Trinidad James

Trinidad James

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-15 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 2)

Pamiętacie jeszcze „All Gold Everything” Trinidada Jamesa? Był to swego czasu jeden z najpopularniejszych singli amerykańskiego mainstreamu, po którym Jamesowi przypięto jednak łatkę kolejnego niespecjalnie rozgarniętego rapera o ubogim słownictwie i zerowych niemal umiejętnościach raperskich. O tym, że jest to łatka bardzo niesprawiedliwa, a pochodzący z Trynidadu i Tobago emce to w rzeczywistości bystry i utalentowany facet, świadczy numer „Black Man pt. 1” (gościnnie Big K.R.I.T.). Jak widać, wyrzucenie z wytwórni Def Jam prawdopodobnie spowolniło jego muzyczną karierę, ale muzyczny rozwój – wprost przeciwnie. Sprawdźcie również udostępnione nieco wcześniej „Black Man pt. 2”. Oba numery promują zapowiedziany na 20. stycznia darmowy album „No One Is SaFe”. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-08 15:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Już wiele czasu mineło od święcącego niegdyś triumfy singla "All Gold Everything". Kariera Jamesa po wielu zawirowaniach nieco przystopowała, sam zainteresowany stracił nieco werwy, a charyzma jednak nie pozwoliła mu pozostać na dłużej na listach przebojów. Na debiut zapewne przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, ale nowy rok zaowocował w jego przypadku nowym materiałem. Dostajemy tu zaledwie 5 utworów (dodatkowo jeden z nich to intro), jednak trzeba przyznać, że powolne podkłady mogą wpaść w ucho tak samo jak śpiewane refreny.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-08 13:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 0)

Lubiący obnosić się złotem James niejednokrotnie wywoływał burzę, kontrowersyjnie komentował innych wykonawców, chociaż w rapie dla wielu osób pojawił się znikąd... Swego czasu ogłoszony Freshmanem artysta utracił w oczach wielu na wizerunku i dziś cała masa słuchaczy zupełnie nie traktuje go poważnie, co wzmaga dodatkowo fakt zerwania z nim kontraktu przez Def Jam. Jednak jakby nie patrzeć raper jednak charakteryzuje się niebywałą charyzmą i pewnością siebie. W sieci pojawił się właśnie jego nowy utwór "3AM Eastside", który oparty na powolnym bicie płynie z głośnika aż miło. Gościnnie udziela się tu Young Roc.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-05-22 12:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 0)

Trinidad James - Def Jam (Official Video)

Największym sukcesem Trinidada jest bez wątpienia utwór "All Gold Everything". Później było o nim i głośniej i ciszej, ale raz na jakiś czas raper z Atlanty umiejętnie przypominał się słuchaczom. Wystarczy przytoczyć tutaj jego słowa skierowane do nowojorskiej sceny. Najnowszym klipem Trinidad na pewno będzie chciał również zatrząść w przemyśle. Utwór, który traktuje o tym, że dzięki byciu prawdziwym Mr. Pop A Molly dostał kontrakt w wytwórni Def Jam został zobrazowany poprzez klip nakręcony w... Nowym Jorku. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-17 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Mocne słowa krytyki odnośnie stanu nowojorskiego rapu wypowiedział ostatnio Trinidad James, co pociągnęło za sobą gorący odzew tamtejszych raperów a jakiś czas później James został okradziony ze swoich kosztowności właśnie w NY. Dziś jednak jedna z osób, które pierwotnie błyskawicznie zareagowały na opinię Jamesa, że "Atlanta rządzi nowojorskim rapem" i że był on kiedyś znacznie lepszy... podziękowała Trinidadowi za tę wypowiedź!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-12-28 13:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 6)

O co chodzi w tak nietypowym konflikcie i "nierównej walce", który mogliśmy śledzić w ostatnim czasie? Wszystko zaczęło się od występu Trinidada w Nowym Jorku. Świeżo upieczony raper (nagrywać zaczął jak sam mówi w 2012 roku) postanowił podzielić się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat pozycji NY w dzisiejszym hip hopie. Co tu dużo mówić, Trinidad trochę zapędził się, zwłaszcza biorąc pod uwagę gdzie się znajdował. Stwierdził: „Atlanta runs New York rap”, a przy okazji dodał że nowojorski rap kiedyś był znacznie lepszy. Warto jeszcze dodać, że jakiś czas później udostępnił wpis na twitterze, w którym skrytykował brak współpracy pomiędzy raperami z NY.

