Mysonne

Mysonne

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-12-28 13:00 przez: Tomasz Modrzyński (komentarze: 6)

O co chodzi w tak nietypowym konflikcie i "nierównej walce", który mogliśmy śledzić w ostatnim czasie? Wszystko zaczęło się od występu Trinidada w Nowym Jorku. Świeżo upieczony raper (nagrywać zaczął jak sam mówi w 2012 roku) postanowił podzielić się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat pozycji NY w dzisiejszym hip hopie. Co tu dużo mówić, Trinidad trochę zapędził się, zwłaszcza biorąc pod uwagę gdzie się znajdował. Stwierdził: „Atlanta runs New York rap”, a przy okazji dodał że nowojorski rap kiedyś był znacznie lepszy. Warto jeszcze dodać, że jakiś czas później udostępnił wpis na twitterze, w którym skrytykował brak współpracy pomiędzy raperami z NY.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-08-16 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 25)

Ostatnich kilka dni zdecydowanie zdominowały kontrowersje i dyskusje wokół wspominanej już przez nas milion razy zwrotki Kendricka w Big Sean'owskim "Control". Za radą Big Daddy Kane'a, aby MC's nie przelewali swoich emocji na Twitterze, a weszli do studia, poszli już m.in. Joell Ortiz, B.o.B., Lupe Fiasco, Astro, Los, Mickey Factz i Fred The Godson.

Przez ostatnie 2 dni nazbierała się kolejna garstka odpowiedzi, więc postanowiłem zaprezentować je wam w jednym zbiorczym poście (ostatnim?). Za mikrofon tym razem chwycili tacy punchlinerzy jak Papoose i Cassidy, a swoje 3 grosze dorzucili także Riff Raff, Mysonne, J.R. Writer (z Dipset) i Ransom.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2013-07-13 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Historia życia DJ'a Kay Slay nadawałaby się na dorby scenariusz filmowy. Mało kto pamięta, że jako młodziak pojawił się w klasycznym dla hip-hopowej kultury filmy "Style Wars", parę lat przed tym jak trafił do więzienia. Po wyjściu konsekwentnie działał jako jeden z najbardziej cenionych graczy mixtape'owych w Stanach. Dziś mamy przyjemność zaprezentować wam nową taśmę Kay Slaya, a na niej jak zwykle plejada znakomitych raperów. "Last Champion" oprócz żenująco słabej okładki ma do zaproponowania zwrotki m.in. Papoose'a, Vado, Joella Ortiza, Stylesa P, Busta Rhymesa, Freddie Gibbsa, Jon Connora, Big K.R.I.T.'a, Raekwona, Beanie Sigela, Maino czy Locksmitha. W rozwinięciu znajdziecie cały materiał do odsłuchu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-03-01 14:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

Choć lata największej świetności DJ Honda ma już raczej za sobą, a czasy zmieniły się tak, że profil jego muzyki przestał znajdować masowego odbiorcę, to mimo wszystko fanów mu chyba nie brakuje. Każdy pamięta współpracę z Def Squadem, Mos Defem, KRS Onem i praktycznie każdym kto znaczył wtedy coś w nowojorskim rapie i nie tylko.

Dziś prezentujemy wam nowy teledysk DJ'a Hondy z gościnnym udziałem Mysonne'a, gościa który skomplikował sobie karierę przez konflikty z prawem, ale z żelazną konsekwencją stara się wrócić na scenę i wywalczyć należne mu miejsce. Co ciekawe kawałek opiera się na tym samym samplu co numer DJ Muggsa z Kool G Rapem z "Soul Assassins", ale ugryziony jest jednak trochę inaczej. To wszystko zobrazowane bardzo ładnymi ujęciami Nowego Jorku. Wszystko to do obejrzenia i usłyszenia w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-02-15 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"Mam pięć gwiazdek jak pierdolony generał, Gural mi powiedział, że już dziś mogę sięgać gwiazd" - nawinął nie tak dawno Sitek a teraz po części spełniają się obie części tego dwuwersu. Collabo z młodym polskim MC zapowiedział bowiem reprezentant dowodzonego przez Game'a BlackWallStreet, nowojorski weteran po przejściach - Mysonne. MC, określający się przydomkiem "NY General", mający za sobą przebijanie się przez mixtape'ową grę w latach 90-tych, co zaowocowało kontraktem z Def Jamem i zapowiedzią debiutanckiego "Life Teaches and Reality Bites" na rok 1999 - wtedy spełnił się tytuł a Mysonne dostał 7 do 14 lat odsiadki za dwa napady z bronią. W tym czasie młody MC z jego składu - Jae Millz wypłynął do Universalu a sam Mysonne od czasu wyjścia na wolność w 2006 roku stopniowo odbudowuje swoją pozycję, choć już bardziej niezależnie. Teraz dostajemy nowy darmowy mixtape a na mixtape'ie BWSPoland skrzyżuje mikrofony z Sitkiem, co też sam zapowiedział...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2011-05-01 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Mysonne to naprawdę ciekawy raper i potwierdzał to niejednokrotnie. Nawiązanie współpracy z Game'm, który zaprosił go nawet na "R.E.D. Album" nie należy do przypadkowych, bo w nowojorskim rapie Mysonne hołudje podobnym wartościom i stylom, jak Game w kalifornijskim. Charyzma, mocne słowa, mocne nawiązywanie do ulicznych zasad i koneksji...

Od dawna widać też jednak coraz silniejszą chęć pokazania się ze swoimi możliwościami szerszemu spektrum odbiorców. Takie z pewnością zawsze przynosi beef...