Złote Twarze

Złote Twarze

video
dodano: 2021-05-23 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klasyczne, rapowe "Puste pełno" z gościnnym udziałem DJ'a Kebsa to ostatni singiel zapowiadający nową płytę Haju / Złote Twarze pt. "Dźwiękobraz".

video
dodano: 2021-04-28 20:20 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Następca klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” coraz bliżej! Po poetyckim “Źródle” i trueschoolowym “Pierwszym razie” Haju i Złote Twarze pokazują swoją mocniejszą stronę. “Za bezcen” to bezkompromisowy rap, przekaz osiedlowych wartości i ukłon dla miejskich wrocławskich klimatów na bicie łączącym echa starego Nowego Jorku z bardziej współczesną stylistyką.

video
dodano: 2021-04-21 14:38 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Autorzy klasycznej dla polskiego podziemia płyty "Międzyświat", wracają jakby to był ten "Pierwszy raz". Sample, bity, rymy - magiczny sposób na przetrwanie dzieciaków z osiedli sprzed lat, dziś emanuje nieodpartą nostalgią. Podwórka opustoszały, wielu dawnych znajomych odbiło od hip-hopu, ale Haju i Złote Twarze wracają do swojej złotej ery.

kategorie:
dodano: 2021-04-21 14:36 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pośród wiodącego syntetycznego podejścia do muzyki, wrocławsko-lubelski duet wraca po 10 latach do źródeł - analogowych brzmień, żywych instrumentów i pełnokrwistego, emocjonalnego rapu. Nawiązując do klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” Haju i Złote Twarze ponownie zabierają słuchacza w podróż po cienkiej granicy, która dzieli jawę od snu, przeszłość od przyszłości, złudzenie od rzeczywistości. Płyta zawiera 14 premierowych utworów.

Podana data nie jest jeszcze oficjalna

Tracklista: nieznana

video
dodano: 2021-04-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pośród wiodącego syntetycznego podejścia do muzyki, wrocławsko-lubelski duet wraca po 10 latach do źródeł - analogowych brzmień, żywych instrumentów i pełnokrwistego, emocjonalnego rapu. Nawiązując do klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” Haju i Złote Twarze ponownie zabierają słuchacza w podróż po cienkiej granicy, która dzieli jawę od snu, przeszłość od przyszłości, złudzenie od rzeczywistości.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-04 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Międzyświat" to chyba jeden z najlepszych i najbardziej nastrojowych materiałów, jakie dało nam polskie podziemie. Haju pojawił się potem w Młodych Wilkach 2012 (otwierając wspólny numer), wydał legalny debiut w szeregach Step Records... i zniknął. Po długich 4 latach od albumu "Elipsa" wygląda na to, że coś się ruszyło!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-03-21 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Co się stanie, gdy do jednego kotła wrzucimy brudne, graniczące z brutalnym wręcz opisem rzeczywistości i przeżyć teksty, wymieszaną z wyprodukowaną w pieczołowity sposób muzyką, będącą jednocześnie najlepszym zaprzeczeniem obowiązujących obecnie trendów na szeroko rozumianej scenie rapowej? Oto najprostsza z odpowiedzi - "Ptaki Drapieżne". Lubelski duet Zlote Twarze, a szczególnie w kontekście tego materiału - Goldena - zna zdecydowanie więcej słuchaczy, aniżeli Galerię. A właściwie Qbę - pochodzącego z tego samego miasta rapera, którego zeszłoroczny "Lubelski Styl" okazał się naprawdę wartym uwagi krążkiem, regularnie słuchanym przeze mnie, w głównej mierze za sprawą samego rapera i przewiniętej na trackach masy konkretnej treści, ale i różnorodnych klasycznych podkladów, w tym Złotych Twarzy rzecz jasna. O poziom muzyczny recenzowanego materiału nie mogłem się więc obawiać, skoro zeszłoroczna instrumentalna EPka Goldena "Music Of The Restless Sun" porwała mnie swoim brzmieniem. "Ptaki Drapieżne" zaś porwały mnie do lotu.

dodano: 2017-03-14 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Ptaki Drapieżne to duet, w skład którego wchodzą lubelski raper Qba galeria oraz Golden Złote Twarze. Galeria to pierwotnie skład z lublina powstały w 2000 roku, który składał się z trzech osób. Obecnie, po dużej przemianie życiowej i duchowej, pod ta nazwą ukrywa się Qba Galeria. Golden, to 1/2 duetu producenckiego Złote Twarze, który już raz podbił polskę swoimi produkcjami. Obecnie tworzy solowe produkcje oraz współpracuje z Galerią. A więcej informacji, w tym tracklistę, single i preorder, znajdziecie w rozwinięciu.

recenzja
kategorie: Elektronika, Recenzje
dodano: 2016-12-16 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Kojarzycie Goldena? Jeżeli nie, to Złote Twarze już na pewno - lubelsko-gostyniński duet producencki, odpowiedzialny za masę świetnych kawałków z głównego, jak i podziemnego nurtu rapowego oraz całych albumów ("Międzyświat" nagrany z Hajem chociażby). Autor recenzowanego materiału kilka lat temu pokusił się o wypuszczenie niesamowicie klimatycznego "Ostatniego Pokolenia Placów Zabaw", rapując na ciepłych, kradzionych bitach niejednokrotnie zdecydowanie lepiej od bożyszczów wyświetleń YouTube'a. W 2016 roku, za pośrednictwem Lekter Records światło dzienne ujrzał natomiast stricte instrumentalny projekt artysty - "Music Of The Restless Sun EP", będący potwierdzeniem jego jakże szerokich horyzontów muzycznych. Golden zdecydowanie należy do grupy producentów muzycznych, w przeciwieństwie do wielu gości szumnie siebie w ten sposób nazywających się. "Szkoda szczempić ryja", jak mawia Zbyszek Stonoga, na dalsze refleksje, kto jest producentem, a kto bitmejkerem i gdzie leży granica. Lepiej w tej samej chwili włączyć EPkę Goldena, wsłuchując raz po raz się w pięknie skomponowaną paletę dźwięków. 

kategorie: Elektronika, News, Teledyski
dodano: 2016-11-04 17:18 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Katalog wytwórni Lekter Records poszerzy się o kolejny tytuł. Nakładem warszawskiego labelu ukaże się album Goldena, stanowiącego ½ duetu „Złote Twarze”, o tytule „Music Of Restless Sun”. Okładka płyty to dzieło Johnny'ego Lemonade„Music Of Restless Sun” to 7 utworów składających się na album ambient / downtempo / chillout, który od pierwszego przesłuchania zachwyca klimatem i dopracowaniem muzycznym. Za warstwę muzyczną odpowiada sam gospodarz, który zajął się kompozycją, samplami, wokalizami, instrumentami, a także miksem i masteringiem albumu. Wspierali go Paweł Pawlak na gitarze elektrycznej, Roksana Grobelna na skrzypcach, Hiacynta BystrekiZuza Nierubca na wiolonczeli, a także Mikołaj „Meek Oh Why?” Kubicki na trąbce. W załączniku znajdziecie tracklistę, link do preorderu oraz pierwszy singiel -'"Quiet Earth".

dodano: 2013-11-22 14:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 0)

Przed wami dwa kolejne odcinki Flip That Shit, inicjatywy stworzonej przez Agencję promocji Onest Promo. Tradycyjnie już, w każdym z odcinków usłyszycie trzech producentów, którzy wzięli na warsztat jeden sampel i wyrzeźbili z niego trzy różne bity. W trzecim odcinku czas na Eljot Sounds, Złote Twarze, Szura, zaś w czwartym Zbyla, Ka-meala oraz Space Drummę.

dodano: 2013-10-06 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Golden to reprezentant duetu producenckiego Złote Twarze oraz 1/2 ekipy Prawdziwe Jutro projekt. W 2006 roku wypuścił swój ostatni rapowany singiel "Dobre Dni" i od tamtej pory wokalnie udzielał się jedynie na koncertach. Gromadzenie przez lata grubych zeszytów z tekstami i ciągłe zapisywanie kolejnych dało impuls do ponownego zmierzenia się z mikrofonem. Efektem tego jest nagrany w całości na instrumentalach mixtape "Ostatnie Pokolenie Placów Zabaw". Emocjonalne podejście do muzyki i treści w kawałkach determinuje melancholijny klimat mixtejpu ale znajdzie się tam również kilka lżejszych tematycznie i muzycznie tracków. Odsłuch, tracklistę, a także możliwość pobrania materiału, znajdziecie w rozwinięciu.

dodano: 2012-10-09 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 42)

Haju ('88) - wrocławski reprezentant Pepe Skuadu (podobnie jak nasz ubiegłoroczny Wilk - Rekord), zgrabnie  łączący refleksyjną, poetycką momentami treść z gęstą, dopracowaną techniką oraz charyzmą i energią. "Gdzie na nowych płytach są emocje?" zapytuje, zarazem swoim rapem udowadniając dobitnie, że znaleźć bez wątpienia je można. Wypracowana emisja głosu, wyrobiony styl, szczerość i bezkompromisowość... wszystko to zespolone w jednym daje rapera, którego popularność z pewnością jest zdecydowanie mniejsza niż prezentowane umiejętności.

recenzja
dodano: 2011-04-30 16:00 przez: Tomek Wichrzycki (komentarze: 17)
"Wszystko się zmienia.
Biegnę prosto, w lewo i w prawo, ale nigdy do tyłu.
Dlaczego?
Bo to wszystko wyścig...
Często jednocześnie doświadczam tak różnych emocji, że już nic nie czuję.
Kilka sekund, parę wdechów i znowu patrzę w niebo.
Już raczej nie słucham innych, bo niektórzy są tak bardzo w tyle wyścigu, iż myślą, że prowadzą.
Miłość, przyjaźń, dom, praca, pieniądze, sukcesy, porażki...
Więcej. Na pewno więcej, a przez to łatwo...
Ale co?
Łatwo się pogubić.
Musisz przekształcić Jawosen w Międzyświat. Być tu i tam."

Te słowa przeczytamy we wkładce, która dołączona jest do albumu. Międzyświat. Każdym swoim ruchem, gestem, słowem, tworzymy swój własny. Coś czego nie da się wsadzić w ramy, ani ubrać w jakieś sztampowe sformułowania. Każdy rozumie to na swój sposób. Jak wygląda Międzyświat Haja i Złotych Twarzy?