Radek Miszczak

Radek Miszczak

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-09 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W morzu amatorskich broszurek wydanych na fali popularności hip-hopu w Polsce wartościowe książki można było policzyć na palcach jednej ręki. Gdy ktoś pytał mnie, po jakie pozycje sięgnąć w pierwszej kolejności, by otrzymać dzieło merytoryczne, ciekawe i pomagające naprawdę rozszerzyć własną wiedzę to moją odpowiedzią zawsze były dwa tytuły: amerykańskie "Ego Trip: Książka o Rapie" i polskie "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop" autorstwa Radka Miszczaka (obecnie głównego polskiego promotora Hip Hop Kempu) oraz Andrzeja Cały (jednego z najlepszych i najbardziej uznanych polskich dziennikarzy piszących o czarnej muzyce, na naszych łamach również kilkukrotnie mogliście go przeczytać).

Klasyczna dziś encyklopedia hip-hopu z 2005 r., od dawna niedostępna jest w sklepowej sprzedaży i zyskała miano "białego kruka". Dla wszystkich, którzy wciąż jej poszukują mamy dobre info - "Beaty, rymy, życie" zostały oficjalnie udostępnione do pobrania w PDF'ie!

video
dodano: 2013-09-05 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Podobnie jak rok temu na zakończenie festiwalu Hip Hop Kemp postanowiliśmy razem z Radkiem Miszczakiem, głównym polskim promotorem HHK, podsumować to, co działo się na hradeckiej ziemi, jak i porozmawiać o planach na przyszły rok. Dla odmiany - nie z samego rana po ostatnim wieczorze, a tuż przed koncertami ostatniego dnia, gdy zabawowa atmosfera trwała już w najlepsze, w scenerii żyjącego pola z rozstawionym plenerowym studiem nagraniowym. O czym tym razem? O wrażeniach z występów, o tym jakim obciążeniem dla budżetu był Kendrick, której z polskich ekip logistycznie przerazili się Czesi, o pierwszych typach festiwalowych na przyszły rok, o autorytecie Big Daddy Kane'a czy o stawkach i lineupowych możliwościach na przyszłość.

video
dodano: 2013-08-18 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Radek Miszczak - główny polski promotor festiwalu Hip Hop Kemp, razem z Agencją Joytown odpowiadający za to, że hradeckie święto rapu rokrocznie odwiedza więcej Polaków. Od wielu lat dbający o organizację, promocję oraz o to, by slogan "Festiwal z atmosferą" nie był tylko pustym hasłem. Z Radkiem spotkaliśmy się na kempowej trawie, tuż po ostatniej nocy ubiegłorocznego festiwalu, około godziny 11-12, gdy wszyscy pakowali już swoje namioty i wracali do Polski.

Na gorąco i... powiedzmy, że świeżo postanowiliśmy podsumować wszystkie wydarzenia czterech dni Kempu 2012 a materiał przykurzony w naszym archiwum prezentujemy wam celowo właśnie teraz - w momencie gdy wszyscy pakujemy się już na tegoroczny Kemp, gdzie na scenie m.in. Big Daddy Kane, Kendrick Lamar, De La Soul czy R.A. The Rugged Man. Wywiad ten ma również jedną innowację - jako że Radek zawsze działa a nie mówi i stoi raczej z boku, to postanowiliśmy oddać mu 100% głosu na filmie, a zadane pytania wyjątkowo zamieścić na planszach.