OFWGKTA

OFWGKTA

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-04-01 19:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 8)

Kim jest Earl Sweatshirt wie chyba każdy, kto interesuje się młodymi twarzami w amerykańskim rapie. Ten oto młody człowiek zaczął swoją karierę z wysokiego C, w postaci ultrabrutalnej i wulgarnej epki „Earl”. Po powrocie z pobytu na Samoa, na które wysłała go matka, wydał długooczekiwane „Doris”, które zebrało bardzo pochlebne recenzje. Dla mnie ta płyta była lekkim zawodem. Zbyt dużo było na niej zapychaczy w postaci choćby „Sasquatch”, czy „Centurion”. Jako następny krążek zapowiadano „Gnossos”, które miało wyjść w tym roku... Jednak nowa płyta od Sweatshrta ukazała się parę dni temu i posiada zupełnie inną nazwę.

Earl to już trzeci artysta w tym roku, który atakuje nas z zaskoczenia. Płytę promuje singiel „Grief”, który swoją stylistyką przypomina „Guild” z poprzedniego wydawnictwa młodego Kalifornijczyka. Pomimo brzydoty i mroku, utwór ten bardzo szybko wbił mi się do głowy i z niecierpliwością czekałem na resztę „I don't like shit, I don't go outside”. Czy album spełnił swoje oczekiwania?

kategorie:
dodano: 2015-03-17 23:23 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Kontrowersyjny członek Odd Future wraca z drugim studyjnym albumem. Po bardzo dobrze przyjętym "Doris" oczekiwania są naprawdę duże.

Tracklista:

1.“Huey”

2. “Mantra”

3. “Faucet”

4. “Grief”

5. “Off Top”

6. “Grown Ups” (Feat. Dash)

8. “Inside”

9. “Dna” (Feat. Na’kel)

10. “Wool” (Feat. Vince Staples)

video
dodano: 2013-10-08 09:09 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

Tyler, The Creator - Tamale

"Wolf" okazał się być bardzo dobrym i o dziwo pozytywnie brzmiącym albumem. To co widzicie to klip do, według mnie, jednego ze słabszych kawałków z tej płyty. "Tamale" brzmi trochę jakby Tyler ukradł bit z sesji nagraniowej M.I.A. Serio. Ale to nie Diplo go zrobił, a sam Creator. A sam klip jak to u Creatora. Chory i z humorem.

recenzja
dodano: 2013-09-17 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 4)

Nie ukrywam, „Doris” była dla mnie jedną z trzech (obok „My Name Is My Name” i „Legends Never Die”) najbardziej oczekiwanych płyt 2013. Być może dlatego, że poza byciem fanem talentu Sweatshirta, byłem ciekaw czy będzie to kontynuacja ostrego stylu rapera, czy raczej pójdzie w inną stronę. Earl dorósł i dawał temu wyraz we wszystkich gościnnych występach. Pierwszym singlem był bardzo osobisty „Chum” i było wiadomo, że nowa płyta będzie inna niż „Earl”. Zresztą sam Thebe powiedział, że Ci co oczekują kawałków w stylu „Erap” będą zawiedzeni. Dlaczego? "Bo chce tworzyć ładną muzykę." Czy więc Earl, starszy o 3 lata, jest równie wciągający jak niepełnoletni Sweatshirt?

video
kategorie: Funk, News, Soul, Teledyski, Video
dodano: 2013-09-13 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

The Internet - Dontcha

Tak jak rapowe projekty członków Odd Future wciąż nie mogą mnie porwać... tak nowemu singlowi The Internet w dużej mierze się to udało. Funkowy vibe i groove i naprawdę przyjemny numer. The Internet to wchodzące w skład OFWGKTA duo, które tworzą Syd Tha Kyd i Matt Martians i które jeszcze w tym miesiącu wypuszcza album pt "Feel Good.

dodano: 2013-07-13 15:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

No to się doczekaliśmy. Najmłodszy członek Odd Future opublikował na swoim facebookowym fanpage'u zdjęcie tracklisty i datę premiery swojej nadchodzącej płyty "Doris". Krążek pojawić ma się na półkach 20 sierpnia bieżącego roku. Będzie na nim 15 utworów, a wśród osób pracujących z raperem przy płycie są: Mac Miller, RZA, Pharrell Williams i Tyler the Creator. W rozwinięciu możecie sprawdzić owo zdjęcie.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-04-19 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 2)

„Wolf Haley got more methods than Pinkman”. Taki drobny wers z "Cowboy" i twarz się sama uśmiecha. Po zapoznaniu się z twórczością Tylera i całego Odd Future, wiele obiecywałem sobie po "Wilku". Creator mówił, że płyta ma być inna od "Goblina". Przede wszystkim lżejsza. Liczyłem jednak na to, że moje słowa z podsumowania recenzji poprzedniej płyty rapera, nie będą prorocze. Okazuje się, że płyta na serio jest łatwiejsza w odbiorze. Czy jest przez to gorsza? Zapraszam do recenzji.

dodano: 2013-04-06 17:30 przez: Michał Kubacki (komentarze: 1)

Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, że siedzimy już po uszy w przygotowaniach do 16. urodzin splasha!: lista potwierdzonych artystów jest długa, piwo zostało zamówione, a humor z dnia na dzień coraz lepszy. Nic dziwnego, wszystko wskazuje na to, że splash! 16 znów będzie legendarnym wydarzeniem. Jeden z wielu powodów: W tym roku świętujemy w Ferropolis z chłopakami z Odd Future. Wow x na zdrowie!. Będzie super.

dodano: 2013-03-29 20:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 8)

Tyler, The Creator - IFHY

Już 2 kwietnia swoją premierę będzie mieć "Wolf" - trzeci solowy album Tylera, the Creatora -  lidera ekscentrycznej grupy OFWGKTA. Tymczasem dostajemy kolejny teledysk promujący to wydawnictwo. Obraz do utworu "IFHY" to kolejny dowód, że pomysłów na realizację teledysków Tylerowi nie brakuje. 

video
dodano: 2013-02-15 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 5)

Tyler, The Creator - Domo 23

No to mamy pierwszy klip od "Walking fucking paradox", promujący jego trzecie dziecko. Płyta nosi tytuł "Wolf" i będzie na niej 18 kawałków. Potwierdzono już tytuły trzech z nich - oprócz "Domo 23", na trackliście ujrzymy "Cowboy" i "Pig". Premiera krążka przypada na 2 kwietnia. Wracając do samego kawałka, jest on stworzony w typowym dla Creatora, wykręconym stylu. Na klipie pojawiają się koledzy Tylera, Earl Sweatshirt i Domo Genesis.

dodano: 2012-12-10 17:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 9)

Earl jest tak wielką nadzieją rapu, że wypadałoby w końcu napisać jego profil u nas na Popkillerze. Dlaczego dopiero teraz? W końcu zadebiutował on w 2010. To prawda, ale z powodu pewnym wydarzeń w życiu młodego kalifornijczyka, nie wiedziałem czy będzie on kontynuował swoją karierę czy nie. Ale od początku.

video
dodano: 2012-12-05 19:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 3)

Earl Sweatshirt - Chum (Explicit)

Po dwuletniej przerwie spowodowanej zakazem matki do rapgry wraca Earl Sweatshirt. Trzeba przyznać, że w obozie Odd Future jest to jeden z najbardziej utalentowanych graczy, czego dowodem jest własnie ten numer. Spokojniy bit i Earl świetnie się z nim komponujący. Czyżby zwiastun drugiego solowego albumu? Oby.