Otsochodzi, Sarius, Małach/Rufuz... - premiery tygodnia (PL)

Z uwagi na natłok zadań wokół gali Popkillerów najnowszy raport zbiera ostatnie 2 tygodnie, a nie jeden - a scena nie stała w miejscu! Nowe albumy dostarczyli Sarius, Otsochodzi, Małach/Rufuz, Miszel czy HVNCWOTY (Barto Katt i SoulPete), a single - m.in. Bedoes 2115 x Killy, Guzior, Young Igi, Miły ATZ, Bonus RPK, Zeus, Waima, Bisz/Kosa, Szymi Szyms czy Gruby Mielzky x Pers.

Wcześniejszy raport -> CBW, Pelson, KęKę, Hinol Polska Wersja... - premiery tygodnia (PL)

Cotygodniowe raporty -> Premiery tygodnia

Wszystkie premiery płytowe -> Premiery Płyt

Pod linkami do albumów znajdziecie szczegóły i odsłuchy, poniżej przegląd singli.

Raport obejmuje przedział od 23.03. do 05.04.

ALBUMY

Sarius "Ostatnie Takie Emocje" 

Sarius "Emocjonalne Zero" 

Otsochodzi "TTHE GRIND" 

CBW "CBW MIXTAPE 2: DELUXE" 

Łona x Konieczny x Krupa "TAXI LIMITED" 

Małach/Rufuz "Materiał" 

Miszel "Powrót do światła" 

Jacuś "Fantasmagorie" 

Koza/Molehead "Kusz" 

Vin Vinci "Virtus" 

HVNCWOTY (Barto Katt x Soulpete) "HVNPSOTY" 

Młody Matoł "Stany Przeciętne EP" 

Fligru "F1" 

SINGLE

BEDOES 2115 X KILLY - EMBASSY / AMBASADA

Bedoes 2115 łączy siły z kanadyjskim raperem Killy'm. Za warstwę muzyczną odpowiadają Młody Klakson i Kittiesloverage.

Young Igi - 15 MINUT

Young Igi trzecim singlem, który już oficjalnie zapowiada nadchodzący krążek "Ekskluzywny głód", który został w pełni wyprodukowany przez Sergiusza i 2K.

Otsochodzi - BLOK!

Inny członek OIO również nie próżnował. Otsochodzi serwuje czwarty singiel zapowiadający "TTHE GRIND".

Kizo, Młody Klakson, MIG - Co ty mi dasz ale to DRILL

To jest naprawdę niecodzienna współpraca. Kizo i Młody Klakson postanowili zremixować disco-polowe "Co ty mi dasz" zespołu MIG. Hejterzy i tak powiedzą, że Kizo już wcześniej robił disco polo.

GUZIOR - 8MILA

Mati z drugim singlem zwiastującym album "G". Tym razem Guzior followupuje do klasyka hip-hopowej kinematografii "8. Mili".

Bonus RPK ft. Dj Gondek - CHORĄGIEWA

Ciemna Strefa prezentuje najnowszy teledysk Bonusa RPK pt. "CHORĄGIEWA". Singiel promuje album "ŻYCIA WETERAN", którego premiera już 26 kwietnia. Za bit odpowiedzialny jest Czaha, a całość swoimi skreczami urozmaicił niezawodny Dj Gondek.

Pezet - Tamtego Lata (radiowy) (Szamz & Bruno Remix)

Szamz i Bruno z oficjalnym remixem kawałka Pezeta z jego ostatniego projektu "Abstrakt EP".

Wyguś x Mata - Małolat i Pezet

Na tym nie koniec Pezeta. W wersji deluxe "CBW MIXTAPE 2" pojawia się kawałek Wygusia i Maty pt. "Małolat i Pezet", który opowiada o ich przyjaźni. Co ciekawe w teledysku pojawiają bracia Kaplińscy.

Flory x Mata - HERMÈS

Zimni chłopcy z teledyskiem także do innego kawałka z wydanego niedawno "CBW Mixtape 2".

Gruby Mielzky x Pers - Spokojnie bracie

Mielon i Pers w końcu prezentują pierwszy singel ze swojego wspólnego projektu pt. "Do Tańca i Do Różańca".

