Żywyrap

Żywyrap

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-08-17 10:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Można nazwać to szczęśliwym zakończeniem tarć na linii Arab vs Diil Gang, jakie nastąpiły po programie Żywyrap, w którym raper zrobił furorę. Pisaliśmy Wam już o tym, że Arab przeprosił Bilona za całą sytuację i pogodził się z nim - a teraz czeka nas premiera albumu nagranego przez niego w tamtym okresie, albumu w mocno zadymionym klimacie.

recenzja
dodano: 2014-08-12 17:00 przez: Marcin Flint (komentarze: 3)

Konkurs „ŻywyRap!” przechodził gdzieś zupełnie obok mnie. Byłem zapraszany na plan, żeby zobaczyć, odczuć, ale w takich terminach, że nie było jak. I szczerze mówiąc nie żałowałem – taki castingowy tryb wyłaniania talentów, młodzi ludzie mający chwilę by z numerkiem przyczepionym do koszulki dobrze się sprzedać, wydał mi się niezbyt hip-hopowy. Cóż, myliłem się ale moja postawa ma jeden plus. Mogę na „Żywyrap! Mixtape” spojrzeć na zimno, nie kierując się tym co mówili jurorzy, nie widząc jak kto się prezentuje i jak zareagowali słuchacze, po prostu słuchając wyselekcjonowanej muzyki kiedy wszelkie emocje zdążyły już opaść.

kategorie:
dodano: 2014-06-22 18:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Projekt ŻYWYRAP! to przełomowa inicjatywa muzyczno-medialna, która jest odpowiedzią niezależnych artystów polskiej sceny hip-hopowej na popularne programy typu talent show. Misją plebiscytu jest promocja młodych artystów pozostających poza głównym nurtem gatunku i umożliwienie im przejścia wszystkich szczebli profesjonalnej kariery.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-06-10 14:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Hemp Records prezentuje utwór ekipy Rap Map pt. "Ponad podziałami". Kawałek jest pierwszym singlem promującym album "ŻywyRap! Mixtape", na którym znajdują się wyselekcjonowane tracki uczestników pierwszej i drugiej edycji programu ŻywyRap!, zmiksowane przez DJ-a Grama. Rap Map to projekt stworzony przez Lajona, Fotoza Muza, Miksera, Wolwo, Lajta oraz ekipy JTS i ProWoKacja. Płyta do nabycia w sklepach muzycznych oraz pod tym linkiem.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-04 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Hemp Records prezentuje promomix swojego najnowszego wydawnictwa pt. "ŻYWYRAP Mixtape". Na płycie znajdują się utwory autorstwa uczestników pierwszej i drugiej edycji programu ŻYWYRAP. Całość zmiksował DJ Gram. Premiera albumu już 7 czerwca, a zamówić go możecie na stronie Hempszopu. Poniżej tracklista i wspomniany promomix.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-23 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 10)

Kolejna edycja programu Żywyrap! za nami. Co prawda "dwójka" nie wywołała chyba aż takiego szumu jak pierwsza część (w której mogliśmy usłyszeć m.in. Araba, CentrumStronę i Cywila), jednak odkryła nieznane większości ksywki i przybliżyła nam ich rap. Zwycięzcą show został TMS z Przasnysza, który dzięki wygranej dostanie szansę nagrania albumu w Hemp Records oraz udziału w klipie z Peją i Jeru the Damaja.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2013-12-22 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Centrum Strona to ekipa w której skład wchodzą Igores, Złoty, Matis i DJ Boski Piotrek. Wspólnymi siłami grupa rozbiła konkurencję i wygrała pierwszą edycję programu ŻYWYRAP! Dzięki temu dziś na półkach sklepowych możemy znaleźć ich pierwszy legalny album zatytułowany "Świadkowie Patologii". Z tej właśnie okazji artyści zgodzili się udzielić nam wywiadu, w którym opowiedzieli m.in. o tej produkcji, nowych trendach w rapie i o... Arabie. 

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-25 12:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Legalny debiut CentrumStrony właśnie trafił do sklepów, ale można powiedzieć, że jednym z wygranych ŻywegoRapu jest też Cywil. Finalista pierwszej edycji tego konkursu zawiązał dobry kontakt z Hemp Records, dołączył do ekipy Diil Gangu, a co za tym idzie - wyda legalną płytę w wyżej wymienionej wytwórni. Materiał ten ma mieć premierę w przyszłym roku. W rozwinięciu newsa znajdziecie najnowszy numer od Cywila, czyli kawałek pt. "Uniwersalny żołnierz".

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-24 20:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 2)

Za nami eliminacje do drugiej edycji rapowego show ŻYWYRAP!. W pierwszej odsłonie programu poznaliśmy m.in. Araba, Cywila i Centrum Stronę. Obecna edycja przyciągnęła kilku artystów, których możemy już kojarzyć m.in. freestylowców - Dolara i Czeskiego, rapera znanego z ekipy Streetworkerz (lub też z torby na głowie) - Nieuka. Oprócz nich zobaczyć mogliśmy zupełnie nieznane twarze. Jak oceniacie poziom drugiej edycji? Kto najbardziej zapadł wam w pamięć?

Tagi: