Marcin Flint

Marcin Flint

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-11-26 08:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pisaliśmy Wam już o autobiografii Rahima, która ukazała się w tym miesiącu nakładem wydawnictwa SQN - zarówno przytaczaliśmy fragment o spotkaniu z Magikiem i Kalibrem 44, jak przekazywaliśmy nasze wrażenia po lekturze. Teraz wydawca książki opublikował ciekawy godzinny videowywiad przeprowadzony przez Marcina Flinta.

dodano: 2020-05-02 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na #dobryvibenatrudnyczas?

W dzisiejszym odcinku swoje 3 typy prezentuje Marcin Flint - a są to 3 świeżynki z polskiej sceny.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-05-15 17:22 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Vixen zaprasza na wycieczkę, której postanawia przewodzić. W ramach ostatniego wtorku z akcją specjalną przed premierą „To nie Vixt4pe'u” na MaxFloRecTV trafił utwór „Miejskie zoo”. Singiel jest bezpośrednią zapowiedzią albumu, którego premiera odbędzie się w najbliższy piątek, 18.05. To już ostatnie dni, aby na www.MaxFloSklep.pl zamówić płytę w przedsprzedaży z wyjątkowymi bonusami

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-26 13:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)

Wydana w 2014 roku przez Narodowe Centrum Kultury "Antologia polskiego rapu" autorstwa Andrzeja Cały, Marcina Flinta, Kamila Jaczyńskiego, Tomasza Kleyffa i Dominiki Węcławek, dotychczas dostępna jedynie w wersji papierowej oraz w formacie PDF, teraz doczekała się również wersji w formatach EPUB oraz MOBI - przeznaczonych na czytniki. Możliwość darmowego pobrania - poniżej. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-02-11 10:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Całość do pobrania za darmo!

„Antologia polskiego rapu” została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop. Zapraszamy do lektury!

wydarzenie
dodano: 2014-05-29 17:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Ośrodek Kultury "Okej" w Brwinowie oraz Skajsdelimit zapraszają na drugie spotkanie z cyklu BFREENÓW, które odbędzie się w sobotę 31 maja. Rozpoczęcie już o 13.00, a w rozkładzie jazdy: wykład Marcina Flinta, freestyle'owo-tekściarski warsztat cypher ze Skajsem, a wieczorem BEEFreenów czyli pierwszy brwinowski freestyle battle z nagrodami o wartości tysiąca złotych! Do tego koncerty Procenta, DJ Anusza oraz supporty. Wejście za free!

dodano: 2014-01-19 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

"Wśród licznych podsumowań roku 2013 mamy dla Was tekst nietypowy... bowiem sprzed 10 lat. Marcin Flint postanowił wówczas na łamach magazynu "Ślizg" pokusić się o prognozę jak polski rap wyglądać będzie za 10 lat, oczywiście z przymrużeniem oka i w lekko krzywym zwierciadle. Warto sprawdzić i porównać, tak jak porównuje się futurystyczne science fiction z rzeczywistością, gdy przedstawiony w nich rok nadejdzie. Chcielibyście przeczytać podobną prognozę Flinta na rok 2023?" - pisaliśmy tydzień temu a dziś mamy właśnie zapowiadaną "część drugą", którą Marcin Flint przygotował specjalnie dla nas. Jak przepowiada rok 2023? Czy jest to iście orwellowska wizja? Przeczytajcie sami, ostrzegamy, że jest mocno, ostro i bezkompromisowo.

Tagi:
kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2014-01-12 17:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)

Wśród licznych podsumowań roku 2013 mamy dla Was tekst nietypowy... bowiem sprzed 10 lat. Marcin Flint postanowił wówczas na łamach magazynu "Ślizg" pokusić się o prognozę jak polski rap wyglądać będzie za 10 lat, oczywiście z przymrużeniem oka i w lekko krzywym zwierciadle. Warto sprawdzić i porównać, tak jak porównuje się futurystyczne science fiction z rzeczywistością, gdy przedstawiony w nich rok nadejdzie. Chcielibyście przeczytać podobną prognozę Flinta na rok 2023? Poniżej skan ze "Ślizgu" oraz przepisany przez autora felieton, by wygodniej się go czytało.

Tagi:
kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2011-12-18 15:00 przez: admin (komentarze: 61)


A zatem już wiecie jakie poglądy polityczne mają raperzy, których słuchacie. Wiecie, w co się ubierają, w czym biorą udział, kogo lubią, kogo nie. Wylewni się nam artyści zrobili i jeszcze ten fejsbuk... A jak nie on, to już z tacą biegnie jakiś pseudohiphopowy tabloid internetowy. Będzie można poplotkować. Jak ktoś by spojrzał z boku, pomyślałby, że to wasze ciotki założyły ciuchy SSG. Ziścił się sen sfrustrowanego hip-hopowca znikąd, wreszcie może się wczepić w swojego idola. Jak wesz. Już nie słucha flow, słów, bitów. Transformacja słuchacza w kibica, fana, fanatyka zakończyła się. A muzyka? To przecież dla frajerów. Niech bzyczy w tle z telefonu.