video
dodano: 2013-05-15 16:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 5)

Work REMIX (Explicit)

Istnieje wprawdzie spore prawdopodobieństwo, że A$AP Ferg nigdy nie wyjdzie z cienia swojego znacznie słynniejszego kompana z A$AP Mob, ale 24-letni reprezentant Harlemu wcale nie zamierza tak łatwo składać broni. Potwierdzeniem tych słów niech będzie remix świetnego singla „Work”, w którym to pojawia się prawdziwa plejada gwiazd w składzie A$AP Rocky, French Montana, Schoolboy Q i Trinidad James. Co więcej, wszyscy panowie pojawili się również na planie dopiero co wypuszczonego teledysku, który możecie obejrzeć powyżej. Tymczasem premiera „Trap Lord” jeszcze w tym roku.

dodano: 2013-05-12 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Nasz dwutygodniowy właściwie okres specjalny z akcją XXL Freshman przyniósł masę materiałów. Najpierw dokładnie przeanalizowaliśmy kariery uczestników inicjatywy od jej startu w roku 2008 do roku ubiegłego, następnie postaraliśmy się przybliżyć Wam sylwetki MC, którzy znaleźli się w tegorocznych składzie, jak i zaprezentować specjalne materiały, takie jak cypher czy freestyle. Było tego sporo, łatwo było coś przeoczyć, zbieramy więc wszystko poniżej na zbiorczym wykazie, by ułatwić Wam zapoznanie się z całością. Kto z tegorocznego składu jest Waszym faworytem?

video
dodano: 2013-05-11 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 6)

lSLg5YscmsY#!

Gucci Mane nie zwalnia tempa. Dopiero co informowaliśmy Was o nowym numerze z Chief Keefem, a w tak zwanym międzyczasie reprezentant Atlanty zdążył już wypuścić świeży teledysk do poznanego kilka miesięcy temu utworu "Guwap". Obok Gucciego, możemy w nim również usłyszeć/zobaczyć tegorocznego freshmana magazynu XXL, Trinidada Jamesa. Premiera mixtape'u "Traphouse 3" - już 21. maja. 

dodano: 2013-03-29 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)

Trinidad James - Females Welcomed (Explicit)

Kapitalna passa Trinidada Jamesa wciąż trwa i chyba nie zamierza gwałtownie hamować. Zeszły rok przyniósł całkiem niezły mixtape "Don't Be S.A.F.E.", a przede wszystkim - megahit "All Gold Everything" i wart dwa miliony dolarów kontrakt z Def Jam Records. Jakby tego było mało, magazyn XXL umieścił go przed momentem na prestiżowej liście Freshmanów roku 2013. Trinidad postanowił uczcić to wydarzenie teledyskiem do "Female$ Welcomed", kolejnego singla z wspomnianego wcześniej mixtape'u. Karnawał, egzotyczne kobiety, dużo ognia, ulice Trynidadu i Tobago... Zresztą - don't believe me, just watch. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-03-03 17:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 3)

To się dopiero nazywa tempo! Jeszcze przed chwilą kompletnie anonimowy, dzisiaj na remix swojego megahitu zaprasza jedne z najjaśniej świecących gwiazd amerykańskiego maintreamu: T.I.'a, Young Jeeziego i 2 Chainza. O kim mowa? Ano o raperze kryjącym się pod ksywką Trinidad James, który po wydaniu darmowego albumu "Don't Be S.A.F.E." - to właśnie stamtąd pochodzi podstawowa wersja "All Gold Everything" - podpisał wart dwa miliony dolarów kontrakt z Def Jamem. Teledysk z udziałem czterech muszkieterów z Atlanty pod spodem. 

dodano: 2013-01-08 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 7)

Dyskografia Trinidada Jamesa zamyka się wprawdzie na jednym mikstejpie, lecz w zupełności mu to wystarczyło, by podpisać wart dwa miliony dolarów kontrakt z wytwórnią Def Jam. Chociaż co tam mikstejp - wystarczył jeden nośny singiel. "All Gold Everything", bo o tym numerze mowa, już dawno urósł do miana fenomenu, ale najwyraźniej chce urosnąć jeszcze wyżej: poniżej nowy remiks z gościnnymi zwrotkami reprezentantów Atlanty: T.I.'a, Young Jeeziego i 2 Chainza.