Egzotyka

Egzotyka

video
dodano: 2020-09-12 15:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)
fot. Dominik Czubak

"Egzotyka" została przez Was uznana Albumem Dekady - nagrodę odebrał członek Wesołej Ekipy i kompan egzotycznych podróży Krzy Krzysztof, dodając ze sceny, że Quebo nie mógł być z nami, bo robi właśnie to za co został nagrodzony - podróżuje. Z nami wrócił pamięcią do tripów w ramach "Egzotyki", zdradzając jak wyglądały one od kulis.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-06-07 20:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Pisaliśmy Wam już o zbiórce na rzecz odbudowy domu dziewczyny Flojda - budynek spłonął ostatnio w pożarze a by go odbudować potrzeba 400 000 zł. W pomoc zaangażowało się też środowisko hip-hopowe, a organizowana przez Lil Konona i FollowRap zbiórka w ramach aukcji płyt zatacza coraz szersze kręgi.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Profile, Trap
dodano: 2020-02-23 15:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 2)
Quebonafide na przestrzeni lat

Quebonafide to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim rapie ostatniej dekady. Raper z Ciechanowa po dłuższej przerwie, wrócił pozbawiony tatuaży i wyszukanych kreacji, by promować swój nadchodzący album - Romantic Psycho. Jedni doszukują się w tym prowokacji, inni przyklaskują pomysłowości i nowatorstwu w kampanii reklamowej. Wyciszony Jakub to nie pierwsza zmiana wizerunkowa, którą autor Egzotyki zaserwował nam na przestrzeni lat.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-12-08 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Minęło 1,5 roku od "Taconafide", 2,5 roku od "Egzotyki" i rok od ostatniej opublikowanej zwrotki Quebo - fani wyczekują kolejnych ruchów a hasło "teraz to musi być Quebo" obiega Internet przy każdej podpowiedzi, która jakkolwiek może dotyczyć rapera z Ciechanowa. Teraz dość ciekawy sygnał wysłał Krzy Krzysztof.

wydarzenie
dodano: 2019-06-10 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wczoraj minęły 2 lata od premiery "Egzotyki", albumu, który przez swój rozmach z miejsca stał się historycznym. ""Egzotyka" to idealny przykład terminu "Hip-Hop 2.0". Nie pod kątem brzmienia i rozwiązań muzycznych - ale pod kątem wykorzystania możliwości dawanych przez dzisiejszy świat i pędzącą technologię do tego by nadać swojej muzyce kolejne wymiary" - pisaliśmy wówczas w recenzji.

Z okazji rocznicy QueQuality ujawniło jak wyglądają statystyki sprzedażowe... a są one imponujące!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2018-10-16 10:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pasmo sukcesów Quebonafide nie ustaje - po wiosennej dominacji z Taconafide i letniej trasie Quebo wrócił na scenę na katowickim Questivalu... i od razu odebrał kolejną nagrodę

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-12-27 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Gorączka wokół tego albumu była taka, jakbyśmy wszyscy wraz z Quebo przenieśli się do Afryki Równikowej. Spójrzmy prawdzie w oczy - jeśli wcześniej Kuba miał hype to ciężko określić to co działo się tuż przed wakacjami, gdy do słuchaczy trafiły "Zorza" czy "C'est La Vie" a cała machina nabrała maksymalnego tempa.

Dlatego też postanowiliśmy w tym wypadku zagrać trochę niestandardowo - poczekać, aż szaleństwo premierowe trochę opadnie i dopiero wtedy, na chłodno, podjąć się recenzji "Egzotyki". Albumu, którego nie sposób w tym roku pominąć i który jest - nie bez powodu - pierwszą recenzowaną przeze mnie polską płytą od 3,5 roku.

dodano: 2017-11-29 15:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Wyprzedany na pniu jeden z największych klubów w Warszawie, specjalna oprawa wizualna, niespodziewani goście, zmiany strojów a także transparenty przygotowane przez publikę - ubiegłotygodniowy koncert Quebonafide w Progresji na pewno zapamiętamy na długo. Poniżej obejrzycie naszą fotorelację, którą zapewniła Dagmara Szewczuk!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-06-22 22:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Można było się tego spodziewać - Odyseusz przycumował na samym szczycie notowania OLiS. "Egzotyka" debiutuje na miejscu 1 a to nie jedyny album od Que, który znajdziemy na liście.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-20 15:45 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Przedstawiamy klip do utworu "Half Dead" Quebonafide z płyty "Dla fanów Eklektyki EP", która jest limitowanym wydawnictwem niedostępnym w sprzedaży. Gościnnie w utworze udzielił się ReTo.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-14 02:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

"Bogini" to utwór otwierający bonusowe CD "Dla fanek Euforii" dołączone do "Egzotyki" - teraz doczekał się mocnego zmysłowego teledysku.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-06 23:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pełno u nas ostatnio Quebo, ale ciężko się dziwić, gdy tak ogromny projekt jak "Egzotyka" dobija właśnie do premiery. Po dzisiejszej premierze 'domowego' singla "Odyseusz" raper podzielił się emocjonalnym wpisem odnośnie całego krążka i wielkiej przygody z nim związanej...

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-06-06 20:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Odyseusz wrócił do rodzinnego portu - ostatni numer z "Egzotyki" to muzyczna pocztówka z Ciechanowa i podsumowanie wspomnień z całej wyprawy. Jednocześnie z dopiskiem od Quebo "za tydzień znowu się widzimy. CDN. :)"

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-06 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Mogłoby się wydawać, że Quebo przed premierą "Egzotyki" odsłonił wszystkie karty, publikując kilkanaście teledysków - nic bardziej mylnego. Preorderowy zestaw to aż 3 krążki!

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2017-06-05 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

"Egzotyka" w piątek trafi do sklepów w całej Polsce, jednak już jej przedsprzedaż okazała się wielkim sukcesem - jak zdradził Quebo materiał dobrnął już do platynowego progu! Zdradził także niecodzienny konkurs, dzięki któremu jeden z fanów towarzyszyć będzie mu w nadchodzącej wyprawie...

Strony