Żywyrap!

Żywyrap!

recenzja
dodano: 2014-08-12 17:00 przez: Marcin Flint (komentarze: 3)

Konkurs „ŻywyRap!” przechodził gdzieś zupełnie obok mnie. Byłem zapraszany na plan, żeby zobaczyć, odczuć, ale w takich terminach, że nie było jak. I szczerze mówiąc nie żałowałem – taki castingowy tryb wyłaniania talentów, młodzi ludzie mający chwilę by z numerkiem przyczepionym do koszulki dobrze się sprzedać, wydał mi się niezbyt hip-hopowy. Cóż, myliłem się ale moja postawa ma jeden plus. Mogę na „Żywyrap! Mixtape” spojrzeć na zimno, nie kierując się tym co mówili jurorzy, nie widząc jak kto się prezentuje i jak zareagowali słuchacze, po prostu słuchając wyselekcjonowanej muzyki kiedy wszelkie emocje zdążyły już opaść.

kategorie:
dodano: 2014-06-22 18:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Projekt ŻYWYRAP! to przełomowa inicjatywa muzyczno-medialna, która jest odpowiedzią niezależnych artystów polskiej sceny hip-hopowej na popularne programy typu talent show. Misją plebiscytu jest promocja młodych artystów pozostających poza głównym nurtem gatunku i umożliwienie im przejścia wszystkich szczebli profesjonalnej kariery.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-23 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 10)

Kolejna edycja programu Żywyrap! za nami. Co prawda "dwójka" nie wywołała chyba aż takiego szumu jak pierwsza część (w której mogliśmy usłyszeć m.in. Araba, CentrumStronę i Cywila), jednak odkryła nieznane większości ksywki i przybliżyła nam ich rap. Zwycięzcą show został TMS z Przasnysza, który dzięki wygranej dostanie szansę nagrania albumu w Hemp Records oraz udziału w klipie z Peją i Jeru the Damaja.

dodano: 2013-03-26 22:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Pierwsza edycja rapowego contestu Żywyrap! przygotowanego przez Diil i HempRec odbiła się w środowisku sporym echem i wywołała sporo dyskusji. Konkurs, w którym na scenie w walce o kontrakt prezentowali się młodzi raperzy a oceniali ich Bilon, Peja, WSZ i WdoWA był czymś nowym, nieprzewidywalnym... a o tym, jak wyszedł i czy idea się sprawdziła porozmawialiśmy tuż po finale.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Relacje, Video
dodano: 2013-03-10 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Za nami już całe zmagania w ramach programu ŻYWYRAP!, którego zwycięzca uzyskał kontrakt płytowy w Hemp Rec. Kto finalnie zdaniem jurorów w osobach Rycha Peji, Wujka Samo Zło, Bilona i Wdowy okazał się najlepszy? Sprawdźcie video poniżej i czekajcie na nasz wywiad podsumowujący całą inicjatywę.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2013-02-14 18:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Czas na video z ćwierćfinałowych zmagań w ramach Żywegorapu, gdzie wyjątkowo w jury obok Bilona, WSZ'a i WdoWY w miejsce Peji zasiadł Sokół. Sprawdźcie, kto dostał się do 1/2.

Tagi:
video
dodano: 2013-01-24 11:53 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

Po sukcesie pierwszej części relacji z eliminacji do konkursu ŻYWYRAP!, prezentujemy kolejną odsłonę zarejestrowanego materiału. Znamy więc już całą grupę 32 ćwierćfinalistów, którzy walczyć będą o podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią Hemp Rec. Przed jurorami: Wdową, Rychem Peją, Bilonem (Hemp Gru) i Wujkiem Samo Zło ciężkie zadanie - wybór najlepiej rokującego rapera. W tym odcinku zobaczycie m.in. dobrze znanego z freestyle'owych bitew Boneza.

Tagi:
video
dodano: 2013-01-19 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"ŻYWYRAP!" to formuła, której autentyzm przebije wszystko, co się do tej pory działo w polskim rapie. To formuła, która pozwoli Wam na to, by zmierzyć się z samym sobą a swoje umiejętności zaprezentować ludziom, którzy z rapem są za pan brat od wielu, wielu lat." - mówi Łukasz Kowalski (prowadzący program razem z Filipem Rudanacją), znany m.in. z kultowego magazynu "Ślizg". I rzeczywiście, jurorom (Peja, WdoWA, Wujek Samo Zło, Bilon) nie da się odmówić lat doświadczenia i dokładnego poznania od środka realiów polskiego rapbiznesu. Nagrodą główną dla laureata programu jest natomiast podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią Hemp Rec.

W środę 19 grudnia warszawski Klub Basen przeżył oblężenie ponad setki raperów z całej Polski, którzy stawili się na eliminacje do konkursu "ŻYWYRAP!". Jury od wczesnego ranka oceniało występy solistów i zespołów. Z licznej grupy uczestników, zostanie wyłoniona trzydziestka dwójka artystów, którzy wejdą do ćwierćfinału. Pierwsze video eliminacyjne obejrzycie poniżej.