Że Życie Ma Sens

Że Życie Ma Sens

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Top listy
dodano: 2014-12-27 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Okres świąteczny to czas otrzymywania prezentów i takowe dostała dwójka reprezentantów Step Records od swoich słuchaczy. Złotem pokryły się albumy "Bal Maturalny" Rozbójnika Alibaby i Jana Borysewicza oraz "Że Życie Ma Sens", czyli debiut ZBUKU. Oto, co do powiedzenia mieli sami zainteresowani.

video
dodano: 2013-12-20 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Utwór ZBUKA "Do końca" został napisany z myślą o opolskim fighterze Forca Bravo, Livio "Hulk" Victoriano. W klipie oprócz głównego bohatera Livio zobaczymy także Jarosława Ogonowskiego (brązowego medalistę mistrzostw Polski w kulturystyce klasycznej), poppera Gooviego, zawodnika YoYo Factory Maćka Szelę oraz zawodników futbolu amerykańskiego Wolverines Opole i hokeistów Orlik Opole. Najnowszy singiel ZBUKA promuje album "V/A - Step Records: Rap Najlepszej Marki", którego premiera zapowiadana jest na marzec 2014 roku. Płyta w wersji ręcznie numerowanej, z dodatkowym plakatem (rozmiar 50x70) i bonusowym CD, od dziś, dostępna jest w sklepie www.preorder.pl.

recenzja
dodano: 2013-12-01 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 21)

Raper z miejscowości Prudnik o ksywie Z.B.U.K.U jest przekonany o tym, „Że Życie Ma Sens”, że sensem jego życia jest hip-hop i próbuje nas do tego przekonać. Otóż to – próbuje.

Daleko mi do czepiania się nadużywania słowa 'hip-hop' jako zamiennika na słowo 'rap', bo sam w zasadzie nie widzę w tym nic przesadnie złego. Jestem w stanie też przełknąć chodzenie na łatwiznę i zrymowanie słów typu bicie-życie i mimo że nie mam pojęcia, kim są "beatboxowcy", również mogę puścić to w niepamięć. Niestety, nie da się tak bez końca wybaczać. O ile Zbukowi nie można odmówić rozpoznawalnej stylówki (głównie przez charakterystyczny, szorstki głos) i solidnej, choć jakby uformowanej przez szablon nawijki, to debiut młodego gracza Step Records jest idealnym przykładem płyty z gatunku, cytując Tedego, "przekaz to przekaz o tym, że masz przekaz".

video
dodano: 2013-10-09 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 4)

"Czuję to" to kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Z.B.U.K.A. "Że Życie Ma Sens" trafi na sklepowe półki 16 października, czyli o 5 dni później niż pierwotnie zakładano. Opóźnienie, jak to zazwyczaj bywa, wynika z awarii tłoczni. Preordery zostaną wysłane zgodnie z planem.