Sir Michu

Sir Michu

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-09-11 11:00 przez: Szymon Bielawski (komentarze: 9)

Dekada. Tyle trwa już muzyczna współpraca Tedego i Sir Micha, podczas której narobili wiele szumu na scenie i wydali masę numerów nadal będące w pamięci słuchaczy. Dokładnie 10 lat temu, 10 września 2009 roku na rynek trafił pierwszy wspólny album duetu, czyli "Note2".

Tagi:
kategorie:
dodano: 2017-06-02 08:12 przez: Kacper Szymański (komentarze: 0)

Lista utworów:

1. Rezzi (Lata dans)

2. Jestem jak: wooow!

3. Suczy sonar

4. Dziup L.A.

5. Eco Social Media

6. Traphałs

7. #CTZK

8. Miauuu

9. Kevlar

10. Vvolno i nisko

11. T-killa

12. Kusi kusi

13. 0000001

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-14 15:11 przez: Kacper Szymański (komentarze: 6)

Przez dziesięć dni słuchacze Tedego mogli na You Tube oglądać relację z pobytu ekipy NWJ w czeskiej Pradze. Raper wraz ze swoim producentem Sir Michem i całą świtą udał się do stolicy Czech, gdzie w wynajętym domu, nazwanym przez nich "Traphałsem", powstawała jego nowa płyta - SKRRRT. Okazało się, że Praga to dopiero początek!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-04-05 21:15 przez: Kacper Szymański (komentarze: 3)

Wszyscy możemy się zgodzić, że ciężko jest znaleźć drugi tak płodny artystycznie duet na naszej rodzimej scenie rapowej. Tede i Sir Mich nie próżnują i nagrywają razem kolejny album! Najnowsza produkcja będzie się jednak znacząco różnić od poprzednich, co będzie mieć swoje źródło już w samym procesie powstawania materiału - artyści nagrywają go w czeskiej Pradze, dokąd, nie bez przeszkód, udali się wraz z całą ekipą NWJ. Jakie jeszcze nowości pojawią się na nowej płycie?

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-06-19 20:46 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje nowy singiel Tede zatytułowany "Keptn'" promujący nadchodzącą płytę pod tym samym tytułem. Premiera albumu zapowiadana jest na jesień 2016.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-12-03 19:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje kolejny numer z płyty "VANILLAHAJ$ EDYCJA PREMIUM". Album ten zawiera wcześniej niepublikowane kompozycje, które nie znalazły się na pierwszej wersji tego wydawnictwa. Tym razem opublikowany został numer z gościnnym udziałem Patrycji Kazadi. Premiera płyty już jutro!

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2015-05-15 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

23 maja o godzinie 17:00 w klubie Bezsenność we Wrocławiu odbędą się muzyczne warsztaty z cyklu Red Bull Szkoła Dźwięku. Będzie to już kolejne spotkanie miłośników dźwięku z polskim muzykiem wysokiej rangi, który zademonstruje swoje umiejętności w tworzeniu bitów. Teorię z praktyką połączy nie kto inny jak Sir Michu. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

kategorie:
dodano: 2015-04-30 22:57 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

brak tracklisty

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-09-03 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 17)

Złośliwi mogą powiedzieć, że Tede przeżywa kryzys wieku średniego. Fani będą wtedy utrzymywać, że od zawsze miał w sobie pewną dawkę infantylności i szczeniackiej buty, a te raczej przemawiają na jego korzyść, gdyż rap "to nie jest kraj dla starych ludzi". Tutaj liczy się apetyt (a ten Tedzik ma wielki, wystarczy na niego spojrzeć), pewność siebie (nigdy mu jej nie brakowało) oraz charyzma (znak rozpoznawczy Jacka). Do pakietu tych wszystkich cech dodajmy jeszcze dwa elementy, które wśród weteranów gatunków są niestety zaniedbywane: świeżość oraz... umiejętność rapowania samą w sobie. Na pierwszy rzut oka można to odebrać jako nieśmieszny żart bądź złośliwość z mojej strony, w końcu każdy MC powinien wiedzieć jak się trzyma mikrofon... No właśnie powinien, ale ilu starych wyjadaczy faktycznie podchodzi na poważnie do swego rzemiosła, dbając by ich pióra były wciąż naostrzone, a flow nienaganne? Owszem, doświadczenie zawsze jest mile widziane, niemniej muzyka pozostaje muzyką. Tede nabrał wystarczająco dużo pokory, by przyjąć ten fakt do wiadomości. Co jednocześnie nie przeszkadza mu aby pójść parę razy pod prąd, nawet jeżeli droga prowadzi donikąd.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-01-18 18:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 1)

