Quebo, Taco, Sokół, Peja, Paluch i inni - raperzy o protestach

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-28 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

W ostatnich dniach sytuacja w Polsce skłoniła do komentarzy wielu raperów z różnych środowisk - także tych, którzy na co dzień unikają tematów politycznych. Postanowiliśmy zebrać dla Was najważniejsze głosy - poniżej fragmenty wypowiedzi, na dole artykułu znajdziecie screeny pełnych wpisów.

Z apelami do ludzi odezwali się Taco Hemingway i Quebonafide, którzy na co dzień stronią od internetowej aktywności. Taco podzielił się swoją definicją patriotyzmu, wspierając kobiety: "Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków. Patriotyzm polega na empatii i pomocy słabszym. Patriotyzm polega na wyrażaniu głośnego sprzeciwu, gdy innym dzieje się krzywda". Natomiast Quebo postanowił pogratulować kobietom za to, że są "wspaniałe i silne" i wskazał wolność jako naczelną wartość.

Swój wpis opublikował także Steez83 z PRO8L3Mu, który zaznaczył, że nigdy nie wypowiada się w kwestiach społecznych i politycznych, ale to najwyższa pora, dodał również: "Szczególnie bulwersuje mnie fakt, że tego typu tematy przepycha się w trakcie pandemii, równolegle wprowadzając drakońskie obostrzenia utrudniające protesty."

Ostrzejsi byli Paluch, Peja, Sokół czy Słoń, którzy nie przebierali w słowach ostro atakując partię rządzącą i jej zachowania. "Ludzie stracili cierpliwość i wiarę. Kiedy umrze nadzieja ulice pełne będą tych, którzy mają zapierdalać za miskę ryżu. I wiem, że wysyłając swoich chłopców z tarczami nie poczęstujecie nas chlebem i solą. Zamiast tego będą pały i gaz. Jeb* Was wszystkich pies" - zakończył swój długi wpis Peja, za to Sokół ubrał swoje myśli w krótkie "Obudżmy się wreszcie z tego ch**owego snu".

O jedność zaapelował Bilon, prosząc ludzi by byli czujni i nie dali się zbyć tematami zastępczymi: "Mamy tu do czynienia z tematami zastępczymi. Jedna wielka prowokacja. Bądźcie ostrożni z osądami i generalnie starajmy się jednoczyć, a nie walczyć ze sobą. Tak samo miejsca, w których protestujemy moim zdaniem powinny skupiać się nie na kościołach i urzędach, a na siedzibach telewizji czy siedzibach korporacji farmaceutyczno-chemicznych. Pamiętajcie, kto za tym wszystkim stoi, za tym chaosem, który zaczyna się tutaj dookoła dziać. Chcą nas skłócić jako społeczeństwo. Później wychodzimy na ulice, wychodzi wojsko, tłumi całe zamieszki i jest po temacie. Pamiętajcie – tematy zastępcze są w tej chwili na pulpicie, a nie te, które są najbardziej istotne. Zniewolenie idzie pełną parą i to nie tylko w kwestii aborcji"

[ciąg dalszy artykułu pod filmem]

Tau również apeluje w opublikowanym przed chwilą wpisie: "Każdy ma prawo protestować, wyrażać swoje przekonania i wierzyć w co chce. Lecz pamiętamy o takich zasadach jak zdrowy i normalny dialog społeczny, opanowanie emocji, wysłuchanie drugiego człowieka. Starajmy się o kulturalną dyskusję pomimo napięć. Bez wulgaryzmów i chamstwa. Bez agresji i przemocy. Chamstwo, agresja, przemoc i wulgarność charakteryzuje chamów, bandytów i prostaków. My mamy o wiele większe aspiracje - niezależnie od tego czy zgadzamy się z wyrokiem Trybunału czy nie. Niech nasze postawy nie sięgnął bruku i rynsztoku. To tylko krok od odczłowieczenia i absolutnego upadku."

Tau udostępnił także poruszający wpis dziewczyny, która urodziła się z wieloma poważnymi wadami i dysfunkcjami: "Jestem trwającym życiem, które jak wielu dziś obrzydliwie określanych, było ponad 22 lata temu zagrożone! Urodziłam się ze zdeformowanymi dłońmi, stopami i przyrośniętymi uszami, lewą nogą krótszą, dziś bez własnych włosów, a oprócz tego z chorobą skóry, poważnym problemem ze wzrokiem i z lekko powiększonym sercem po urodzeniu. Moje dłonie dziś m.in. prowadzą samochód i ćwiczą kolejne utwory na klawiszach! Dlaczego dziś ciesząc się życiem, mając wokół siebie tyle ludzi muszę czytać tak trudne rzeczy? Dlaczego TYLKO mój własny brat stanął dziś w internecie w mojej obronie z pośród wszystkich moich znajomych i rodziny?
Drodzy znajomi! A przede wszystkim Wy artyści, którzy macie niejednokrotnie ogromne zasięgi! Usiądźcie i zastanówcie się przez chwilę: CO, GDZIE i KIEDY mówicie. Widzę to ja i inni tacy jak ja. Wasze słowa mają ogromne znaczenie"

