Andrzej Cała

Andrzej Cała

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-26 13:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)

Wydana w 2014 roku przez Narodowe Centrum Kultury "Antologia polskiego rapu" autorstwa Andrzeja Cały, Marcina Flinta, Kamila Jaczyńskiego, Tomasza Kleyffa i Dominiki Węcławek, dotychczas dostępna jedynie w wersji papierowej oraz w formacie PDF, teraz doczekała się również wersji w formatach EPUB oraz MOBI - przeznaczonych na czytniki. Możliwość darmowego pobrania - poniżej. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-02-11 10:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Całość do pobrania za darmo!

„Antologia polskiego rapu” została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop. Zapraszamy do lektury!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-09 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W morzu amatorskich broszurek wydanych na fali popularności hip-hopu w Polsce wartościowe książki można było policzyć na palcach jednej ręki. Gdy ktoś pytał mnie, po jakie pozycje sięgnąć w pierwszej kolejności, by otrzymać dzieło merytoryczne, ciekawe i pomagające naprawdę rozszerzyć własną wiedzę to moją odpowiedzią zawsze były dwa tytuły: amerykańskie "Ego Trip: Książka o Rapie" i polskie "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop" autorstwa Radka Miszczaka (obecnie głównego polskiego promotora Hip Hop Kempu) oraz Andrzeja Cały (jednego z najlepszych i najbardziej uznanych polskich dziennikarzy piszących o czarnej muzyce, na naszych łamach również kilkukrotnie mogliście go przeczytać).

Klasyczna dziś encyklopedia hip-hopu z 2005 r., od dawna niedostępna jest w sklepowej sprzedaży i zyskała miano "białego kruka". Dla wszystkich, którzy wciąż jej poszukują mamy dobre info - "Beaty, rymy, życie" zostały oficjalnie udostępnione do pobrania w PDF'ie!

dodano: 2011-01-27 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 31)
Dla każdego kto kiedykolwiek miał jakąś styczność z polskim dziennikarstwem hip-hopowym Andrzej Cała jest postacią doskonale znaną. Autor tekstów w takich pismach jak "Ślizg", "DosDedos", "Klan", a przede wszystkim pomysłodawca i współtwórca dwóch kluczowych pozycji książkowych - zarówno o rapie jak i o muzyce soul i r'n'b.

Andrzej przygotował dla nas bardzo obszerne podsumowanie minionej dekady w bardzo ciekawej i odmiennej od pozostałych formie. Zapraszamy do lektury!