Wojtek Sokół

Wojtek Sokół

dodano: 2019-07-18 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Nie maleje zainteresowanie solowym albumem Sokoła. Raper ujawnił, że materiał pokrył się już Podwójną Platyną, co jest najlepszym wynikiem sprzedażowym w jego dorobku...

video
dodano: 2019-06-06 16:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Po dłuższej przerwie spowodowanej kwestiami technicznymi mamy dla Was 3 i ostatnią część obszernej rozmowy z Sokołem - tym razem jest to część oparta o pytania fanów, w której nie brak ciekawych wątków.

Dlaczego Sokół przestał tak eksplorować słowiańską stylistykę - czy nie chciał być z tym kojarzony po sukcesie Donatana? Co z zaginionymi numerami z R.A. The Rugged Manem czy Sacario? Jak doszło do współpracy z Hewrą? Czy płyta faktycznie powstawała w studio stworzonym w dawnym klubie GoGo? I w końcu - jak Sokół widzi przyszłość polskiej rapgry? O wszystkim poniżej.

video
dodano: 2019-03-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W drugiej części naszej obszernej rozmowy z Sokołem w ramach cyklu Spot-Talk w sklepie Distance.pl poruszyliśmy wiele ciekawych wątków. Od tego co oznacza i czym zajmuje się producent wykonawczy, poprzez stanie ponad podziałami na hip-hopowej scenie, aż po plany Prosto na przyszłość. Sokół pochylił się nad tendencją do solowych działań i malejącej wciąż ilości rapowych grup, wróciliśmy też do tego co stało za chęcią budowy własnej hip-hopowej marki.

dodano: 2019-03-15 18:55 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

W bardzo mocno obsadzonym lutym jeden album w Waszych oczach ewidentnie wybił się na przód - mowa o solowym materiale Sokoła, który zgromadził blisko połowę głosów w ankiecie!

video
dodano: 2019-03-12 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

8 odcinek "Spot-Talku" w sklepie Distance.pl był nietypowy z wielu względów - po raz pierwszy odbyliśmy go bez udziału publiczności, a sama dyskusja mimo tego potoczyła się chyba najdłużej. W efekcie mamy dla Was ponad godzinę rozmowy z Wojtkiem Sokołem, podzielonej na 3 części i wspartej krótkim flashbackiem z pamiętnej imprezy premierowej, o której już Wam pisaliśmy - pora na część pierwszą!

dodano: 2019-02-27 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Pierwsze solowe wydawnictwo Sokoła w ciągu pierwszego tygodnia od premiery uzyskało nakład 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Oznacza to status platynowej płyty. Sokół ogłasza także drugą datę warszawskiego koncertu z “Pierwszej Solowej Trasy’, który odbędzie się 14 kwietnia w warszawskim kinie Luna.

dodano: 2019-02-18 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Powiedzieć, że na ten album czekała cała rapowa scena to nic nie powiedzieć. Po ponad 20 latach kariery Sokół zaserwował nam swój pierwszy solowy krążek, nazwany po prostu "Wojtek Sokół". Tytuł prosty i minimalistyczny - wydanie jednak niekoniecznie. Co otrzymali fani, którzy zdecydowali się zaufać członkowi ZIP Składu?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-17 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Bystre obserwatorskie "sokole oko" Sokoła przyniosło mu już przydomek 'Narrator', a umiejętność obrazowego oddania zarówno szerokich zjawisk jak małych codziennych historii to zdecydowanie jedna z jego najsilniejszych stron. Jak powstają teksty rapera i na czym opierają się opisywane w nich historie?

dodano: 2019-02-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Parafrazując - promować trzeba umić. Solowy album Wojtka Sokoła to dla polskiego hip-hopu wydarzenie epokowe i symboliczne. Oto postać dla sceny ikoniczna, stojąca za niezliczonymi klasykami oraz za znaną każdemu wytwórnią i marką ubraniową po raz pierwszy podpisuje się pod albumem jedynie swoim imieniem i ksywką. Ta płyta nie mogła mieć standardowej premiery - i nie miała.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-11 19:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już w piątek premiera płyty "Wojtek Sokół", z tej okazji raper rzucił trochę światła na to, kto w procesie powstawania płyty grał kluczową rolę...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-25 00:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Sokół zapowiadał dziś "niespodziankę o północy" w momencie ogłoszenia faktu, że jego solowy album pokrył się Złotem. No i jest niespodzianka... a jest nią pierwszy singiel z albumu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-24 19:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Nadciągająca solówka Sokoła okryta jest sporą tajemnicą - nie przeszkadza to fanom, którzy błyskawicznie wykupują bilety na trasę koncertową (Warszawa wyprzedała się w kilka godzin), a także nakład preorderu. Wczoraj Sokół oznajmił co zawiera wersja deluxe - dziś dodał, że całe 15 000 sztuk jej nakładu już znalazło nabywców!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-22 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dopiero co Sokół odsłonił okładkę, tracklistę i tytuł swojego pierwszego solo, przy tej okazji dowiedzieliśmy się też, że płyta znalazła 10 000 nabywców zanim pojawiły się szersze informacje. Teraz natomiast warszawski raper ujawnił, że sprzedaż nie zwalnia...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-12-11 09:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dziwnie brzmi sformułowanie 'solowy debiut' w przypadku jednego z budowniczych i równocześnie filarów polskiej sceny, ale taka jest prawda - pierwszy solowy album Wojtka Sokoła wreszcie nadciąga a założyciel Prosto będzie miał wreszcie spokój z pytaniami 'kiedy płyta'. Panie i Panowie - wystartował preorder jednej z najbardziej oczekiwanych płyt ostatnich lat!