Wielkie Joł

Wielkie Joł

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2018-09-30 15:30 przez: Kontakt (komentarze: 9)

Kilkanaście lat temu Kołcz był obok Tedego jedną z głównych twarzy WJ, współprowadząc także klasyczne "Bezele". Potem jednak nagle zniknął z rapgry, pojawiając się jedynie ekranie jako aktor lub przewijając towarzysko przy okazji KSW. Dlaczego postanowił porzucić hip-hop?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-12-04 22:30 przez: Kontakt (komentarze: 7)

Pokłosiem wrześniowej audycji Numer Raza, w której pojawił się DJ Tuniziano wydaje się być odejście Numera z Wielkiego Joł i chyba ostateczne zamknięcie rozdziału pod nazwą WFD...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-09-06 19:22 przez: Kontakt (komentarze: 6)

Wieloletnia współpraca Tedego i Tuniziano zakończyła się na wiosnę, gdy DJ zniknął z ekipy i przestał jeździć z TDF'em na koncerty. Wokół całej sytuacji narosło sporo opowieści a żadna ze stron jasno i wyraźnie nie wypowiedziała się jeszcze o tym, jak doszło do rozstania. Od roku Tuniziano mieszka też w Londynie, gdzie działa muzycznie z DJ-em Cube'em. Teraz przyjechał do Polski, by w audycji Numer Raza i DJ-a Abdoola w radiowej Czwórce po raz pierwszy wypowiedzieć się na ten temat i wyjaśnić jak doszło do wyrzucenia go z labelu.

dodano: 2017-08-07 20:44 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już 1 września w warszawskim klubie Iskra zagra Tede oraz liczna reprezentacja NWJ. Oprócz tego w planie są spotkania z artystami i prezentacje poświecone historii wytwórni.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-08-19 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje teledysk ekipy Hill Records do utworu "Support" promujący nadchodzący album "MAXIMILION". Jak zapowiada ekipa Hill Records, ciężkie trapowe brzmienia z domieszką bezprecedensowych tekstów, zwieńczone solidnym dropem St.anski'ego sprawią, że monotonia będzie się trzymała z dała od tej płyty. Tytułowy "SUPPORT" odnosi się jeszcze do początków współpracy Hill Records z wytwórnią Wielkie Joł, a pomysł na właśnie taki numer powstał podczas trasy koncertowej promującej album "Vanillahajs".

dodano: 2015-01-15 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Wytwórnia Wielkie Joł prezentuje "OBRUT" - pełen muzycznych smaczków mixtape utrzymany w klimacie lat 90' XX wieku! Gościnnie na płycie pojawiają się m.in. TEDE i Numer Raz, a cała produkcja to muzyczny zapis pewnego etapu życia pruszkowskiego rapera, od kilku lat związanego z ekipą Wielkie Joł. "Obrut" znaczy turbo w rewersie, czyli moją stara ksywę, a dlatego od tyłu i o starej ksywce, bo to stary klimat" - dodaje OBI. Za muzykę odpowiedzialni są między innymi Smolak, Dolcu oraz Tede. "Obrut" to klimatyczna wycieczka w przeszłość - zapraszamy do słuchania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-06-09 19:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 2)

Skoro już mogliśmy usłyszeć pełnoprawne solo, które przygotował Abel, powoli nadchodzi czas na drugiego rapera znanego wszystkim z ekipy Smagalaz. W sieci pojawiła się pierwsza muzyczna przesłanka pierwszego solowego krążka Mopsa. Materiał ma nosić tytuł "Alfabet Mopsa". Jak czytamy w informacji prasowej o poniższym singlu: "Nowoczesna muzyka, której autorem jest Dj Pete oraz awangardowy flow Mopsa to prawdziwa mieszanka wybuchowa!". Lepiej tego nie da się chyba ująć. Nie wierzycie? Przesłuchajcie.

kategorie:
dodano: 2014-03-06 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Począwszy od 27 lutego zapraszamy do warszawskiego Klub Harenda, na czwartkowy cykl imprez Wielkie Joł Jest Imprezka.

Na gramofonach jedyny i niepowtarzalny DJ Tuniziano reprezentant ekipy Wielkie Joł.

W głośnikach stylowa selekcja starannie dobranych utworów w najlepszym hiphopowym klimacie, a do tego niepowtarzalna atmosfera właściwa tylko imprezom granym przez Dj’a Tuniziano.

Panie oraz wszystkie osoby ubrane w odzież marki PLNY Textylia wchodzą za darmo. Natomiast absolutnie wszystkich na barze czekają specjalne promocje!
Piwo 0,5L - 4zł

kategorie:
dodano: 2014-01-21 12:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wytwórnia Wielkie Joł oraz PLNY Maderfakin Rekords prezentują debiutancką płytę Abla z formacji Smagalaz zatytułowaną "Ostatni Sarmata".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-04 20:30 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 3)

Tede poprzedni rok na pewno zalicza do udanych. Jego "Elliminati" odniosło spory sukces i mocno namieszało w rodzimym środowisku rapowym. Fani rapera zapewne żyją jeszcze singlem "#FEAT", jednak powinni już szykować się na nowe aranżacje kawałków z ostatniej solówki. Utwory z "Elliminati" na warsztat weźmie DJ Tuniziano. Dotychczasową jedyną zapowiedzią był blend "Nie banglasz" (do odsłuchu w rozwinięciu). Dzis poznaliśmy okładkę i datę premiery. Materiał ten ujrzy światło dzienne już 24 stycznia.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy, News
dodano: 2013-06-23 20:00 przez: Soulcitywarsaw (komentarze: 3)

Soul City to nowy cykl imprez w ogródku klubu Harenda. Stworzony wychodząc naprzeciw oczekiwaniom imprezowiczow poszukujacych dobrej miejskiej muzyki tuz przed weekendem. Rezydentami cyklu sa znani z imprez w całej Polsce dj'e: Hubson i Tuniziano. To flagowi Dje dwóch warszawskich wytwórni – Alkopoligamia.com oraz Wielkie Joł. Hubson jest koncertowym towarzyszem Tego Typa Mesa, natomiast Tuniziano mogliście poznać poprzez szereg mixtejpów, które wyprodukował wraz z Tede. Oprócz nich pojawią się także zaproszeni goście.

video
dodano: 2013-05-23 14:03 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 5)

27. TEDE - BIAŁY MURZYN (prod. Sir Mich) / ELLIMINATI 2013

Prezentujemy kolejny teledysk z bardzo udanej, najnowszej płyty Tedego "Elliminati" - tym razem do numeru "Biały Murzyn". Na bicie oczywiście niezawodny Sir Mich.

video
dodano: 2012-10-02 19:30 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 21)

TEDE - JESTEM Z POLSKI (WJ VIDEO)

Tym razem już nie "Jeden Strzał" a "WJ Video". Nie jestem pewien jaka jest różnica (o ile w ogóle istnieje) między tymi dwoma, ale zajmijmy się teledyskiem. A ten powstał do ciekawego, ironicznego numeru "Jestem z Polski" na bicie Sir Micha. Wykonanie obrazka raczej nie powala, ale pomysł, choć prosty, jest całkiem udany.