Święty i MRmetrick zapraszają na Żolifornię - album "ŻLFA"

Święty x MRmetrick to warszawski duet producent/MC, powstały na terenach kultowego Tu Wolno Palić studio. Producent Święty, mający na koncie współpracę z czołówką warszawskiej sceny (Ten Typ Mes, W.E.N.A. Numer Raz, 2cztery7) stworzył muzyczne tło do wizji MRmetricka, rapera rodem z Żolifornii. Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy o humorystycznym, funkującym singlu "El Quattro", a w zeszłym miesiącu ukazał się pełen debiutancki materiał duetu, na którym gościnnie wsparł ich m.in. Kaietanovich z ekip Zetenwupe i WCK.

Normalnie napisałbym, że obaj Panowie zapraszają na spacer po słonecznym Żoliborzu, ale jako, że popieramy inicjatywę #zostańwdomu, pozostaje nam przenieść się w te rejony muzycznie. Jak mówią obaj artyści, poprzez "ŻLFA" pragną przedstawić Żoliborz jako miasto w mieście, inny stan umysły oraz idylliczne miejsce każdego Warszawiaka. Sam album to fuzja rapu, funku i jazzu, sampli i żywych instrumentów - czyli coś dla fanów korzennego, organicznego brzmienia z nutką Kalifornii.

Co ciekawe, docenieni przez Urząd Dzielnicy Żoliborz i Żoliborz Moje Miasto, Święty i MRmetrick zagrali z livebandem na Urodzinach Placu Wilsona latem 2019 roku. Odsłuch albumu poprzez serwis Spotify pod spodem:

Pete1111
Swietny album!
Świrki bajerki
Nie rozumiem tego spuszczania się nad Żlb, nie powiem ma swój urok, ale chowa się przy Bielanach które swego czasu były częścią żlb.
Orangina
Żolifornia super! Świrki bajerki tu chyba nie chodzi o licytowanie czy porówywanie się, tylko o reprezentowanie okolic z których się jest. Taki klasyczny element muzyki hh. Każdy widzi swoją dzielnice innymi oczami!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>