The Blu Mantic

The Blu Mantic

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Soul, Trap
dodano: 2020-10-19 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Od czasu udanego występu w piątej edycji Młodych Wilków w roku 2017 The Blu Mantic nie próżnował, maczając palce w najróżniejszych muzycznych przedsięwzięciach, grając masę koncertów i próbując chyba wszystkich możliwych brzmień - od nasączonego jazzem collabo w postaci EPki nagranej z naszym rodzimym zespołem HAARPAGANS "Rune(s)", przez new schoolowe, humorystyczne "Pączki" z Kubi Producentem, lajtowe, przypominające vibe Joey Bada$$a, kapitalne "They Want" czy alternatywne, połamane "Generation of Numbers" z Gniewomirem Tomczykiem. A to i tak tylko wierzchołek góry lodowej.

Przez te 3 lata z hakiem dostawaliśmy masę luźnych singli, ale oprócz wspomnianej EPki "Rune(s)" Blu nie puścił w świat żadnego skończonego projektu - aż do roku 2020. Na początku tego miesiąca do Sieci trafił bowiem zdecydowanie najbardziej dojrzały, ambitny i uduchowiony materiał w dorobku pochodzącego z Teksasu artysty. Mowa o nagranym w duecie z warszawskim producentem St. Elmo (kiedyś Big Elmo) longplayu "Sanctuary", stanowiącym organiczną mieszankę hip-hopu, jazzu, soulu i licznych południowych inspiracji. To również - a może przede wszystkim - świadectwo rozwoju Blu jako Artysty, przez duże A. Sprawdzajcie!

kategorie:
dodano: 2020-10-18 20:12 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Od czasu udanego występu w piątej edycji Młodych Wilków w roku 2017 The Blu Mantic nie próżnował, maczając palce w najróżniejszych muzycznych przedsięwzięciach, ale oprócz kapitalnej EPki "Rune(s)" nagranej z zespołem HAARPAGANS nie dostaliśmy żadnego skończonego projektu - aż do teraz, gdy trafił do nas zdecydowanie najbardziej dojrzały, ambitny i uduchowiony materiał w dorobku pochodzącego z Teksasu artysty.

Mowa o nagranym w duecie z warszawskim producentem St. Elmo (kiedyś Big Elmo) longplayu "Sanctuary", stanowiącym organiczną mieszankę hip-hopu, jazzu, soulu i licznych południowych inspiracji. To również - a może przede wszystkim - świadectwo rozwoju Blu jako Artysty, przez duże A

video
dodano: 2020-01-25 09:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

The Blu Mantic nie próżnuje i nie ustaje w artystycznych poszukiwaniach. Tym razem zaprowadziłby go one do współpracy z perkusistą Gniewomirem Tomczykiem, czego rezultatem jest najnowszy singiel "Generation of Numbers", balansujący na granicy hip-hopu, dub i drum'n'bassu.

Jak mówi info prasowe, opatrzony ciekawym, oryginalnym teledyskiem utwór to manifest odnoszący się do wszechobecnej digitalizacji, „pokolenia cyfr”, którym coraz bardziej zaczynamy się stawać, patrząc coraz dłużej w niebieski ekran…

video
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-07-03 16:40 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

W ostatnich miesiącach The Blu Mantic nie próżnował - a to wypuszczając numer "Pączki" w duecie z Kubi Producentem w Tłusty Czwartek, a to oddając hołd polskiemu hip-hopowi specjalnym mixtejpem nagranym na polskich bitach. W weekend - kiedy my szykowaliśmy się do dwóch dużych zagranicznych wywiadów - popkillerowy Młody Wilk rodem z Teksasu zaatakował natomiast zapowiadanym już jakiś czas temu trackiem "Czarny Wilk".

Jak mówi podtytuł, mimo bitewnego charakteru linijek nie jest to w zamierzeniu stricte "diss" a raczej "odpowiedź" w kierunku duetu złożonego z Astka i Rado Radosnego. Skąd jednak całe zamieszanie i o co poszło?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-04-18 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

O tym, jak dobrze Blu odnalazł się w Polsce i jak szybko złapał wspólny język z polskimi artystami i fanami wiecie chociażby z Młodych Wilków - teraz pochodzący z Teksasu raper pokusił się jednak o wyjątkowy projekt...

video
dodano: 2019-02-28 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Z okazji dzisiejszego, uwielbianego przez wszystkich - niezależnie od wieku i pochodzenia - święta, The Blu Mantic połączył siły z dzieciakami z Underground Kids, jak i Dancingiem Międzypokoleniowym, aby ukazać wspólną miłość do... tak jest, pączków!

Nasz Młody Wilk przerzucił się z donutsów na klasyczne polskie pączki z marmoladą i przy pomocy Kubiego Producenta stworzył hymn tego przepełnionego dobrym humorem i dobrym apetytem święta. Sprawdzajcie w rozwinięciu!

video
dodano: 2019-01-08 16:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Nasz teksański Młody Wilk, The Blu Mantic, dał się już poznać z tego, że lubi maczać palce w najróżniejszych brzmieniach i nie obce mu muzyczne eksperymenty. Obecnie Blu wciąż koncertuje z jazzowym zespołem z Poznania HAARPAGANS, a w międzyczasie puszcza luźne tracki oraz klipy.

