Święty

Święty

dodano: 2020-05-04 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Jakiś czas temu pisaliśmy o debiutanckim projekcie warszawskiego duetu Święty x MRmetrick "ŻLFA" - dziś mamy dla Was teledysk promujący nasączone funkiem i żywymi instrumentami wydawnictwo. Klipu doczekał się utwór "Basta Rajms", a sam obrazek wyreżyserowany przez Kajetana Ostrowskiego z ekipy WCK nawiązuje do klasycznego teledysku A Tribe Called Quest "Electric Relaxation", odtwarzając wręcz niektóre sceny klatka po klatce. Electric Relaxation, zdystansuj to życie miejskie...

dodano: 2020-04-05 13:24 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Święty x MRmetrick to warszawski duet producent/MC, powstały na terenach kultowego Tu Wolno Palić studio. Producent Święty, mający na koncie współpracę z czołówką warszawskiej sceny (Ten Typ Mes, W.E.N.A. Numer Raz, 2cztery7) stworzył muzyczne tło do wizji MRmetricka, rapera rodem z Żolifornii. Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o humorystycznym, funkującym singlu "El Quattro", a w zeszłym miesiącu ukazał się pełen debiutancki materiał duetu, na którym gościnnie wsparł ich m.in. Kaietanovich z ekip Zetenwupe i WCK.

Normalnie napisałbym, że obaj Panowie zapraszają na spacer po słonecznym Żoliborzu, ale jako, że popieramy inicjatywę #zostańwdomu, pozostaje nam przenieść się w te rejony muzycznie. Jak mówią obaj artyści, poprzez "ŻLFA" pragną przedstawić Żoliborz jako miasto w mieście, inny stan umysły oraz idylliczne miejsce każdego Warszawiaka. Sam album to fuzja rapu, funku i jazzu, sampli i żywych instrumentów - czyli coś dla fanów korzennego, organicznego brzmienia z nutką Kalifornii.

dodano: 2019-12-01 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Jeśli czegoś na polskiej scenie rapowej, ba - nawet nie tylko na polskiej - obecnie brakuje, to na pewno funk. Bujające, tłuste brzmienie, które podrywałoby z siedzenia i od razu wprawiało w ruch. Powstały niedawno duet producent/MC w składzie Święty x MRmetrick oferuje w swojej muzyce właśnie to - w Sieci ukazał się już pierwszy singiel duetu, czerpiącego garściami z kolorowego, tętniącego życiem funku, a lirycznie twardo stąpającego po żoliborskiej ziemi i poruszającego tematy, z którymi łatwo się utożsamić.

Jak "El Quattro", w humorystyczny sposób mówiące o... codziennych zmaganiach w pracy i instytucji L4, zwolnienia lekarskiego.

video
dodano: 2017-07-13 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Swoją działalność rozpoczęła nowa warszawska wytwórnia Wizjoner, której współzałożycielem jest raper Pono. Pierwszym wydawnictwem labelu będzie płyta "Trzy tygodnie" duetu Święty/ZuoZone. Promuje ją singiel i teledysk "Promil".

video
dodano: 2012-07-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wydane nakładem TuWolnoPalić "Na Złej Drodze Do Lepszych Czasów" to legalny debiut rezydującego we Wrocławiu Prysa. Nasycony wakacyjnym, chilloutowym vibe'em krążek, w którym palce maczał również Święty, ukazał się w poprzednim miesiącu, do sklepów stacjonarnych trafił w ostatnich dniach a my z duetem Prys & Święty spotkaliśmy się dosłownie 2 godziny przed finałem Euro 2012. Gdzie? Oczywiście pod warszawską Strefą Kibica, korzystając z ostatnich minut jej istnienia.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-12-11 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)
"Ostatnie dwudzieste urodziny potem leci trzeci krzyżyk/ Pozytyw wyciszony jak bit na końcu płyty" nawija Jeżozwierz w singlowym "Dziadostwie", które wraz z klipem jest chyba najlepszą zachętą do sprawdzenia tego materiału. Zachęt jest zresztą więcej - Jeż to MC doświadczony, wyrazisty, pewny siebie, charakterystyczny... Do tego płyta w dobie notorycznego, bezsensownego przeładowywania materiałów trwa nieco ponad pół godziny, a za muzykę w zdecydowanej większości odpowiada Święty Mikołaj. Pomagający mu Tedi Ted wnosi natomiast coś swojego i dodaje płycie kolorytu i charakteru... Co tu dużo mówić. "To właśnie jest Kolczasty dzieciaczyno". Musisz to mieć na półce.