Wojciech Graczyk
recenzja
dodano: 2017-01-30 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Szczerze mówiąc polski rap mało mnie obchodzi. Są co prawda krążki wydane niedawno, z którymi zapoznałem się i miło je wspominam, wciąż jednak czas mój zaabsorbowany jest przede wszystkim tym co dzieje się za oceanem. Tym bardziej nie mam za bardzo ochoty zagłębiać się w polski underground, chyba że ktoś podeśle mi coś do zapoznania z mocną rekomendacją.

Dzisiejsza płyta zaintrygowała mnie jedną rzeczą – gościnnym występem Chino XL'a. Mimo tego, że ów raper nigdy nie należał do moich ulubieńców, to jednak jego występ na podziemnej płycie rodzimego MC sprawia, że chcesz się dowiedzieć dlaczego. Notabene dzisiejszy bohater Mart, ma też wspólny utwór z K-Rino. Intrygujące? Na pewno. Ale czy przełożyło się to na jakość wydawnictwa?

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-06-27 12:14 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Przed wami nowy klip od reperezentanta łódzkiego podziemia - Kaspe. Powyższy track to celebracja tytułowego "wygrywania życia". W utworze został wykorzystany bit z kawałka "Chimes" Hudsona Mohawke'a. W teledysku występuje uprawiający maratony Woskul, który ostatnio przebiegł 82-kilometrowy Bieg Rzeźnika.

Tagi:
video
kategorie: News, R&B, Teledyski
dodano: 2016-06-24 22:19 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Przed wami nowy klip kanadyjskiego protegowanego Drake'a czyli PARTYNEXTDOORa. Zapowiada on nowe wydawnictwo piosenkarza o tytule "P3", którego planowana premiera nastąpi 1 lipca tego roku.

recenzja
dodano: 2016-06-08 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Skepta był dla mnie zawsze w cieniu jeśli chodzi o brytyjską scenę. Nigdy też jakoś nie przyciągała mnie jego twórczość. „Greatest Hits” i „Microphone Champion” to jednak nie był poziom płyt Wileya, Kano czy pierwszych trzech krążków Dizzee Rascala. Tylko i aż poprawne rzeczy. Mojej opinii na jego temat tym bardziej nie zmieniło radiowe „Doin' It Again”, które było najsłabszą rzeczą jaką wydał. Dużo mojej sympatii zyskał dopiero po wydaniu „Blacklisted”, które pomimo bycia zaledwie mixtape'em, było najciekawszą rzeczą w jego katalogu. Dzięki temu krążkowi oraz wypuszczonym singlom, czekałem na „Konnichiwa”, które pomału zaczynało stawać się grime'owym „Detoxem”. Na szczęście czas oczekiwania skończył się i możemy raczyć się nim w głośnikach.

recenzja
kategorie: Świat, Grime, Recenzje
dodano: 2016-06-05 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Tęskniłem za Tobą Kano. Już tyle lat minęło od „Method to the Madness”, że miałem obawy związane z końcem Twojej kariery.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-06-03 21:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Do momentu wydania „Trap Lord” nie byłem entuzjastą osoby A$AP Ferga. Jakoś nie potrafiłem się zafascynować jego udziałem na kompilacji A$AP Mob, a przede wszystkim jego hitem „Work” . Jednak „Trap Lord” okazał się zaskakująco dobrym i klimatycznym albumem. Fergenstein wyszedł z cienia Rocky'ego i był dla wielu osób ciekawszą ofertą niż jego bardziej znany kolega po fachu. Sam należałem do grupy uznającej wyższość twórcy „Long.Live.A$AP” jednak pomimo tego czekałem dość mocno na drugi album A$AP Ferga. Czy było warto?

Tagi:
video
dodano: 2016-04-19 12:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Kwiatki, pszczółki, motylki oraz rosiczka... inaczej mówiąc, tematy przewodnie nowego klipy od Run the Jewels z niezwykle bezpruderyjną, gościnną zwrotką Gangsta Boo. Klip znajduje się w rozwinięciu newa.

kategorie: Świat, Audio, Grime, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-04-15 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Skepta ostatnimi czasy zebrał dość sporą popularność za Oceanem. Na jego nowy album "Konnichiwa" musieliśmy czekać bardzo długo i szczerze mówiąc bałem się, że będzie to brytyjski "Detox". Na szczęście tak się nie stanie i krążek trafi do nas 6 maja tego roku. Z tej okazji raper wypuścił kolejny singiel w postaci "Man". Na "Konnichiwa" pojawi się sporo znanych postaci z UK takich jak Wiley czy JME, a także A$AP Nast i ... Pharrell. Jest więc na co czekać. W rozwinięciu newsa zobaczycie pełną tracklistę oraz wspomniany utwór.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2016-02-10 13:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

