystry facet, ma przyzwoitą nawijkę i sporo ciekawych przemyśleń, których nie wciska nikomu na siłę, tylko raczej podaje jak na tacy. Do obejrzenia w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-27 13:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Bizzle póki co nie jest szeroko rozpoznawalną postacią, a najbardziej eksponowanym momentem jego kariery była religijna utarczka z Jayem-Z. Jeszcze w połowie zeszłej dekady raper i wokalista urodzony w LA dostał dwie propozycje wydawnicze, które odrzucił koncentrując się na swoich mixtape'ach z których największym sukcesem okazał się chyba "Certified Mixtape". Aktualnie, po serii mixtape'ów "The Messanger" Bizzle pracuje nad wspólnym albumem z jednym z najpopularniejszych producentów w grze - Boi-1da, który wyprodukował również "Dear Hip Hop", które znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-07-31 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)
Debiutancki album Drake'a, mocno hype'owany przed premierą, spotkał się finalnie z mieszanymi opiniami... pokrywając się mimo tego platyną.

Drugi krążek zatytułowany "Take Care" ma pojawić się w sklepach 24 października a już teraz dostajemy najnowszy (pierwszy oficjalny) singiel.