Jego ostatni singiel "GLOW" to, jak mówi sam artysta, to swoisty hymn, czy też mantra, dla osób, które nie boją się być sobą we współczesnym społeczeństwie. Sprawdzajcie jak wypadł Blu na nowoczesnym, trapowym podkładzie autorstwa DJ'a Mariano

kategorie:
dodano: 2018-03-17 14:13 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Druga edycja organizowanego przez naszego Młodego Wilka, The Blu Mantica, cyklu imprez pod szyldem "Nightgang". Tym razem Blu wesprze gość specjalny, prosto z NYC - izzeYe, którego możecie kojarzyć z wrzucanych przez nas niedawno radiowych fristajli pod znane polskie bity.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Pełne info:

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy
dodano: 2018-02-07 18:30 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Już w najbliższą sobotę w warszawskim klubie XOXO Party odbędzie się wyjątkowa impreza, prowadzona i organizowana przez naszego Młodego Wilka - The Blu Mantica! Blu postanowił odwdzięczyć się Warszawie za gościnność i wspólnie z grupą znajomych wyprawić huczny, teksańsko-brooklyński balet, za cel stawiając sobie ukazanie przekroju czarnych brzmień - od r&b i rapu z lat 90-2000, po new-schoolowe, trapowo-house'owe klimaty - czyli coś dla każdego.

W trakcie swojego pobytu w Warszawie poznałem wiele wspaniałych dusz i fascynujących osobowości. To wydarzenie ma na celu szerzyć dobre wibracje i przypomnieć nam, co tak naprawdę jest najważniejsze w tej kulturze. Społeczność. - zapowiada Blu. Szczegóły w rozwinięciu.

video
dodano: 2017-12-28 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

2017 był dla The Blu Mantica rokiem przełomowym i mocnym zaznaczeniem swojej pozycji na polskiej scenie muzycznej. Nasz Młody Wilk domyka go natomiast serwując coś specjalnego - luźny remix hitowych "6 Zer" Taco Hemingwaya, będący zabawą muzyką oraz... językami, ponieważ Blu zgrabnie splata tu angielski z polskim!

Remix zobrazowany spontanicznym street-video i pozytywnie przyjęty przez autorów oryginału - Taco i Rumaka. Idealnie na zakończenie pełnego wrażeń roku, a do tego w dniu kolejnych urodzin pochodzącego z Teksasu a mieszkającego w Warszawie rapera - 100 lat Blu i życzymy 9 zer! "You ain't ready for that ogień!"

video
dodano: 2017-10-22 19:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Riff Raff to bez wątpienia jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów wszechczasów - dlatego także nasz wywiad nie mógł wyglądać standardowo. Uznaliśmy, że idealnym kandydatem do przepytania Jody'ego Highrollera będzie nasz (i Wasz) dobry znajomy - również pochodzący z Teksasu, również cechujący się wykręconą wizualną stylówką i wielobarwnymi, różnorodnymi inspiracjami, od muzyki przez kino po świat mody. Okazało się to strzałem w 10-tkę... sprawdźcie rozmowę, którą tuż po jedynym polskim koncercie przeprowadził z Riffem nie kto inny jak The Blu Mantic!

Na początku wywiadu możecie zobaczyć również naszą wycieczkę z Riff Raffem na zakupy do sklepu Distance.pl przy ul. Marszałkowskiej 72 - Neon Icon nie mógł bowiem opuścić Warszawy bez świeżych kicksów.

dodano: 2017-09-24 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Przy okazji Młodych Wilków mogliście zobaczyć jak unikalną mieszankę muzycznych inspiracji wnosi na polską scenę The Blu Mantic - teraz krótko po newschoolowym singlu "Legacy" oferuje nam za to mocno korzenną i soczystą EPkę nagraną z ekipą HAARPAGANS i inspirowaną klasycznym jazzem czy soulem!

"Mimo, iż zespół określa się mianem instrumentalnego kwartetu hip-hopowego, ich inspiracje wychodzą daleko poza ramy tego gatunku. To co faktycznie tworzą wspólnie z charyzmatycznym MC, pozostawiają opinii słuchaczy. EP “Rune(s)” zapowiada początek międzynarodowej współpracy, która przede wszystkim ma na celu niesienie pozytywnej energii." - czytamy w komunikacie. Łapcie więc porcję pozytywnej energii na koniec weekendu!

kategorie:
dodano: 2017-09-24 00:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Płyta powstała w wyniku współpracy pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych MC The Blu Mantic oraz polskiego zespołu HAARPAGANS. Mimo, iż zespół określa się mianem instrumentalnego kwartetu hip-hopowego, ich inspiracje wychodzą daleko poza ramy tego gatunku. To co faktycznie tworzą wspólnie z charyzmatycznym MC, pozostawiają opinii słuchaczy. EP “Rune(s)” zapowiada początek międzynarodowej współpracy, która przede wszystkim ma na celu niesienie pozytywnej energii.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2017-09-15 17:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

The Blu Mantic wspólnie z producentem Megotem zaprezentowali najnowszy singiel "Legacy", który dostępny jest na kanale UrbanRecTv. Kawałek utrzymano w newschoolowym stylu, który różni się od dotychczasowych dokonań Blu.

kategorie: News
dodano: 2017-08-16 21:46 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Marka Black Godz prezentuje pierwszą część swojej nowej kolekcji. Do współpracy na planie video lookbooka zaprosiła znanego z akcji Młode Wilki rapera The Blu Mantic. Limitowana kolekcja dostępna jest na UrbanCity.pl

Strony