EnZU

EnZU

video
dodano: 2019-10-01 11:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Trochę ponad rok po wydaniu ostatniej części składanki do rąk słuchaczy trafia pierwszy singiel zapowiadający kolejną, piątą część. "Ostatni raz" to wspólny kawałek producenta ENZU i wokalisty/rapera Gverilli, którzy pojawiali się już na wcześniejszych kompilacjach Flirtini. Za klip odpowiada ekipa Papaya Films.

dodano: 2015-01-24 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 34)

Ranking ma na celu przelot przez pięćdziesiąt wybranych wydawnictw, które ukazały się w polskim rapie w ubiegłym roku. Od siebie chciałbym dodać, że każdą z tych płyt warto sprawdzić, a kolejność ma tak naprawdę subiektywne i drugorzędne znaczenie i nie stanowi oficjalnej linii redakcji. Miejsca 50-46 stanowi pięć "bonusowych" pozycji, na których znajdują się albumy instrumentalne, czasami nawet tylko luźno związane z hip-hopem. Od miejsca 45. zaczynają się pozycje "właściwe", które obejmują zarówno albumy dostępne w oficjalnej dystrybucji, jak i nielegale, epki i mixtape'y. Zapraszam.

[Krystian w naszej redakcji zajmuje się przede wszystkim polskim rapem, a poza mainstreamem śledzi również mniej wyeksponowane rejony podziemia, trzymając cały czas rękę na pulsie. W samym 2014 roku słuchał imponującej liczby prawie 120 polskich albumów, co pozwoliło mu ułożyć poniższe subiektywne top 50, które dostawać będziecie przed najbliższe 5 dni a które ja sam przeczytałem z ciekawością. Przegląd to bowiem dość obszerny i przekrojowy, do sprawdzenia którego zapraszamy, zapowiadając zarazem, że to oczywiście nie koniec naszych podsumowań tego, co działo się w polskim rapie w roku 2014 a wręcz przeciwnie - jeszcze trochę przed Wami - przyp. Mateusz Natali]

No to dobrnęliśmy do końca - przed Wami czołowa dziesiątka zestawienia...

kategorie:
dodano: 2014-04-21 16:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Letarg/Przebudzenie" to projekt utrzymany w klasycznej konwencji mc/producent. Chemia między artystami przełożyła się na wyjątkową spójność brzmieniową, a zarazem świeży charakter produkcji, co z jednej strony eksponuje niebanalne umiejętności producenckie i kompozytorskie EnZU, a z drugiej pozwala Żytowi na rozwinięcie skrzydeł i wzbicie się na aktualne wyżyny swoich umiejętności.

dodano: 2014-04-21 14:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wczoraj zaprezentowaliśmy Wam recenzję, dziś czas na premierę i odsłuch całego materiału, który pod szyldem Aptaun Support wypuścili Żyt Toster i Enzu. "Letarg/Przebudzenie" to następca dobrze przyjętego i szybko wyprzedanego krążka "5 Miejsc Po Przecinku".

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-20 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Kiedy recenzowałem poprzedni album Żyta Tostera, wspominałem w ostatnim akapicie podsumowującym, że już wtedy byłem bardzo ciekaw następnych ruchów, jakie poczyni suwalski AS. Po intensywnie klasycznym w warstwie muzycznej, dobrym, a licznymi momentami nawet bardzo dobrym "Pięć Miejsc Po Przecinku" niby naturalnym wydawał się muzyczny rozwój... Żytunio jednak zastawił sobie wcześniej małą pułapkę, z której całkiem zgrabnie wybrnął i oto raper niegdyś nawijający wers "żeby rapować pod dubstep? To przykre" dziś jest jak najbardziej otwarty na dubstep, wtyczki i wszelkie bity nieco inne od zwykłej koniunkcji boom-bapowej perki i funkowego sampla. I świetnie się w nich odnajduje.

dodano: 2014-04-16 20:53 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Aptaun Records udostępniło do odsłuchu czwarty singiel promujący album "Letarg/Przebudzenie" Żyta Tostera i EnZU. W numerze "Avatar" gościnnie udzielił się VNM. Premiera albumu 21 kwietnia.

video
dodano: 2014-04-11 16:11 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Prezentujemy trzeci singiel, a zarazem pierwszy klip promujący album duetu Żyt Toster/ENZU "Letarg/Przebudzenie" do utworu "Hangover". Premiera albumu przypada na 21.04 i wciąż możecie go zamówić w przedpsprzedaży w AptaunSklepie. 

dodano: 2014-04-03 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy drugi singiel Żyta Tostera i ENZU "Znikający punkt", który promuje ich nadchodzący album "Letarg/Przebudzenie". Premiera tegoż albumu przypada na 21.04 i nadal możecie go zamówić w przedsprzedaży w AptaunSklepie. Już w przyszłym tygodniu ukaże się pierwszy klip promujący to wydawnictwo.

dodano: 2014-03-24 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Na niespełna miesiąc przed premierą albumu duetu Żyt Toster/ENZU "Letarg/Przebudzenie" wytwórnia Aptaun prezentuje pierwszy promujący to wydawnictwo singiel pt. "Ostatni Ronin" z gościnnym udziałem Pyskatego. W dniu dzisiejszym również w AptaunSklepie rusza przedsprzedaż albumu, który zostanie wydany nakładem Aptaun Support w ściśle limitowanej ilości.