TEDE - R.O.Y (prod. Sir Mich) / ELLIMINATI 2013 (BEACH VIDEO)

Mimo że Tede zapowiedział i rozpoczął promocję "Kurt Rolson", to jednak nie daje zapomnieć o "Elliminati". Przed Wami letni klip do "R.O.Y.", czyli osiemnastego kawałka z pierwszego krążka ubiegłorocznego wydawnictwa. Zapraszam.

video
dodano: 2014-01-01 17:26 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

TEDE - FEAT. (prod. SIR MICH) / #kurt_rolson 2014 / (+ INTRODUKCJA)

Jeden z najgłośniejszych raperów ubiegłego roku wchodzi w 2014 z singlem. Po świetnie przyjętym "Elliminati" Tede zapowiada "Kurta Rolsona" i atakuje numerem "Feat." wyprodukowanym przez Sir Micha.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap
dodano: 2013-07-12 13:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 3)

To już tradycja ekipy Wielkiego Joł, że w lipcu w Mielnie odbywają się co roku urodziny Tedzika. W tym roku "ten sam bluźnierca od 1khz'a" kończy 37 lat, a żeby skłonić was do wizyty w nadmorskim kurorcie i świętowania razem z nim przygotował nowy numer. Wsparli go współpracujący z nim nie od wczoraj Sir Michu i Setka.

Lubicie mieć chill? To bardzo dobrze, bo ten track sprofilowany na letnie upały, a kalifornijski klimacik miesza się tutaj z badboyowo-rocafelowymi inspiracjami niezawodnego Micha. Do sprawdzenia w rozwinięciu.

Tagi:
video dnia
dodano: 2013-06-24 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 11)

TEDE - EASY RIDER (prod. Sir Mich) / ELLIMINATI 2013 / OFFICIAL VIDEO

Dlaczego: Jeden z najbardziej przewózkowych numerów z "Elliminati" w którym na refrenie wykorzystano kultową już dla polskiego internetu frazę Sitka z featu u Gurala, doczekał się oficjalnego teledysku. Zrobiono go chyba najlepiej jak było można, obrazkiem follow-upując zresztą "Otisa". Tylko kobiety znacznie ładniejsze.

video
dodano: 2013-05-23 14:03 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 5)

27. TEDE - BIAŁY MURZYN (prod. Sir Mich) / ELLIMINATI 2013

Prezentujemy kolejny teledysk z bardzo udanej, najnowszej płyty Tedego "Elliminati" - tym razem do numeru "Biały Murzyn". Na bicie oczywiście niezawodny Sir Mich.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-04-02 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 27)

Tede od zawsze był dla mnie zagadką. Dorobił się kilku świetnych płyt na początku kariery, utrzymywał dobrą formę do „Esende Mylffon”, a następnie popełnił wtopę w postaci „Ścieżki Dźwiękowej”. Wielu uważało, że się wypalił, ale udało mu się powrócić z mocnym, choć nierównym, „Note2em”, udowadniając niedowiarkom, że nie zapomniał jak pluć w mikrofon. Niestety kolejne albumy były już słabsze. Słuchacze ponownie orzekli, że to koniec Jacka. A ja byłem skłonny się z nimi zgodzić, zmęczony częstotliwością wypuszczania nieciekawych, powtarzalnych materiałów (wyjątkiem był znośny „Mefistotedes”). Nagle w moich słuchawkach pojawiło się „Elliminati” i cóż... Wielkanoc sama nasuwa skojarzenia ze zmartwychwstaniem - w tym przypadku powtórnym.

 

Strony