Antologia Polskiego Rapu - bezpłatny e-book już do pobrania!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-02-11 10:07 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

Narodowe Centrum Kultury prezentuje „Antologię polskiego rapu”, pierwsze wydawnictwo obejmujące całościowo dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Na przeszło 500 stronach zamieszczono opisy 200 utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Całość do pobrania za darmo!

„Antologia polskiego rapu” została napisana przez Dominikę Węcławek, Marcina Flinta, Tomka „CNE” Kleyffa, Andrzeja Całę oraz Kamila Jaczyńskiego. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 najważniejszych polskich artystów. Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana „DJ 600V” Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz „Forin” Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop. Zapraszamy do lektury!

Naszym zamysłem jest przedstawienie historii polskiego rapu w taki sposób, aby było to istotne źródło wspomnień i informacji dla osób, które związane są z tą muzyką od wielu lat, jak i – a może przede wszystkim – prawdziwa kopalnia wiedzy, przystępnie podanej, dla osób nie mających jak dotąd z hip-hopem do czynienia, kojarzących go z pojedynczych nagrań, bardzo często posługujących się krzywdzącym dla artystów oraz fanów gatunku schematem stereotypów. - czytamy w słowie "Od Autorów".

Pobierz Antologię

Pobierz słowniczek

Już 17 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z autorami, które odbędzie się w Służewskim Domu Kultury.

W ostatnich dniach opublikowaliśmy Wam "na smaczek" trzy fragmenty materiałów zawartych w książce, znajdziecie je poniżej:

Eis po latach: "Nie chciałem być dorosłym raperem" - fragment komentarza dołączonego do sylwetki

Kazik: "Hip-hop stał się głosem pokolenia, gdy w rocku zabrakło świeżości" - fragment wywiadu

Muflon: "Dziś nie wystarczy już, że raper nagrywa fajne rzeczy" - fragment wywiadu

polowa polski
wlasnie polowa polski sciaga ten plik
Powolniak
Wrzućcie na jakiś inny hosting plików, bo tego się normalnie ściągnąć nie da. Przy 100 megowym necie zassam to na pieca dopiero za 45 min, mimo, że plik waży niecałe 7 mb.
Mateusz Natali

Gdy ściągałem wrzucając tego newsa to poszlo błyskawicznie, obciążenie i tempo wynika z tego, że przed momentem była premiera, strzelam że niedługo przyspieszy :)

Tazz
Nie robcie jaj i wrzuccie na normalny serwer gdzie download jest wiekszy niz 1 kbps!!!
Raf
Wie ktoś ile waży ten pdf?
joker022
przede wszystkim myślałem, że to będzie format jak na e-book przystało. Epub czy inny. A tu pdf... i co na komputerze to czytać czy drukować 500 stron?
ja
ja sobie z przyjemnością wydrukuje
epub
Jest też w formacie ePub: dfiles.eu/files/7bm7bvnnz oraz MOBI: dfiles.eu/files/vz3hiev3h
:)
Mnie tam się ściągnęło w 30sek :P
pum
jesteście bezbłędni dostajecie darmowy pdf i wydziwiacie jak jebane pizdy xD
Robz
No co poradzisz, urok polaków. Dostaną coś za free to marudzą o formę. Ale kupić to już nieeee, bo po co :D Cebula i tyle.
warszafski
Nie miałem problemu ze ściągnięciem plików. ;) nck.pl
Kal@fi0r
Guzik prawda. Jak tylko przeczytałem newsa kilka tygodni temu to zaraz klik na stronę NCK aby zakupić druk. I chuj, bo zrobili 15 egzemplarzy, z czego połowę rozdali w promocji nie wiadomo komu. Więc podsumowując: chciałem kupić, ale nie dali mi takiej szansy. Robią ebooka - i faktycznie tylko PDF, aby czytać trzeba sobie oczy wypalić na PC lub jakimś tablecie. Jest XXI w., jak szumnie robią e-wydanie to chociaż niech dadzą standard epub, bo PDF TO NIE JEST EBOOK, czego wielu ludzi nie rozumie. I narzekać możemy, bo tutaj się wydaje pieniądze podatników, to nie jest niczyj wielkopański gest, że to możesz pobrać z sieci.
syn Romana
Nie narzekać tylko odświeżać wspomnienia, a młodzi powinni sprawdzić całą klasykę, bo dzięki prekursorom tej muzyki hip hop jest u was w głośnikach. Podziękowania dla autorów antologii za kawał dobrej roboty :) Pozdro!
thenomyzys
Po tych dwóch godzinach na tel się pobrało w dwie sekundy (dosłownie!).
wcnp
Spoko rzecz. Dzięki!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>