Wojtek Sokół

Wojtek Sokół

dodano: 2019-02-18 21:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Powiedzieć, że na ten album czekała cała rapowa scena to nic nie powiedzieć. Po ponad 20 latach kariery Sokół zaserwował nam swój pierwszy solowy krążek, nazwany po prostu "Wojtek Sokół". Tytuł prosty i minimalistyczny - wydanie jednak niekoniecznie. Co otrzymali fani, którzy zdecydowali się zaufać członkowi ZIP Składu?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-17 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Bystre obserwatorskie "sokole oko" Sokoła przyniosło mu już przydomek 'Narrator', a umiejętność obrazowego oddania zarówno szerokich zjawisk jak małych codziennych historii to zdecydowanie jedna z jego najsilniejszych stron. Jak powstają teksty rapera i na czym opierają się opisywane w nich historie?

dodano: 2019-02-15 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Parafrazując - promować trzeba umić. Solowy album Wojtka Sokoła to dla polskiego hip-hopu wydarzenie epokowe i symboliczne. Oto postać dla sceny ikoniczna, stojąca za niezliczonymi klasykami oraz za znaną każdemu wytwórnią i marką ubraniową po raz pierwszy podpisuje się pod albumem jedynie swoim imieniem i ksywką. Ta płyta nie mogła mieć standardowej premiery - i nie miała.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-02-11 19:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Już w piątek premiera płyty "Wojtek Sokół", z tej okazji raper rzucił trochę światła na to, kto w procesie powstawania płyty grał kluczową rolę...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-25 00:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Sokół zapowiadał dziś "niespodziankę o północy" w momencie ogłoszenia faktu, że jego solowy album pokrył się Złotem. No i jest niespodzianka... a jest nią pierwszy singiel z albumu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-24 19:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Nadciągająca solówka Sokoła okryta jest sporą tajemnicą - nie przeszkadza to fanom, którzy błyskawicznie wykupują bilety na trasę koncertową (Warszawa wyprzedała się w kilka godzin), a także nakład preorderu. Wczoraj Sokół oznajmił co zawiera wersja deluxe - dziś dodał, że całe 15 000 sztuk jej nakładu już znalazło nabywców!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-22 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Dopiero co Sokół odsłonił okładkę, tracklistę i tytuł swojego pierwszego solo, przy tej okazji dowiedzieliśmy się też, że płyta znalazła 10 000 nabywców zanim pojawiły się szersze informacje. Teraz natomiast warszawski raper ujawnił, że sprzedaż nie zwalnia...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-12-11 09:58 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Dziwnie brzmi sformułowanie 'solowy debiut' w przypadku jednego z budowniczych i równocześnie filarów polskiej sceny, ale taka jest prawda - pierwszy solowy album Wojtka Sokoła wreszcie nadciąga a założyciel Prosto będzie miał wreszcie spokój z pytaniami 'kiedy płyta'. Panie i Panowie - wystartował preorder jednej z najbardziej oczekiwanych płyt ostatnich lat!