MIŁY ATZ – MANDALA SPLASH

"Kolory wiszące w koronach drzew mówią, że to na szczęście jeszcze nie poranek. Na ich wysokości zapach kobiecych perfum miesza się z parą z ust, po czym opada w dół i osadza się w postaci wyrzutów sumienia i mieniącej się rosy na wysokiej gramaturze tkanin naszych ubrań. Tańczysz z nami" Miły ATZ prezentuje teledysk do utworu "Mandala Splash" - czyli kolejnego singla promującego album "ACID MORO" 

MIŁY ATZ feat. JUPIJEJ – KTO SIĘ WYŚWIETLA

Miły ATZ również nie próżnuje. Kawałek najlepiej opisze sam Miłosz: "Obojętnie w co wierzysz, obojętnie kogo kochasz - czy to Jezus, Szatan, Arka Gdynia czy Wisła Kraków to idzie dla Ciebie jeśli się wyświetlasz! To idzie dla wszystkich osiedli takich jak nasze. Podczas gdy w europie trwa party i letnia rozpusta - u nas w Aspen nadal grzmi lodem. Wiara na czerwonych klimpach się buja na klipach. Skąd byś nie był - to miasto tuli do klaty (chyba, że jesteś zjebem to wtedy nie). "Kto się wyświetla" to numer z gościnnym udziałem młodego braciszka Jupijeja. Dla wszystkich fanów poważnej truskulowej jechanki i gdyńskiego wyjebanemam".

BENITO & ALESHEN - GALAKTYCZNE HALO

Skoro mowa o ciekawych współpracach, to nie można zapomnieć o nowym Benito i Aleshenie. 

Hinol Polska Wersja - Znak pokoju

Muzykę do utworu wyprodukował Sickquence, za mix odpowiedzialny jest Waldemar Dańczak "Holosonix", zaś przy montażu teledysku czynny udział brał Hinol. Singiel pormouje album "Coś mi mówi".

Sarius feat. Feno - Azot

"Ostatnie Takie Emocje" już dostępne. Sarius serwuje nam prawdopodobnie ostatni klip promujący ów album. Co ciekawe reżyserią teledysku zajął się Sebastian Fabijański.

Małach/Rufuz ft. O.S.T.R. - 91 BPM

Małach i Rufuz z kolejnym singlem promujący nadchodzący "Materiał". Tym razem chłopaków wspiera Ostry.

Vin Vinci - Virtus

Vin Vinci z tytułowym singlem do wydanego właśnie albumu "Virtus".

DGE - MIEJSKIE PTAKI

"MIEJSKIE PTAKI" to tytułowy singiel z nadchodzącej płyty Gurala. Autor we właściwy sobie sposób, poszukuje podobieństwa pomiędzy miejskimi tubylcami, a współzamieszkującą beton awifauną. Utwór i towarzysząca mu ilustracja, to przegląd 16-stu najpopularniejszych gatunków miejskich ptaków.

Jacuś - Styl

Reprezentant SBM Label z mocnym, stylowym numerem promującym nadchodzące wydawnictwo "FANTASMAGORIE".

ZEUS - KIM JESTEM?

Zeus z kolejnymi singlami promującymi "Czas na mnie".

Waima - O WŁOS

Waima z kolejnym singlem w ostatnim czasie. Czyżby niedługo nowy album?

MERCURY, FRANKLIN ft. TEDE - FITY

Jacek wspiera młodych producentów Mercury'ego i Franklina, dogrywając się na beat.

Warga feat. Tede - YELLOWSTONE

Nie jest to jednak koniec Tedego. Wraz z Człowiekiem Wargą przybywają do Nas konno wprost z Yellowstone, czyli żółtego Targówka, skąd przybywa też ich ballada o kryształach czasu tamtego regionu. Każdego milusińskiego ostrzegają: NIE BIERZ NARKOTYKÓW!

Trill Pem - MIAMI VICE

Trill Pem z idealnym singlem na cieplejsze dni. Singiel promuje album "Nowe Południe".

Mlody Korden - NaNaNa Remix

Młody Korden kolejnym raperem remixującym dobrze znany singiel Malika Montany, Diha i Białasa. Co ciekawe teledysk do tego kawałka został wypuszczony na kanale GM2L.

Nicole - Duże Zmiany

“Duże Zmiany” Nicole to jej pierwszy utwór od czasu grudniowego SBM Startera na TikToku i jednocześnie trzeci, który powstał na Starter Campie. Nad bitem z 4Money pracował też Białas, który nadzorował cały proces powstawania kawałka w roli mentora.

