Dobry Vibe na Trudny Czas #4 - wybiera Andrzej Cała

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na Dobry Vibe na Trudny Czas?

Tydzień rozpoczynamy trójeczką od ogromnego muzycznego pasjonata, ikony polskiego dziennikarstwa hip-hopowego, współautora książek "Antologia Polskiego Rapu", "Beaty Rymy Życie. Leksykon muzyki hip-hop" oraz "Dusza, rytm, ciało: leksykon muzyki r&b i soul" - Andrzeja Cały.

eMC - We Alright (feat. Strickie Love)

Trochę zapomniany wspólny projekt Masta Ace’a, Punchline’a, Wordswortha i Stricka z numerem, który zdecydowanie pozwala szerzej się uśmiechnąć. Jakby nie było, jakoś to będzie.

WWO - Damy radę

Rodzimy klasyk, którego tutaj po prostu nie mogło zabraknąć. Uwielbiam drugi album WWO, do dzisiaj świetnie wspominam koncerty chłopaków, gdy promowali “We Własnej Osobie”. To, co działo się, gdy grali “Damy radę”, to było każdorazowo szaleństwo. Totalne.

Nate Dogg & Warren G - Nobody Does It Better

West-coastowe słońce zawsze spoko. Warren i Nate Dogg tworzyli świetny duet i aż szkoda, że ich współpraca nie zakończyła się jakimś wspólnym albumem.

Wcześniejsze odcinki cyklu

Wszystkie 3 numery znajdziecie poniżej na playlistach - codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>