Święty

Święty

dodano: 2019-12-01 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Jeśli czegoś na polskiej scenie rapowej, ba - nawet nie tylko na polskiej - obecnie brakuje, to na pewno funk. Bujające, tłuste brzmienie, które podrywałoby z siedzenia i od razu wprawiało w ruch. Powstały niedawno duet producent/MC w składzie Święty x MRmetrick oferuje w swojej muzyce właśnie to - w Sieci ukazał się już pierwszy singiel duetu, czerpiącego garściami z kolorowego, tętniącego życiem funku, a lirycznie twardo stąpającego po żoliborskiej ziemi i poruszającego tematy, z którymi łatwo się utożsamić.

Jak "El Quattro", w humorystyczny sposób mówiące o... codziennych zmaganiach w pracy i instytucji L4, zwolnienia lekarskiego.

video
dodano: 2017-07-13 12:00 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Swoją działalność rozpoczęła nowa warszawska wytwórnia Wizjoner, której współzałożycielem jest raper Pono. Pierwszym wydawnictwem labelu będzie płyta "Trzy tygodnie" duetu Święty/ZuoZone. Promuje ją singiel i teledysk "Promil".

video
dodano: 2012-07-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Wydane nakładem TuWolnoPalić "Na Złej Drodze Do Lepszych Czasów" to legalny debiut rezydującego we Wrocławiu Prysa. Nasycony wakacyjnym, chilloutowym vibe'em krążek, w którym palce maczał również Święty, ukazał się w poprzednim miesiącu, do sklepów stacjonarnych trafił w ostatnich dniach a my z duetem Prys & Święty spotkaliśmy się dosłownie 2 godziny przed finałem Euro 2012. Gdzie? Oczywiście pod warszawską Strefą Kibica, korzystając z ostatnich minut jej istnienia.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-12-11 19:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 13)
"Ostatnie dwudzieste urodziny potem leci trzeci krzyżyk/ Pozytyw wyciszony jak bit na końcu płyty" nawija Jeżozwierz w singlowym "Dziadostwie", które wraz z klipem jest chyba najlepszą zachętą do sprawdzenia tego materiału. Zachęt jest zresztą więcej - Jeż to MC doświadczony, wyrazisty, pewny siebie, charakterystyczny... Do tego płyta w dobie notorycznego, bezsensownego przeładowywania materiałów trwa nieco ponad pół godziny, a za muzykę w zdecydowanej większości odpowiada Święty Mikołaj. Pomagający mu Tedi Ted wnosi natomiast coś swojego i dodaje płycie kolorytu i charakteru... Co tu dużo mówić. "To właśnie jest Kolczasty dzieciaczyno". Musisz to mieć na półce.