Waco

Waco

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-04-05 20:41 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Waco udzielił niedawno wywiadu Borysowi Kaltermannowi - znajdziemy tam zarówno porcję wspominek klasycznych nagrań, jak i parę słów o rewolucji brzmieniowej w hip-hopie oraz aktualnych trendach.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-08 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Fakt, że rok temu zaprosiliśmy Waco do wręczenia nagrody dla Producenta Roku na gali Popkillery 2019 nie był przypadkowy - jego "Świeży Materiał" to do dziś jeden z najwybitniejszych albumów producenckich w historii polskiego rapu, a klasyki na bitach Waca wydane na przełomie wieków ciężko zliczyć. Od dłuższego czasu czekaliśmy na zapowiadany swego czasu "Świeży Materiał 2" - wygląda na to, że jeszcze trochę na niego poczekamy.

Tagi:
dodano: 2019-05-13 10:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Nagrodę dla Producenta Roku wręczał Waco, jeden z najważniejszych warszawskich producentów początku tego wieku - i można było traktować ją jako symboliczne naturalne przekazanie pałeczki, wygrał bowiem jeden z najważniejszych aktualnie warszawskich producentów, wychowanek stołecznej sceny i współtwórca Rap History Warsaw - Steez83. Jak natomiast układały się pełne wyniki głosowania?

dodano: 2019-04-27 13:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Statuetkę dla Rapera Roku wręczy Liroy, za to dla Producenta Roku... Waco! Ikona warszawskiego hip-hopu, twórca jednego z najbardziej kultowych albumów producenckich w kraju ("Świeży Materiał"), z którego pochodziły takie klasyki jak "Tak to wygląda", "Czas dokonać wyboru" czy "Graffiti". Była to równocześnie pierwsza płyta, która ukazała się nakładem obchodzącego dziś 20-lecie Prosto!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-14 13:23 przez: Anonim (komentarze: 17)

W miniony weekend Prosto z rozmachem świętowało swoje 15 urodziny na warszawskim Torwarze przy okazji Prosto FestXValu. Nasza relacja z tego niecodziennego wydarzenia, zarówno foto jak video, już się montuje i obrabia, dziś natomiast parę słów refleksji dodał od siebie Waco, autor pierwszego albumu wydanego nakładem Prosto (kultowy "Świeży Materiał"), który nie tak dawno zapowiedział swój powrót po latach.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Konkursy
dodano: 2015-02-21 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Niedawno wspominaliśmy Wam o powrocie autora kultowego "Świeżego Materiału", teraz mamy kolejne info, bo w związku z pracami nad drugim albumem producenckim Waco, podobnie jak niegdyś, postanowił uruchomić konkurs dla młodych MC... Nagrodą dla zwycięzcy (rapera, solisty lub zespołu) jest wystąpienie na nadchodzącym albumie producenta.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-01-15 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)

"Świeży Materiał", który opisywaliśmy kiedyś w Klasyku Na Weekend to zdecydowanie jedna z najważniejszych płyt producenckich w historii polskiego rapu, jak i kawał historii. Takie numery jak "Tak to wygląda" WWO, "Graffiti" Deluksów z Kosim czy "Czas dokonać wyboru" Hemp Gru i Molesty Ewenement zna chyba każdy, a mimo kultowości materiału do tej pory nie doczekaliśmy się drugiej płyty od Waco. Wygląda na to, że w końcu coś się w tym kierunku ruszyło...

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-03-31 19:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Droga jaką przebył Włodi od "Smak B.E.A.T. Records" do Projektu Parias jest trochę jak imponujący zapis dojrzewania myślącego i odpowiedzialnego człowieka z niełatwym startem. Kiedy puszcza się dziś "Skandal" ciężko uwierzyć, że mamy do czynienia z tym samym gościem. Nie dlatego, że poglądy są zmienne, a osobowość elastyczna... Zdecydowanie nie. Raczej dlatego, że każda kolejna wiosna i seria życiowych doświadczeń uczy bohatera nowych rzeczy i zmienia spojrzenie nie tylko na rzeczywistość, ale też na swoją muzykę i jej rolę w świadomości odbiorcy. Album, którym zajmiemy się dziś, pierwszy solowy w dorobku reprezentanta warszawskiej "Służeźni" w zestawieniu z płytami Molesty jest tego najlepszym dowodem. To krążek niesamowicie ważny, nie muzycznie, ale przede wszystkim pod względem treści.

Kiedy płyta trafiała na rynek, Włodi miał 27 lat. Choć sam pewnie by się od tego odżegnywał, był autorytetem dla tysięcy dzieciaków wychowanych na jego muzyce, często w podobnych warunkach jak on sam. "...Jak Nowonarodzony" nie jest dziś wzorem techniki składania rymów, flow, ani umiejętności zabawy słowem, ale jest jednym z największych w polskim rapie wzorów dorastania, choć raper nie daje ani prostych wskazówek, ani rad.

dodano: 2013-03-24 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Hemp Gru - Na Luzingu ft. Waco [VIDEO] (DIIL.TV HD)

Czwartym klipem promującym ostatnie wydawnictwo HG jest złożony w dużej mierze z różnych ujęć z koncertów czy trasy "Na Luzingu", gdzie gościnnie pojawia się kojarzony bardziej z produkcji, ale śpiewający również Waco. Pozytywnie i klimatycznie.

Tagi:
recenzja
dodano: 2012-10-19 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
Kto zrobił najlepszą płytę producencką w polskim rapie? "Volt!" - wykrzyknie jeden, "White House" - stwierdzi drugi, "Decks" - doda trzeci... a czwarty spyta czy reszta pamięta jeszcze wydany dekadę temu krążek Waca. "Świeży Materiał" to jedyny do dziś album warszawskiego producenta, który dziś usunął się już w cień (a zapowiedź drugiej płyty producenckiej rozmyła na przestrzeni ostatnich lat).

Spoko, nie zmienia to faktu, że ta płyta to kawał historii rodzimej sceny, sporo kultowych numerów, kultowych wersów i kultowych ekip. To jedna z tych płyt, przy których wybierając reprezentanta do grona Singli Dekady mieliśmy prawdziwy ból głowy.

dodano: 2012-07-31 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)
Najbardziej klasyczny materiał producencki w polskim rapie? Z pewnością w gronie 3-4 najczęściej wymienianych pozycji musi znaleźć się debiut Waca. Debiut i do dziś ostatni producencki krążek warszawskiego talentu, bo zapowiedzi kontynuacji zdążyły się już mocno rozmyć.

"Świeży Materiał" to kawał historii rodzimej sceny a takie numery jak "Graffiti" czy "Tak To Wygląda" po prostu musi znać każdy. "Świeży Materiał" to zarazem moment, w którym Wilku wspiął się na swoje wyżyny a wejście w "Czas Dokonać Wyboru" często uznawane są za jego życiówkę.