Żywyrap! Mixtape

dodano: 2014-06-22 18:28 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Data premiery

2014-06-07

Projekt ŻYWYRAP! to przełomowa inicjatywa muzyczno-medialna, która jest odpowiedzią niezależnych artystów polskiej sceny hip-hopowej na popularne programy typu talent show. Misją plebiscytu jest promocja młodych artystów pozostających poza głównym nurtem gatunku i umożliwienie im przejścia wszystkich szczebli profesjonalnej kariery.

Pierwsza i druga edycja show okazały się wielkim sukcesem, generując łącznie blisko 20 000 000 odsłon na dwóch dedykowanych show kanałach. Dokonali tego artyści, dla których nagranie w programie bardzo często było debiutem na scenie. Kilku z nich, przed programem anonimowych, dziś wymienianych jest w jednym rzędzie z uznanymi artystami polskiej sceny rap, są na etapie realizacji swoich pierwszych profesjonalnych nagrań i teledysków.

Zasady ŻYWEGORAPU! są proste – występy uczestników projektu ocenia jury, które za zadanie ma wyselekcjonowanie odpowiedniej liczby uczestników kolejnych etapów. W miarę upływu czasu uczestnicy dostają od jury kolejne zadania, co z jednej strony jest znakomitym ubarwieniem programu, a z drugiej pozwala na ich pełniejszą ocenę.

Wszystkie etapy programu były realizowane z udziałem zaproszonej publiczności. Zależy nam na jej aktywnym udziale w show, doświadczenia z pierwszej edycji pokazują nam bowiem, że spontaniczne reakcje na repertuar prezentowany przez uczestników nie tylko znakomicie ubarwiają program, ale też ciekawie współdziałają z pracą jurorów.

ŻYWYRAP jest programem, który od momentu swojego pierwszego zaanonsowania spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem polskiej sceny muzyki rap – zarówno wykonawców oraz ludzi profesjonalnie zaangażowanych w jej tworzenie, jak i publiczności. Wpływ na to miał wysoki poziom prezentowany przez wielu wykonawców i ich naturalne, pełne zaangażowania podejście.

Do ŻR1 zgłosiło się 400 solistów oraz zespołów. Zamknięta lista ŻR2 kończyła się na 850. wykonawcy.

Wielkim atutem ŻYWEGORAPU jest jego jury. Zasiadają w nim od lat związane z polską sceną rap wielkie gwiazdy tego gatunku:
Peja (założyciel legendarnego zespołu Slums Attack, zdobywca wielu Złotych i Platynowych Płyt, laureat Fryderyka oraz MTV Music Awards)
Bilon z zespołu Hemp Gru (zdobywca pięciu Złotych Płyt, laureat przyznanej przez Komisję Europejską nagrody European Border Breakers Awards [EBBA])
Wujek Samo Zło (współtwórca kultowego zespołu Baku Baku Skład, dziennikarz znany z telewizji VIVA, MTV, gospodarz autorskiego telewizyjnego show Rap Kanapa, a także uznany konferansjer widowisk telewizyjnych i festiwalowych)
oraz WdoWa (najbardziej znana polska raperka, autorka dwóch znakomicie przyjętych przez krytykę oraz publiczność albumów solowych, współzałożycielka kolektywu i wytwórni nagraniowej Alkopoligamia).

Dziś chcemy zaprezentować Państwu składankę kompozycji najciekawszych wykonawców pierwszej i drugiej edycji programu. Zmiksowana przez występującego z zespołem Hemp Gru DJ-a Grama, znakomicie prezentuje wysokie umiejętności uczestników programu i jego niepowtarzalny klimat.

Tracklista:

CZ. 1

1. Cywil - Ja
2. Lajt - Czarne worki
3. Dollar - Komedia
4. Rezydent - Łokciem
5. Bonez - Na szczyt

CZ. 2

6. JTS - Polskie podwórka
7. Centrum Strona - Zacznij krzyczeć
8. Krusz WWA - Inspiracje
9. Ozzy - Darwin
10. SCZ Familia - Marysia

CZ. 3

11. Ijon SBO - Tryby
12. Kurzy - Zbyt wiele
13. Luks Mamilion - Odbicia
14. Dedis - To jest mój numer
15. Korki - Frunę

CZ. 4

16. Prowokacja - Chłopaczyny płaczo
17. Lajon - Niespodziewanie
18. Fotoz Muz - Dylematy
19. Adepci Miejskiego Flow - Tracimy łączność

CZ. 5

20. Wolf79 - Spotkanie
21. TMS - Komedia
22. Wolwo - Otwarte rany
23. Leff - Siła przebicia
24. Norsone - Panczlajner
25. Mikser - Polisz komedi

CZ. 6 (BONUS TRACK)

26. Rap Map - Ponad podziałami

ŻywyRap! - Promomix

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>