NIKOŚ - Peachtree

Na tym nie koniec nowości z obozu Solara i Białasa. NIKOŚ dołącza do SBM! “Peachtree” od zwycięzcy nagrody publiczności SBM Starter to czwarty singiel ze wspólnego wyjazdu finalistów. Nad kawałkiem czuwał Solar, za produkcję odpowiadał Worek, a całość zrealizował Veri.

CRANK ALL - GREENSCREEN//PLACES+FACES

Crank z kolejnymi singlami promującymi "PHONKER PLUS+".

NATURA2000 ft. STORCZYK STR - KWASY I ZASADY

"Ostatni Mixtape" już niedługo. Póki co mamy singiel z gościnkami Storczyka STR i... Tadeusza Sznuka. 

Abram Montana ft. Kobik - Dwie zajawki

Abram ma przyjemność zaprezentować klip do kawałka pt. "Dwie zajawki", gościnnie pojawia się Kobik. Jest to już czwarty numer promujący jego nadchodzący album.

Bisz / Kosa - Północe

Trzeci singiel zapowiadający nową płytę noszący tytuł "Północe" to połączenie poetyckiego rapu i klimatycznej, dbającej o najdrobniejsze detale produkcji muzycznej, będące ukłonem w stronę fanów Bisza i Kosy pamiętających jeszcze epkę "Zimy" czy "Noce". W refrenie usłyszeć można Monikę Fortuniak znaną z koncertów Bladego Króla, która swoim charakterystycznym wokalem dopełnia niezwykłej aury utworu.

Janusz Walczuk – Droga Wojownika (Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski)

Betclic prezentuje pierwszy odcinek z serii „Betclic Live Session by Piotrek Lewandowski”. Nowy format na ich kanale to zaskakujące, akustyczne wykonania dobrze znanych utworów topowych raperów. Za nowe aranżacje odpowiedzialny jest producent muzyczny i gitarzysta Piotrek Lewandowski. Cykl otwiera Janusz Walczuk z utworem „Droga Wojownika”.

Miętha - FLIP SZMINERO

Duet Miętha z luźnym singlem.

Kwiatek Haze - ASMR

Coś dla fanów ASMR. Album "ODA" można zamówić TUTAJ.

Szymi Szyms - STAYPE2: Intro

„Każda doje*ana płyta potrzebuje kontynuacji” - tymi słowami Szymi Szyms otwiera swój najnowszy solowy album. Po kilku muzycznych sukcesach raper postanawia wrócić do korzeni, na co dowodem ma być nadchodzący sequel jego kluczowego krążka. Wydany w 2019 roku "STAYPE". to dziś biały kruk w polskim podziemiu rapowym. Przełomowa dla artysty płyta rzuciła niegdyś nowe światło na jego karierę. "STAYPE2". jest więc projektem szczególnym, swoistym puszczeniem oka do wiernych odbiorców. Album obrazuje drogę, jaką przeszedł Szymon zarówno jako człowiek jak i twórca. Niezależnie od okoliczności, raper stawia na szczerość i nie owija w bawełnę. Otwiera się na nowe brzmienia, porusza odważniejsze tematy i co najważniejsze - nie rezygnuje z siebie. Udowadnia tym, że pozostaje w formie i wciąż ma wiele do zaoferowania słuchaczom. Po kilku latach spędzonych w branży koszalinianin, jak sam twierdzi, ponownie znalazł się w miejscu, w którym próbuje odpowiedzieć sobie na trudne pytanie - „co dalej?”.

esceh - GUAP

Nowy kawałek od reprezentatna GUGU.

O.S.T.R. x Młody Olisadebe x LUCK7 - Albumode

Teledysk do utworu z ostatniego albumu tria.

shymczyk - JTM

Były członek WiP Bros z kolejnym rapowym numerem.

kidzlori - ZABLOKOWANY

Dawka podziemnego rapu.

PALSKUN - HAYABUSA

Jak widać under nie próżnuje.

Koza/Molehead feat. Michał Szpak, Adi Nowak - Opio

Jakiś czas temu portale plotkarskie obiegły prowokacyjne zdjęcia Adiego Nowaka i Michała Szpaka - dziś już znamy okoliczności ich wspólnego wyjazdu na wyspę Fuerteventura, albowiem jak się okazuje, obaj panowie są gośćmi na albumie Kozy! Wspólny numer całej trójki wraz z teledyskiem obrazującym ten wyjazd właśnie ujrzał światło dzienne. Klip promuje najnowszy album Kamila stworzony wspólnie z producentem Moleheadem pt. "KUSZ", który już hula na dobre w serwisach streamingowych.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>