Ras Kass to według mnie jedna z najbardziej niedocenianych postaci w historii amerykańskiego rapu. 19 stycznia tego roku wydał krótką, bo tylko sześcio-kawałkową epkę o nazwie "Lyrical HipHop is Dead". Wśród gości znaleźli się Guilty Simpson oraz Royce Da 5'9. Całości możecie sprawdzić pod tym linkiem. Poniżej możecie zapoznać się z klipami promującymi.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2016-01-26 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Gdybym miał wskazać pięciu obecnie najlepszych raperów, na pewno byłby tam Pusha T. Wydane w 2013 „My Name Is My Name” było bez wątpienia jedną z czołowych produkcji tamtego roku, a współtworzone razem z bratem "Hell Hath No Fury" jest uważane za klasyk. Dlatego też nie mogłem doczekać się, zapowiadanego wstępnie na 2014, „King Push”. Zainteresowanie tym projektem podsycił jeszcze bardziej singiel „Lunch Money” oparty o kosmiczny bit Yeezy'ego. Jednak sam MC postanowił przed wydaniem właściwego projektu, dać nam drobny przedsmak w postaci preludium do tego krążka. Czy jest ono warte uwagi?

Tagi:
recenzja
kategorie: Nowe twarze, R&B, Recenzje
dodano: 2016-01-16 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 3)

Są osoby, które uważają, że na naszym portalu nie powinny znajdować się takie postacie jak ta, o której dziś piszę. Ci, którzy lubią jednak posłuchać sobie bardziej melodyjnych, śpiewanych projektów, zapraszam do lektury, bo 2015 dał kilka fajnych pozycji z gatunku r'n'b...  Bardzo przyjemny krążek, według krytyków, wydał Miguel, Weeknd dał nam bardzo udaną, wypełnioną hitami, trzecią płytę, a zaskoczeniem roku jest Bryson Tiller. Dlaczego zaskoczeniem? Ponieważ pojawił się znikąd, wywołując szał za Oceanem a bilety na koncert w Londynie wyprzedają się w... 10 Sekund. Bryson tym krążkiem zajął również miejsce w gronie najlepszych wydawnictw roku według Complexu. Co prawda ich lista miejscami pozostawia wiele do życzenia, ale być może w tym przypadku się nie pomylili?

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2015-09-04 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Gavlyn powraca! Utwór "Black Cherry Koolaid" promuje nadchodzący album artystki o nazwie "Make Up For Your Break Up". Jego premiera przypada na 13 listopada tego roku. Za podkład odpowiada Sef One + Lou Koo.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-29 15:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Ten Pan to ma rozmach. W grudniu wydał "36 Seasons", w marcu "Sour Soul" z BADBADNOTGOOD, a już niedługo na nasze słuchawki zawita druga część "Twelve Reasons to Die". Ciekawi jesteście kiedy to nastąpi? 10 lipca. Obok z resztą możecie zobaczyć okładkę, a w rozwinięciu tracklistę oraz utwór promujący, w którym to występuje Raekwon i RZA. Wśród gości pojawi się również Vince Staples.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-05-16 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Ghostface narzucił sobie wysokie tempo wydawania. W przeciągu trzech miesięcy dostajemy drugie dzieło sygnowane jego ksywką. Poza tym zapowiedzianych jest jeszcze kilka projektów, które mają mieć premierę w tym roku. Przypomina mi to okres obejmujący lata 2006-2007, kiedy to pan Coles wydał trzy, bardzo udane krążki. Ostatnie solowe wydawnictwo "36 Seasons" niestety nie dorównuje poziomowi "Fishscale", czy nawet "Big Doe Rehab", ale i tak warto się z nim zapoznać. A jak jest w przypadku "Sour Soul" nagranego z kanadyjskim trio BADBADNOTGOOD? Przeczytacie w mojej recenzji.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-04-01 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 8)

Kim jest Earl Sweatshirt wie chyba każdy, kto interesuje się młodymi twarzami w amerykańskim rapie. Ten oto młody człowiek zaczął swoją karierę z wysokiego C, w postaci ultrabrutalnej i wulgarnej epki „Earl”. Po powrocie z pobytu na Samoa, na które wysłała go matka, wydał długooczekiwane „Doris”, które zebrało bardzo pochlebne recenzje. Dla mnie ta płyta była lekkim zawodem. Zbyt dużo było na niej zapychaczy w postaci choćby „Sasquatch”, czy „Centurion”. Jako następny krążek zapowiadano „Gnossos”, które miało wyjść w tym roku... Jednak nowa płyta od Sweatshrta ukazała się parę dni temu i posiada zupełnie inną nazwę.

Earl to już trzeci artysta w tym roku, który atakuje nas z zaskoczenia. Płytę promuje singiel „Grief”, który swoją stylistyką przypomina „Guild” z poprzedniego wydawnictwa młodego Kalifornijczyka. Pomimo brzydoty i mroku, utwór ten bardzo szybko wbił mi się do głowy i z niecierpliwością czekałem na resztę „I don't like shit, I don't go outside”. Czy album spełnił swoje oczekiwania?

Strony