Ezoteryka

Ezoteryka

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Profile, Trap
dodano: 2020-02-23 15:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 2)
Quebonafide na przestrzeni lat

Quebonafide to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim rapie ostatniej dekady. Raper z Ciechanowa po dłuższej przerwie, wrócił pozbawiony tatuaży i wyszukanych kreacji, by promować swój nadchodzący album - Romantic Psycho. Jedni doszukują się w tym prowokacji, inni przyklaskują pomysłowości i nowatorstwu w kampanii reklamowej. Wyciszony Jakub to nie pierwsza zmiana wizerunkowa, którą autor Egzotyki zaserwował nam na przestrzeni lat.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-09-19 14:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Złoty debiut? Quebonafide ze swoją "Ezoteryką" zbliża się już do platyny, jednak o otrzymanym Złocie postanowił wypowiedzieć się dopiero teraz. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział:

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-05-03 20:25 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 22)

Mawiają, że każda skrajność jest zła. Oto ostatnimi czasy możemy być świadkami, jak legiony psychofanów składają pokłony nowemu mesjaszowi rapu, przy czym – nie mogło być inaczej – jednocześnie zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie kpił, oponował i usilnie deprecjonował zarówno obiekt kultu, jak i tych wszystkich fanatycznych poddanych. Podstawowa różnica między tymi dwiema opcjami polega na tym, że owo histeryczne uwielbienie tłumów dla Quebonafide nie bierze się znikąd (bo koncerty rapera to przecież "jackass"), podczas gdy ci nie rozumiejący fenomenu występują raczej w ilości szczątkowej – otóż prawda nie leży pośrodku, a zdecydowanie bliżej pierwszej skrajności.

video
dodano: 2015-03-04 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Mimo że Quebonafide wypuścił już sporo singli i klipów z nadchodzącej "Ezoteryki" (ostatnio nawet 6 jednego dnia) to wciąż pozostało parę intrygujących niewiadomych. Należy do nich na pewno wspólny numer z Rasem, Sitkiem i Dwoma Sławami - dziś mamy dla Was video z wykonania tego utworu na premierowym koncercie we Wrocławiu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-17 18:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Takiej akcji promocyjnej w polskim rapie nie pamiętam. Quebonafide nie dość, że uruchomił dziś preorder "Ezoteryki" oraz nie zapowiadanej wcześniej "Erotyki Mixtape" to jeszcze w 30-minutowych odstępach zaserwował nam aż 6 wideoklipów promujących album! Wszystkie obejrzycie poniżej...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-17 17:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Inwazja trwa - dostajemy czwarty już dziś klip od Quebonafide, tym razem do dobrze już znanego hitowego "Ile Mogłem".

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-17 16:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Inwazja trwa po info o preorderze otrzymujemy trzeci klip od Quebo w ciągu godziny.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-17 16:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Quebo attack mode. Ruszył preorder, dostaliśmy klip do "Voodoo"... a zaraz po nim kolejny. Gościnnie Guzior, na bicie ka-meal.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-02-17 15:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dzisiejszy dzień to małe bombardowanie ze strony Quebonafide. Dopiero co ruszył preorder "Ezoteryki" i mixtape'u "Erotyka" a niespełna godzinę później dostajemy nowe video, tym razem pora na "Voodoo" wyprodukowane przez Matheo.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-17 15:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Wszyscy zastanawiali się jak Quebonafide wybrnie z tego, że duża część jego debiutanckiej "Ezoteryki" wyciekła do Sieci w wersji beta. Okazuje się, że poza normalnym materiałem dostaniemy mixtape o nazwie "Erotyka"!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-02 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W ostatnich miesiącach wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy do sklepów trafi "Ezoteryka" Quebonafide - najpierw dostawaliśmy single, potem tracklistę i okładkę, w Sieci pojawiły się także wycieki niepełnych wersji... Nadal jednak cisza w kwestii daty premiery. Sytuacja zaczyna się jednak trochę klarować.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-08 15:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Tracklistę "Ezoteryki" poznaliśmy od Quebonafide poprzez... komentarze na facebookowym fanpage'u. Tam też odpowiedział na pytania fanów i w ten sam sposób udostępnił dzisiaj coś, co wygląda na okładkę nadchodzącego albumu. Nadchodzącego, dodajmy, nie wiadomo kiedy - wiemy jedynie, że 'koncert premierowy' ogłoszony został na 15.02. we Wrocławiu. A co do okładki - jeśli dobrze wyczuwam styl to autorem jest Lis-Kula.

[Edit: Informację potwierdził Lis Kula: "Oto nowa hiphopowa okładka na nową płyte Quebonafide, której autorem jestem ja. Napis Quebonafide autorstwa Ani Czuż, dzięki!"]

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2014-12-31 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Na zakończenie roku Quebonafide uciął sobie dziś rano pogawędkę z fanami na swoim profilu FB - brzmi niepozornie, ale odpowiedział na sporą lawinę pytań, wśród których dowiedzieć można się było trochę ciekawych rzeczy - zarówno jeśli chodzi o wątki muzyczne, jak i pozamuzyczne. Postanowiliśmy zrobić więc przesiew, wybrać najciekawsze pytania-odpowiedzi oraz ułożyć je dla Was w specjalnej kolejności, dzieląc na część rapową i tę dotykającą innych tematów. Poddaliśmy też wszystko małej korekcie, by lepiej się czytało - powstał więc de facto krótki wywiad fanów z ciechanowskim raperem.

video
dodano: 2014-12-02 16:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

"Przez Saint Tropez, Paryż, Seszele, Monaco, Milan, Niceę..." - w wakacje Quebonafide razem z ekipą udał się w szalony europejski trip, którego efekty możemy teraz oglądać w kolejnym teledysku. Poznajemy więc coraz więcej szczegółów związanych z "Ezoteryką" - przypominamy, że niedawno pojawił się klip do "Carnivalu" oraz tracklista całości.

Strony