Ważny i merytoryczny wpis opublikowała WdoWA - nie tylko raperka, ale też prawniczka. Napisała, że popłakała się z frustracji, niemocy, ale i dumy; zaznaczyła też, że nie popiera niszczenia kościołów i zakłócania nabożeństw i że zamiast tego protesty powinny odbywać się pod domami konkretnych osób odpowiedzialnych za dane decyzje. Dodała również: "Nie podobają mi się także prowokacyjne napisy na murach, przerobione reklamy typu 'delektuj się aborcją'. Nie ma się czym delektować, to nie maseczka z ogórków i szarlotka. W moim przekonaniu to nie o to chodzi i nie o to walczę. To nie o to chodzi, że mam ochotę bzykać się bez zabezpieczeń, a w przerwie na lunch delektować się aborcją. Jestem dorosła i odpowiedzialna  i kocham dzieci. Dzieci są najważniejsze na świecie i zasługują na bezwzględną ochronę. Jest mi wstyd i chce mi się płakać, że żyję w kraju, w którym muszę walczyć o godność i prawo niebycia inkubatorem dla zdeformowanego płodu, którego obecność może mnie zabić"

Nie brakowało też głosów zwracających uwagę na to, by społeczeństwo nie dało się podzielić i nie skakało sobie wzajemnie do gardeł. Zaapelował o to Bedoes: "Zamiast kłócić się z przekrzykiwać o tym, kto popiera jakiego polityka, usiądźcie ze swoimi rodzicami i wytłumaczcie, że chodzi o Waszą przyszłość, że prosicie ich, aby Was zrozumieli, że mimo sympatii do danej partii prosicie, aby postawili się po stronie osób, które cierpią". Obszerny wpis w tym temacie opublikował wczoraj Oxon (publikujemy go poniżej). Anatom udostępnił za to głos ks. Grzegorza Kramera, apelujący o to, by nie walczyć a modlić się, bo jedyną broń Kościoła stanowi 'miłość, która wybacza'.

Poniżej (pod wpisem Oxona) znajdziecie galerię, a w niej screeny pełnych wypowiedzi takich osób jak: Quebonafide, Sokół, Paluch, Peja, Taco Hemingway, Bedoes, Tau, Rest, Saful, Ras, Rosalie, donGURALesko, Kacper HTA, Filipek, Miuosh, Pezet, Ten Typ Mes, AdMa, WdoWA czy Tede. Prezentujemy je w kolejności alfabetycznej, zaczynając jednak od wielowątkowej wypowiedzi Wdowy.

