$wir

$wir

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-06-19 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Ogrom pracy jaki w podziemiu wykonali Solar i Białas jest godny podziwu, szacunku i sam w sobie jest świetnym uzasadnieniem tego, że w końcu podpisali kontrakt z jedną z największych rapowych wytwórni w kraju. Ilość wspólnych materiałów, solowych produkcji, mixtape'ów, luźnych numerów, collabos z innymi MC's, bitew freestylowych i koncertów jest prawdopodobnie kilka razy większa niż w przypadku innych raperów w ich przedziale wiekowym. Zaangażowanie, determinacja i pasja zawsze były ich atutem, a konsekwencja koniec końców musiała zaowocować legalnym debiutem.

"Stage Diving" miało być pchnięciem polskiego rapu w drugą dekadę XXI wieku, zerwaniem z konserwatywnym i anachronicznym spojrzeniem na tą muzykę i kolejnym otwarciem drzwi Prosto Label na nowe trendy w dzisiejszym hip-hopie. Poprzedzające materiał luźne numery pokazywały, że w przeciwieństwie do zdecydowanej większości polskich raperów, Solar i Białas naprawdę czują ten styl. Jak ostatecznie prezentuje się krążek?

dodano: 2013-01-06 16:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)

Bezczel - Na biegu (prod. $wir)

Nowopowstały Proforma Label już niebawem uraczy nas bardzo sympatyczną niespodzianką. Wiadomo było, że Bezczel z Fabuły szykuje solowy album, teraz wiemy, że wraz z nim światło dzienne ujrzy "Rock'N'Rolla Mixtape". Numer "Na Biegu" promuje właśnie mixtape, produkcją numeru zajął się $wir, a Bezczel potwierdził, że ignorowanie zarówno jego jak i całej Fabuły jest fatalną pomyłką. Mnóstwo kozackich wersów, plastyczność przekazu, a do tego całkiem niezły klip. Sprawdźcie koniecznie!

Tagi:
dodano: 2010-06-05 14:30 przez: Dawid Szynol (komentarze: 9)
Prawie rok po premierze debiutanckiej płyty Młodego M doczekaliśmy się czwartego klipu promującego "Kronikę Remix". Gościnnie w teledysku wystąpił Pyskaty oraz Ero, czyli dwójka diabelnie uzdolnionych raperów.

Za podkład w kawałku "Chcemy Wygrać" odpowiada $wir - producent, który ze względu na swoje umiejętności zasługuje na dużo większą uwagę.