Galeria

prep
Widać od razu którzy raperzy dają się wkręcać w awanturę i wojnę domową, a którzy starają się uspokoić emocje. Propsy dla Bilona, Taua, Wdowy, Bedoesa i Anatoma.
Pelikan
Polska cała manipulowana odwrócą kota ogonem robiąc z wielu dobrych złych i na odwrót aborcja niczym zabijanie zwierzęta nie jadalne chcą chronić ok Kościoły szanować w porządku Polaków zjednoczyć jestem za a walczymy ze sobą kilku księży których nie powinno nimi być zwyrodnialców powtarzane wiele razy w TV i z nas samych chcą zrobić sprytnym odwrotnym ruchem,złych buntowników tłumacząc takim pretekstem że tak to wygląda chodź w rzeczywistości nasi rodzice ufali władzą rządu a nasz kraj i nie tylko już nasz przez ubóstwo zakazy nakazy i ciągłe zmiany od wielu lat rozbiło i ogłupiło i stara się wychowywać dalej nasze całe społeczeństwo do tego stopnia że ciężko nawet dogadać się z bliską rodziną a każdy obawia siebie nawzajem doprowadzając do rozbicia nas znienawidzenia ogłupienia i totalnego wyczerpania i wielu innych technik możliwych tego typu rzeczy w jaki sposób???każdy który jest
Bys
Zgadzam się z ty
Rakim
Żaden człowiek nie chciałby nigdy stanąć przed WYBOREM usunąć albo zostawić, gdy jeden lekarz mówi, że dziecko przeżyje i może żyć długo, a drugi mówi że nic z tego nie będzie i dziecko i tak umrze. To jest potworny dylemat przed jakimi stają ludzi zwłaszcza kobiety, gdyż jaką decyzję się nie podejmie i tak będą nękały wyrzuty sumienia. Więc zastanówmy się, czy aby na pewno możliwość WYBORU w takich sytuacjach jest łaską i wolnocią.
Mm
Tylko co w sytuacji gdy 3 lekarzy mówi z całą pewnością o ciężkiej chorobie płodu, o obrzęku, nacisku na niego, że jego płuca są wypełnione woda i tak na prawdę albo będzie się powoli dusić bo nie rozwija się prawidłowo aż w końcu kobieta poroni, lub zaraz po porodzie dziecko umrze. Tak czy inaczej nie ma szans na przeżycie. Bo taki werdykt usłyszał ktoś mi bardzo bliski po prywatnych konsultacjach w 3 klinikach specjalistycznych....
o ja cie...
Muszę się wypowiedzieć bo już nie mogę znieść tego co widzę. Jest oczywiście wśród raperów banda lewaków i ci uczestniczą i popierają te "protesty". I nic do nich nie mam bo oni są już straceni, nie zmądrzeją, umrą idiotami. Nie rozumiem natomiast tych, którzy nie wyznają ideologii lewackiej a angażują się w "protesty". Czy wy nie widzicie, że tu nie chodzi o żadne prawa kobiet tylko o podzielenie społeczeństwa i wywołanie wojny domowej? Patrzcie dalej niż czubek własnego nosa. Pejsaci zacierają ręce. Szwaby zacierają ręce. Obudźcie się!
Kalif
Propsy dla Ciebie. Też tak uważam. Dodam tylko, że raperzy często wmawiają nam w swoich utworach, że są bardzo świadomi. Niestety, od samego mówienia, świadomości nie przybywa i już któryś raz widać, jak niektórzy dali się wkręcić. Pocieszające jest to, że wielu słuchaczy ma całkiem zdrowe podejście i to zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Czytam Wasze komentarze pod tym artykułem i jestem pozytywnie zaskoczony. Spore grono raperów zaś nie powinno nigdy więcej pisać, że naród jest podzielony, bo komentujecie wydarzenia w takim tonie i z taką wyższością, że sami przyczyniacie się do dzielenia ludzi, z resztą jak wiele znanych osobistości typu aktorzy, celebryci itd. Szczerze to właśnie Was bardziej winię za dzielenie ludzi niż polityków. Dlatego szacun dla Tau, Bilona, WSZ za stonowane wypowiedzi wzywające do jednoczenia się i wyrażania swoich opinii na jakimś poziomie.
QYEB142
Ale Ty k.... głupi jesteś. Kto sprał ci łeb. Ściągnij mocherowy beret i rusz tyłek i poczytaj coś wreszcie i posłuchaj radia . W nie tylko oglądasz TVP gdzie ryja Ci beret.
Bzyku
Dokladnie, 100% prawdy!!! Niestety kuffa, dbajcie o siebie ludzie!
Anonim
Super tylko zapomniałeś napisać że islamiści też zacierają ręce i są o krok od przejęcia władzy w polsce
Łukasz
Może ma to jeszcze trzecie dno ale jak z tym nic nie zrobimy będzie jedynie gorzej a czasy komuny mnie nie interesują , mamy być ròwni a nie równi i równiejsi więc nie gadaj mi takich głodnych kawałków
Tfusek Nygusek
Ewidentnie widać kto kieruje się zdrowym rozsądkiem a kto swoim własnym interesem!! Bo np taki Sokół!! Niby kiedy on taki tolerancyjny się zrobił?? Kiedy zaczął reklamować Samsunga!! Ludzie mają prawo mieć przeróżne zdanie,mają prawo nie zgadzać się z obecnym kształtem przepisów,jak i zgadzać się z tym że nie może być tak że nie mając 100% pewności co do diagnozy i mają podejmować decyzje od których zależy być albo nie być dziecka!! Skoro potrafimy wstawiać się za zwierzakami twierdząc że one nie przemówią do nas,nie powiedzą co boli i co by chciały zmienić to dlaczego w przypadku niemowląt czy nie narodzonych nie dostrzegamy! Tak w ogóle to mam pytanie odnośnie zasad aborcji!! A konkretnie czy po dokonanej aborcji sprawdza się czy diagnoza zalegająca aborcję była słuszna! Bo jeżeli nie to jest to mega dziwne podejście!!!
Qeb123oilor
Zawsze muzycy walczyli o wolność i niepodległość . Tworzyli ponadczasowe utwory (patrz U2, Republika, etc.) a teraz co nic się nie dzieje. Potrzebujemy artystów, potrzebujemy narodowego nowego hymnu z którym będzie nam łatwiej walczyć o niepodległość, wolność. Teraz mamy jednego wroga jakim jest PIS i trzeba walczyć z tymi leśnymi dziadkami, którzy cofnęli nas do średniowiecza.
Nikt
Komuno wruć! Zomo na ulice! 2-wa ,3-dni, i cisza i spokój! Polska się komuś nie podoba- w Dup..ch się co niektórym poje....ło. Która chce niech zachodzi w cią...e,tylko niech się nad tym najpierw dobrze zastanowi! Żeby nie BYŁO trzeba nikogo zabi.....ać!!!.- Jest takie przykazanie Nie Zab..aj, NIKT NIGDY NIE POWINIEN MIEĆ TEGO PRAWA.
Haha
Prawa to Ty nie powinieneś mieć do głosowania zwyrodnialcu, dzieki takim jak ty nasza gospodarka praktycznie nie żyje.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>